Rūjiena.lv

Citas ziņas

Vidzemes plānošanas reģions aicina iedzīvotājus piedalīties sociālo mediju aktivitātē “Kas ir Tava Eiropa?”

2021-05-07

Līdz ar Eiropas dienas tuvošanos, Europe Direct Vidzeme organizē sociālo mediju aktivitāti “Kas ir Tava Eiropa?”, kuras laikā ikviens interesents aicināts dalīties stāstos un asociācijās, kopīgi lepojoties un radot daudzpusīgu un krāšņu Eiropas portretu. Laikā no 6. līdz 10. maijam iedzīvotāji aicināti publicēt fotogrāfijas, stāstīt iedvesmojošus pieredzes stāstus, dalīties ar citātiem un savām asociācijām, esot daļai no ES. Aktivitāte norisinās Europe Direct Vidzeme Facebook lapā, pievienojot tēmturi #Eiropasdiena. Radošākajiem no dalībniekiem sagādāti arī Eiropas dienai veltīti suvenīri.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/EuropeDirectVidzeme, kā arī pielikumā.


Biedrība “Cerību spārni ” aicina iesaistīties akcijā “BUSIŅAM BŪT”

2021-05-07

Plašāka informācija: atvērt


Aicinām Vidzemes uzņēmējus pieteikties bezmaksas konsultācijām inovāciju attīstīšanā uzņēmumā, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem

2021-05-07

Jau vairākus gadus Vidzemes plānošanas reģions (VPR) nodrošina atbalstu uzņēmējiem un pētniecības, uzņēmējdarbības organizācijām, ko sniedz inovāciju brokeris. Atbalsta speciālista mērķis ir nodrošināt zināšanu pārnesi starp partneru valstīm Baltijas jūras reģionā, veicinot MVU kapacitātes palielināšanu viedās specializācijas piemērošanā. Arī šogad aicinām uzņēmējus sazināties ar inovāciju brokeri un vienoties par konsultācijas laiku.

Plašāka informācija: atvērt


Vidzemes plānošanas reģions – viens no jaunajiem EUROPE DIRECT centriem

2021-05-07

Kopš maija sākuma, Vidzemes plānošanas reģions kļuvis par vienu no 7 jaunajiem EUROPE DIRECT centriem Latvijā. Europe Direct Vidzeme, ar filiālēm Cēsīs un Valmierā, galvenais uzdevums ir sniegt iedzīvotājiem Vidzemē savlaicīgu un objektīvu informāciju par nozīmīgākajām aktualitātēm Eiropā, kā arī rosināt iedzīvotāju diskusijas par Eiropas nākotni. Tā darbības ilgums plānots līdz 2025. gadam.

Plašāka informācija: atvērt


Noslēgusies „Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstītās Vidzemes kultūras programmas 2021" projektu vērtēšana

2021-05-07

Plašāka informācija: atvērt


Iepazīstiet industriālās simbiozes un bioekonomikas biznesa modeļu labo praksi

2021-05-07

Plašāka informācija: atvērt


Izsludināts ideju konkurss mazo grantu programmai

2021-05-07

Informējam, ka Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Baltijas Vides Forumu un citiem partneriem 30. aprīlī izsludināja konkursa pirmo kārtu ideju atlasei LIFE GoodWater IP projektā un aicina iedzīvotājus, uzņēmējus, pašvaldības un nevalstiskās organizācijas pieteikties mazo grantu programmai, lai palīdzētu uzlabot virszemes ūdeņu kvalitāti.

Vadlīnijas un informācija par pieteikšanos grantam pieejama LIFE Goodwater IP projekta mājaslapā https://goodwater.lv/670-2/. Projekta ideju iesniegumus pieņem laikā no 30. aprīļa līdz 31. maijam.


Skolēni aicināti piedalīties bezmaksas ON-LINE nodarbībā par drošu atpūtu pie ūdens

2021-05-07

Plašāka informācija: atvērt


6.jūnijā XII Latvijas jauno vokālistu konkurss "TALSI UZDOD TONI 2021". Pieteikšanās līdz 23.maijam!

2021-05-07

6.jūnijā aicinām piedalīties XII Latvijas jauno vokālistu akadēmiskās un mūsdienu estrādes dziedāšanas konkursā „TALSI UZDOD TONI 2021”!


Iznācis UNESCO katedras “Biosfēra un cilvēks” ziņu lapas aprīļa numurs.

2021-05-05

Šajā reizē:

 • aicinām skatīties raidījumu "Zinātne tuvplānā";
 • nodarbības skolēniem;
 • Dabas aizsardzības pārvalde aicina "Ko atnesi, To aiznes!";
 • Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatores Lindas Kauliņas uzruna;
 • Aktuālie pasākumi un ieteikumi doties dabā.

Ziņu lapa iznāk reizi mēnesī, informējot par aktuālo katedras darbībā. Iepriekšējās ziņu lapas pieejamas: http://www.hespi.lv/lv/unesco-zinas.
Aicinām gan iepazīties, gan dalīties tālāk, kā arī piedalīties tās tapšanā - Ko Tu gribētu lasīt nākošajos numuros? Sūti e-pastā ([email protected])!

Plašāka informācija: atvērt


Atveseļošanas fonds Latvijai sniegs atbalstu sešās jomās

2021-05-05

Lai novērstu Covid-19 pandēmijas radīto kaitējumu ekonomikai un sociālajai jomai, kā arī aizsargātu un radītu darbavietas, Eiropas Komisija (EK) ieviesusi vērienīgu Eiropas atveseļošanas plānu. Latvija paredzējusi izmantot visu mums saskaņā ar pašreizējiem aprēķiniem pieejamo Atveseļošanas fonda (Recovery and Resilience Facility) grantu daļu 1,82 miljardu eiro apmērā. Šis atbalsts Latvijai ir ļoti nozīmīgs krīzes radīto sociālo un ekonomisko seku mazināšanai ilgtermiņā.

Būtiska daļa no Eiropas atveseļošanas finansējuma novirzīta Atveseļošanas fondam. Atveseļošanas fonds ir jauna, EK centralizēti pārvaldīta budžeta programma, kas izveidota papildus 2021. – 2027. gada plānošanas perioda Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetam. Tā mērķis ir atbalstīt reformas un investīcijas, kas saistītas ar pāreju uz zaļo un digitālo ekonomiku, kā arī mazināt krīzes radīto sociālo un ekonomisko ietekmi.

Kopumā ieguldījumi plānoti sešās jomās – digitālajā transformācijā, nevienlīdzības mazināšanā, veselībā, ekonomikas transformācijā un produktivitātes reformā, kā arī likuma varas stiprināšanā.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/atveselosanas-fonds-latvijai-sniegs-atbalstu-sesas-jomas.


Aktuālā satiksmes informācija: Iecavā sāk atjaunot segumu Bauskas šosejas posmā; iespēju robežās aicinām izmantot alternatīvos maršrutus

2021-05-05

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Izmaiņas autobusu kustībā maija svētku laikā

2021-05-01

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām autobusu kustības sarakstos no 2. līdz 4.maijam (ieskaitot).

Valmieras pilsētas maršrutu autobusi kursēs:

 • 3.maijā – kā sestdienā;
 • 4.maijā – kā svētdienā;
 • 8.maijā – kā darba dienā.

Izmaiņas no 2. līdz 8.maijam gaidāmas arī maršrutu autobusu kustības sarakstos. Tās skatāmas uzņēmuma mājaslapā vtu-valmiera.lv.

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām maršrutu autobusu kustības sarakstos no 2. līdz 8.maijam (ieskaitot): atvērt


Atver kafejnīcu savas mājas pagalmā!

2021-05-01

Vai proti uzburt vasaras idilli, dilli ceļot goda vietā? Vai varbūt buberts burbuļu vieglumā ir tavs meistarstiķis? Vai tavas kūkas ļauj aizsprukt no ikdienas un lūko pēc svētkiem? Vai biezzupā paukšķ dārza garša un veselība?

Plašāka informācija: atvērt


Tiks atjaunoti sezonas maršruti

2021-05-01

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 1.maija tiks atjaunoti sezonas maršruti:

 • Valmiera–Brenguļi–Pūpoli–Valmiera no Valmieras autoostas plkst.08.30 un plkst.19.05 (trešdienās, sestdienās, svētdienās un svētku dienās);
 • Valmiera–Gauja–Gaujmala–Valmiera no Valmieras autoostas plkst.8.30 un plkst.17.35 (trešdienās, sestdienās, svētdienās un svētku dienās);
 • Smiltene–Variņi–Palsmane–Gaujiena plkst.7.20 no Smiltenes autoostas un plkst.10.25 no Gaujienas (sestdienās);
 • Smiltene–Aumeistari–Gaujiena plkst.12.25 no Smiltenes autoostas un plkst.15.20 no Gaujienas (sestdienās);
 • Valka–Pedele–Ērģeme plkst.9.00, 17.50 no Valkas autoostas un plkst.9.30, 18.25 no Ērģemes (svētdienās).


Atvērto durvju diena RTV

2021-04-29

Plašāka informācija: atvērt

Ceļotāju dienā uzsāks teju pusgadu garu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta apceļošanas akciju

2021-04-16

Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) sadarbībā ar vietējām pašvaldībām nedēļas nogalē organizē Ziemeļvidzemes biosfēras (turpmāk – ZBR) rezervāta Ceļotāju dienas, kas iesāks aizraujošu reģiona apceļošanas akciju pavasara un visas vasaras garumā, piedāvājot iespēju iepazīt dabas un kultūrvēstures mantojumu.

Plašāka informācija: atvērt


Aicina balsot par kultūras projektiem Vidzemē

2021-04-15

Vidzemes plānošanas reģions aicina līdz 25. aprīlim balsot par konkursam “Vidzemes kultūras programma 2021” iesniegtajiem projektiem. Ar balsojuma rezultātiem tiks iepazīstināta projektu vērtēšanas ekspertu komisija.

Plašāka informācija: atvērt


Līdz 28. aprīlim Vidzemē izsludināta akcija “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!”

2021-04-14

Līdz 28. aprīlim vidzemnieki aicināti iesaistīties akcijā “Meklējam kaimiņu, kurš iedvesmo!” un pieteikt sev zināmus jaunienācējus – kaimiņus, kuri pārcēlušies uz dzīvi Vidzemes laukos vai mazpilsētā un varētu būt iedvesmas stāsts arī citiem potenciālajiem vidzemniekiem. Stiprinot pārliecību, ka dzīve arī reģionos var būt piesātināta un rosīga, Vidzemes plānošanas reģions un Latvijas Lauku forums meklē aktīvus jaunienācējus, kas nodarbojas ar uzņēmējdarbību, strādā attālināti, dzīvojot savā lauku sētā vai arī ir atveduši jaunas idejas un svaigas vēsmas un tās iedzīvina vietējā kopienā.


Latvijā pieejama unikālā miega diagnostikas ierīce WatchPAT ONE

2021-04-14

Plašāka informācija: atvērt


Sākusies pieteikšanās virtuālam Iespēju festivālam "Uzņēmēju dienas Vidzemē 2021"

2021-04-09

Plašāka informācija: atvērt


NVA aicina darba devējus pieteikt darba vietas skolēniem vasaras brīvlaikā

2021-04-09

Plašāka informācija: atvērt


Covid-19 krīzes skartos uzņēmējus un NVO var atbrīvot no valstij un pašvaldībai piederošo telpu nomas maksas

2021-04-09

Uzņēmēji un citas organizācijas, kuru saimnieciskā darbība cietusi valdības noteikto drošības pasākumu Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ, var lūgt atbrīvojumu no nomas maksas vai tās samazinājumu, ja telpas tiek nomātas valsts vai pašvaldību, citu atvasinātu publisku personu un to kapitālsabiedrību piederošajos nekustamajos īpašumos.

Uzņēmēji, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 krīze un kuri telpas savai saimnieciskajai darbībai nomā no publiskas personas vai tās kapitālsabiedrībām, var lūgt atbrīvojumu no nomas maksas vai tās samazinājumu noteiktam laika periodam līdz šā gada 30. jūnijam. Tāpat uzņēmēji var lūgt kavējuma procentu un līgumsodu nepiemērošanu. Minēto atbrīvojumu saņemšanai nepieciešams nomnieka iesniegums, kā arī viņam jāatbilst noteiktiem kritērijiem.

Ja nomātās telpas noteiktajā periodā saimnieciskās darbības veikšanai vispār neizmanto Ministru kabinetā pieņemto lēmumu dēļ, tiek piemērots nomas maksas atbrīvojums. Savukārt citos gadījumos nomniekam piemēro nomas maksas samazinājumu līdz pat 90%.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/covid-19-krizes-skartos-uznemejus-un-nvo-var-atbrivot-no-valstij-un-pasvaldibai-piederoso-telpu-nomas-maksas.


Izsludināts projektu konkurss NVO un pašvaldībām jauniešu atbalstam Covid-19 radīto seku mazināšanai

2021-04-07

Lai palīdzētu jauniešiem pārvarēt Covid-19 pandēmijas radītās sekas, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) īsteno Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un JSPA izstrādātu īpašu atbalsta programmu Latvijas pašvaldībām un nevalstiskajām organizācijām, kas strādā ar jauniešiem. Projektu pieteikumus finansējuma saņemšanai varēs iesniegt līdz 2021. gada 30. aprīlim, bet apstiprinātos projektus – īstenot līdz 2021. gada beigām, sniedzot atbalstu gan jauniešiem, gan darbā ar jaunatni iesaistītajiem. Tāpat projektu iesniedzējiem ir iespējams pieteikties informatīviem semināriem par projekta pieteikumu sagatavošanu.

Plašāka informācija: atvērt


Iznācis kārtējais “Biosfēra un cilvēks” ziņu lapas numurs

2021-04-07

Piedāvājam iepazīties ar šī mēneša Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta UNESCO katedras “Biosfēra un cilvēks” ziņu lapu!

Šajā reizē:

 • aicinām noklausīties seminārus un diskusijas par dabas tūrisma aktualitātēm;
 • atskats uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Konsultatīvās padomes sēdi;
 • Dabas aizsardzības pārvalde aicina ceļot dabai draudzīgi;
 • A.Urtāna uzruna - vien no Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pirmsākumu veidotājiem;
 • Aktuālie pasākumi un ieteikumi doties dabā.

Ziņu lapa iznāk reizi mēnesī, informējot par aktuālo katedras darbībā. Iepriekšējās ziņu lapas pieejamas: http://www.hespi.lv/lv/unesco-zinas.


Aicinām Valmieras un apkārtējo novadu jauniešus piedalīties Jauniešu domradēs aprīļa mēnesī Zoom platformā

2021-04-07

Plašāka informācija: atvērt


Šogad SOLO talkotāji talkas maisus varēs saņemt “Maxima” veikalos

2021-04-07

Plašāka informācija: atvērt


Sadarbībā ar ārvalstu partneriem attīstīs sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmu reģionā

2021-04-07

Plašāka informācija: atvērt


Jaunieši dod iespēju jauniešiem – no 50 līdz 1000 eiro!

2021-04-06

Plašāka informācija: atvērt


Sākas atkritumu savākšanas un labiekārtošanas talku pieteikšana

2021-03-31

Plašāka informācija: atvērt


"No mārketinga stratēģijām līdz kukaiņu ēšanai – pārtikas hakatons iedvesmo inovatīvu ideju realizēšanā"

2021-03-26

Plašāka informācija: atvērt


Minimālās higiēnas prasības kursi tagad pieejami vēl ērtākā veidā

2021-03-23

Plašāka informācija: atvērt


Gulbenes novadā notiks 5. Latvijas Lauku kopienu parlaments – domapmaiņa lauku telpas nākotnei

2021-03-19

Plašāka informācija: atvērt


NVA piedāvā bezdarbniekiem un darba meklētājiem iespēju mācīties atvērto tiešsaistes kursu platformās un saņemt mācību izdevumu kompensāciju

2021-03-19

Plašāka informācija: atvērt


Vidzemē pērn būtiski samazinājies kūlas ugunsgrēku skaits

2021-03-18

Plašāka informācija: atvērt

Kūlas ugunsgrēku skaits Vidzemē 2020: atvērt


Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde aicina rezerves karavīrus

2021-03-17

Plašāka informācija: atvērt


Notiks NVA sarunu cikla “Sarunas dzīvajā! brivpratigie.lv” otrā tiešraide

2021-03-17

Plašāka informācija: atvērt