Rūjiena.lv

Oskars Ķibermanis: “Esmu aktīvās atpūtas piekritējs tieši dabā.”

2017-07-03

Foto
Tuvojoties pasākumam “Izturības skrējiens Rencēnos” 2017, biedrības “VirziensA” jaunieši vēlējās noskaidrot, ko par šādu aktīvu dienu mežā domā profesionāls sportists, Latvijas izlases bobslejists, pasaules mēroga sacensību laureāts – Oskars Ķibermanis.

 

Kā piekritējs aktīvai atpūtai dabā, Oskars atzīst, ka šādi pasākumi vērtējami tikai pozitīvi, jo tie popularizē aktivitātes laukos un attīsta lauku sportisko dzīvi.

 “Noteikti ieteiktu piedalīties, jo jebkāda fiziska aktivitāte, it sevišķi svaigā gaisā, nāk tikai par labu. Protams, aicinu piedalīties arī tāpēc, ka Izturības skrējiens notiek manā dzimtajā vietā – Rencēnos.”

Pērn Izturības skrējienā piedalījās teju 100 dalībnieki, bet noteikti bija arī kāds, kuram nepietika apņēmības un drosmes. Ko Tu domā par mērķu sasniegšanu un grūtībām?

“Protams, ka ceļā uz mērķi ir jāsaskaras ar grūtībām, taču tās tikai stiprina un attīsta Tevi kā personību, kā arī ļauj tiekties uz jaunām virsotnēm. Galvenais, lai katram šis mērķis būtu un lai tas būtu reāls.”

 

Vai dalībniekiem pirms Izturības skrējiena vajadzētu sagatavoties?

“Pirms šāda veida sacensībām noteikti vajag parūpēties par savu fizisko formu, lai organisms jau būtu sagatavots kādai slodzei. Svarīgi arī veselīgi un pilnvērtīgi ēst. Piemēram, mans ikdienas rīts sākās ar nelielu rīta rosmi un sātīgām brokastīm. Ikdienā bieži lietoju visdažādākajos veidos pagatavotu meža gaļu. Vislabprātāk to ēdu kopā ar svaigiem sezonas salātiem.”

 

Izturības skrējiens notiks 23. jūlijā Rencēnu šautuve, bet pieteikšanās iespējama līdz 14. jūlijam. Nolikums, pieteikuma anketa un cita informācija pieejama saitē ej.uz/is2017

 

Pasākums notiek sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību un Šaušanas sporta klubu “Rencēni”. Atbalstītāji: SIA “Lars Limited” veikals “Top”, Valmiermuižas alus darītava, Atpūtas komplekss “Rīts”, Gaujas tramvajs, Atpūtas komplekss “Avoti”, TC “Stokker”.