Rūjiena.lv

Pie kaimiņiem


Aicina piedalīties Velgas Kriles vārdam veltītajam dzejas konkursā

2020-09-08

Valkas pagasta Saieta nams "Lugažu muiža" aicina piedalīties dzejnieces Velgas Kriles vārdam veltītajam dzejas autoru-iesācēju konkursā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Būsiet gaidīti Kārķos uz rudens tirdziņu “Rudzīšos”

2020-09-01

Sestdien, 19. septembrī no pulksten 9.00 līdz 11.00 Kārķu pagasta “Rudzīšos” notiks lauku labumu tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties dārza, meža un virtuves labumus, baudīt īstu lauku tirgus noskaņu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

5. septembrī Sēļu muiža aicina svinēt Operetes teātrim 75!

2020-08-31

Operetes teātra vēsturiskos datumus atceroties, kopā aicināti bijušā teātra darbinieki un vairāk nekā 70 operetes teātra bijušie dziedātāji, baletdejotāji, mūziķi un tehniskie darbinieki.

Pēc pasākuma svinīgas atklāšanas, kas paredzēta pulksten 15:00, notiks Vokālās akadēmijas mūzikas skolas un vidusskolas audzēkņu koncerts, uz kuru aicina muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš kopā ar kamerorķestri un diriģentu Guntaru Bernātu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Laipni lūgti Valkā Valgā!

2020-08-28

Lai kliedētu novecojušus aizspriedumus un informētu gan tuvus, gan tālus ciemiņus par Valkā/Valgā pieejamajiem pakalpojumiem, plašo veikalu klāstu, kā arī daudzveidīgajām atpūtas iespējām, ir izveidots informatīvs digitālais tūrisma buklets “Laipni lūgti Valkā Valgā!”.
Bukletā apkopotas vietas, kur Valkā un tuvākajā apkārtnē iespējams paēst gardu maltīti, pārnakšņot, iepirkties, kā arī atpūsties pie dabas un atrast aizraujošas nodarbes visai ģimenei.

Buklets [ 19.7MB ]: atvērt jaunā logā

Esiet laipni gaidīti Valkā Valgā!


Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki Sēļu muižā

2020-08-05

Relīze: atvērt jaunā logā
Mazie opermūzikas un mākslas svētki: atvērt jaunā logā
Opermūzikas nakts koncerts "SEVIĻAS KAISLĪBAS": atvērt jaunā logā

Kārķu pagasta svētki

2020-08-04

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Svinēsim Sēļu muižas dārza svētkus

2020-07-07

Sestdien, 11. jūlijā, jau piekto gadu Sēļu muiža aicina ikvienu tikties Sēļu muižas dārza svētkos!
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Nakts mistērijas un auto pastaiga Sēļu muižā

2020-05-22

Laikā, kad Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija un nevaram tikties kopīgos pasākumos, Sēļu muiža aicina iepazīt parka mistērijas atrodoties savā transportlīdzeklī. Sestdien, 23. maijā, pirmo reizi Mazsalacas novadā – auto pastaiga Sēļu muižas parkā. Nedaudz maģijas, mistērijas un romantikas, gaismu vīzijas un sveču mirdzuma…
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Interesenti uzaicināti doties 3 dienu ekskursijā pa Ziemeļkurzemi 14.-16.augustā 2020.gadā.

2020-05-13

Ceļojuma apraksts: Lībagu pagasts “Jāņkalni” – folkloras taka, pusdienas. Ugāle – evaņģēliski luteriskā baznīca un ērģeļu darbnīca. Ventspils – koncertzāle “Latvija”, brīvais laiks, nakšņošana viesu namā, iepazīšanās ar pilsētu, Piejūras brīvdabas muzejs, mazbānītis, kalns “Lemberga Hūte”. Dundaga – pils. Pusdienas viesu namā “Pūpoli”. Kubalu skola-muzejs. Valdemārpils.  Vandzenes   pagasts– nakšņošana lauku mājā, brokastis. Ārlavas pagasts “Kauliņi” – koktēlnieka Igurda Baņķa meistardarbi (Ārlavas bānītis). Talsi – Latvijas Lauksaimniecības muzejs, Klaunu muzejs. Vandzenes pagasts – pusdienas un kazas piena produktu degustācija IU “Caprine”. Lauciene – Nurmes evaņģēliski luteriskā baznīca. Vīna darītava “Vējkalni”.

Dalības maksa (autobusa noma, naktsmītnes, maltītes, objekti) – EUR 114,-. Naudas iemaksa līdz 1.augustam. Izbraukšana 14.08.2020. plkst.6.50 no stāvlaukuma Rūjienas centrā. Papildus informācija pa telefonu 26108686  - Vēsma J.


Džeza restorāns Sēļu muižā

2020-01-21

8. februārī plkst.18.00 Sēļu muiža aicina uz Džeza restorānu. Koncertā “Katram sava tautasdziesma” Laura Amantova Džeza kvartets. Piedalās: Lauris Amantovs (trombons), Viktors Ritovs (klavieres), Andris Grunte (kontrabass) un Mareks Logins (perkusijas). Vakara regtaimā – uzkodas un mājas vīni no Mazsalacas novada uzņēmējiem "ĒDIENDARIS" un "HI VELTES". Dalības maksa – EUR 8,00. Lūdzam galdiņu rezervēt līdz 5. februārim pa tālr. 26321158 (Ināra Blūma).

Iemirdzēsies Sveču mežs Skaņajā kalnā

2019-12-05

Pirmajos Ziemassvētkos, 25. decembrī, no plkst.15.00 līdz 21.00 Skaņākalna dabas parkā Mazsalacā, jau ceturto gadu iedegsies tūkstošiem gaismiņu pasākumā “Sveču mežs Skaņajā kalnā”. Parkā pie Sapņu trepēm pārsteigs gaismu šovs “Noskaņu mežs” un, dodoties tālāk pa sveču izgaismotajām taciņām, ikviens spēs ieraudzīt kādu svētku brīnumu.


Attēli: 1 2 3 4


Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Leģendu nakts Sēļu muižā

2019-10-22

Sestdien, 26. oktobrī, plkst.20.00 Sēļu muiža aicina ikvienu mazliet pasapņot, jo Leģendu naktī atvērsies muižas dārgumu lāde un izskanēs kamermūzikas koncerts “No solo līdz kvartetam”.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

No 21.oktobra Vidzemē būs pieejams jauns pakalpojums – “transports pēc pieprasījuma”

2019-10-16

Vidzemes plānošanas reģions informē, ka nākamnedēļ, no 21.oktobra Mazsalacas novadā un Alūksnes novadā tiks uzsākts pilotprojekts “transports pēc pieprasījuma”, kas veiksmes gadījumā varētu kļūt par daļu no sabiedriskā pasažieru pārvadājumu modeļa Latvijā. Pakalpojums ir pasažieru vajadzībās balstīts mobilitātes risinājums, kas vienlaikus ir arī videi draudzīgs un ekonomiski izdevīgs, turklāt spēj ietaupīt valsts un pašvaldību kopējās izmaksas cilvēku pārvietošanās vajadzību nodrošināšanai.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

2019-08-06


Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki Sēļu muižā

2019-08-06

2019. gada 10. augustā Sēļu muižā apmeklētājus jau sesto gadu priecēs Mazie Opermūzikas un Mākslas svētki. Šoreiz pasākumā, pateicoties Latvijas valsts mežu un Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) Vidzemes kultūras programmai, skanēs opermūzikas nakts koncerts “Figaro Sēļu muižā”.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Attēli: 1 2

Aicina svinēt Ērenpreisa 128. jubileju Mazsalacā

2019-06-11


Attēli: 1 2

Mazsalacā reizē ar pilsētas svētkiem jau devīto gadu tiks svinēta Mazsalacā dzimušā amatnieka, velosipēdu izgatavotāja Gustava Ērenpreisa jubileja. Pilsētas svētku pasākumi sāksies jau ceturtdien, 18. jūlijā, bet svētku kulminācija – velosvētku parādes brauciens un vakara koncerts ar Martu Kristiānu Kalniņu - sestdien, 20. jūlijā. Bellacord platēm un Alfrēda Vintera “Mazajam pasta balodītim” skanot, ar veclaicīgiem velosipēdiem un eleganti tērptiem dalībniekiem ļausim piedzīvot šo priekpilno rosību un sajust, kāda bija dzīve pirms simts gadiem. Izvēloties savu velosipēdu un tērpu, ikviens aicināts parādīt, kāds radošums katrā no mums mīt!

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


2019-05-04


2019-04-18


Seminārs - meistarklase

2019-04-16

3. un 4. maijā Kārķos notiks 16. Meža dienas. Piektdien, 3. maijā pirmais ieskaņu pasākums - seminārs- meistarklase "Meža parku veidošana", ko vadīs koku eksperts, arborists, parka dārznieks, SIA "Labie koki" vadītājs Edgars Neilands.

Uz semināru - meistarklasi lūdzam pieteikties līdz 1. maijam. Būsiet gaidīti Kārķos!Skaņaiskalns tūkstošiem sveču gaismiņās

2018-12-10


Attēli: 1 2 3

2018. gada 25. decembrī no plkst. 15:00 Skaņākalna dabas parkā, Mazsalacā, iedegsies gaismiņas pasākumā “Sveču mežs Skaņajā kalnā”. Parkā pie Sapņu trepēm pārsteigs gaismu šovs “Noskaņu mežs”, un dodoties tālāk pa taciņām no plkst. 16:00 Rūķu takā “Čučumuižas rūķi” aicinās bērnus un vecākus uz Ziemassvētku ieskandināšanu.

Savukārt pie Skaņākalna klints no plkst. 17:00 apmeklētājus priecēs Ziemassvētku noskaņas koncerts kopā ar Normundu Rutuli un bērnu vokālo grupu “Dzeguzīte”.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Ziemas Saulgrieži Sēļu muižā

2018-12-04

7. decembrī plkst.18.00 norisināsies projekta "Gadskārtas Sēļu muižā" ceturtā - noslēdzošā meistardarbnīca. Pasākumā ikviens aicināts izmēģināt zīlēšanu, gatavot puzurus, baudīt kulināro mantojumu, apgūt vijoļspēli un piedalīties vakarēšanā ar dziesmām, dančiem un rotaļām.


Sadraudzības vakars Ķoņos

2018-11-16

22. novembrī plkst.16:30 Ķoņu pagastā kopā ar igauņiem atzīmēsim abu valstu simtgadi.
Sadraudzības pasākumā dziedāsim tautas dziesmas, dancosim latviešu un igauņu dančus, vārīsim ziepes, vienkārši svinēsim dzīvi un kaimiņu būšanu.
Laivojums pa Rūjas upi

2018-09-12

Projekta “Rūjas posma Ķoņu dzirnavas – Naukšēni atgriešana dabas tūrisma apritē veicot upes tīrīšanu un straujteču atjaunošanu” ietvaros 22. septembrī pēc vairāku gadu pārtraukuma būs iespēja laivot Rūjas upes daļu, kas tek cauri Naukšēnu novadam. Projekta ietvaros upe ir attīrīta no kokiem, sanesumiem un bebru aizsprostiem, radot to atkal pieejamu ūdens tūrismam.Aicina gatavoties Kārķu Meža dienām un koka auto sacensībām

2018-04-20

Piektdien, 2018. gada 4. maijā Kārķos notiks 15. Meža dienas. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu.Kārķos, pieminot Golgāta ceļu, aicina uz tikšanos ar Viesturu Kairišu

2018-03-12

Foto

Piektdien, 23. martā Kārķos notiks pasākums “Veļupes un Ķires krastos”, kas veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgāta ceļu. Pulksten 14.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens. Pēc tam pulksten 15.00 tautas namā tikšanās ar filmas “Melānijas hronika” režisoru Viesturu Kairišu.


Mazsalacas novads gatavs iesaistīties mobilitātes uzlabošanā; marta vidū tiks veikta Sēļu pagasta iedzīvotāju aptauja

2018-03-09

Tiekoties ar Mazsalacas novada pašvaldības pārstāvjiem, tika pieņemts lēmums, ka viena no pilotteritorijām, kurā testēt “transports pēc pieprasījuma” darbību būs Mazsalacas novada Sēļu pagasts. Laika posmā no 12.-16. martam tiks veikta Sēļu iedzīvotāju aptauja, lai noskaidrotu par esošā maršruta nepieciešamību. Pašvaldības pārstāvji snieguši priekšlikumu iedzīvotājus aptaujāt par četriem konkrētiem maršrutiem.

Marts Ķoņos filmu mēnesis

2018-03-03

Foto
19.martā plkst. 17:00 filma "Paradīze 89".
Filma visai ģimenei – uz patiesiem notikumiem balstīts stāsts par deviņgadīgās Paulas ienākšanu pieaugušo pasaulē laikā, kad Latvija ir ceļā uz neatkarības atgūšanu.
 
26.martā plkst. 17:00 filma "Turpinājums"
Skatījums uz dzīvi septiņu pirmklasnieku acīm aizsāk projektu, kas gadu garumā turpinās vērtēt sabiedriskos un politiskos procesus mūsu valstī šo varoņu redzējumā.
 
Sīkāka informācija par filmām un seansiem atrodama Ķoņu pagasta facebook.com lapā. 
 
Visi seansi bez maksas.