Rūjiena.lv

Pie kaimiņiem

Tiekamies Danču naktīs un Sēļu muižas dārza svētkos

2017-03-14

Foto
Noslēdzies Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) šī gada 1. kultūras projektu konkurss, kurā piedalījās arī Mazsalacas novada Sēļu pagasta Tautas nams, iesniedzot vienu projekta pieteikumu Tradicionālās kultūras nozarē un otru Mūzikas un dejas nozarē. Abi iesniegtie projekti ir atbalstīti, un no VKKF piešķirts finansējums 700,00 euro “Danču naktij ar Sēļu muižas muzikantiem” un 1300,00 euro apmērā „Franču karaļa galma mūzikai Sēļu muižā”.

Diedzēsim un audzēsim

2017-03-08

Foto
16. martā plkst 14.00 Ķoņu pagasta pārvaldē informatīvā pēcpusdiena par dažādu sēklu diedzēšanu un audzēšanu. Vada LSK Vidzemes komitejas Valmieras nodaļas pārstāve Solveiga Boicova.

Kārļa Kazāka akustiskais solokoncerts Ķoņu pagasta pārvaldē

2017-03-08

Foto
11. martā plkst 19.00 Kārļa Kazāka akustiskais solokoncerts Ķoņu pagasta pārvaldē.

Aicina gatavoties Kārķu Meža dienām un koka auto sacensībām

2017-03-03

Foto
Piektdien, 2017. gada 5. maijā Kārķos notiks 14. Meža dienas. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu.

Nedēļas nogalē Valgā un Valkā norisināsies 13. Igaunijas Ziemas spēles un Robotikas sacensības

2017-02-28

Foto
Šajā nedēļas nogalē Valkā un Valgā norisināsies divi vērienīgi pasākumi – 13. Igaunijas Ziemas spēles un FIRST LEGO League Robotikas sacensības.

Pieminot Golgāta ceļu, aicina uz tikšanos ar Annu Žīguri un Juku Rislaki

2017-02-22

Foto
Otrdien, 28. martā Kārķos notiks pasākums “Brīvības kārdinājums”, kas veltīts tiem, kuriem liktenis bija lēmis iet smago Golgāta ceļu. Pulksten 12.00 būs piemiņas brīdis pie Pelēkā akmens, pēc tam pulksten 12.30 tautas namā tikšanās ar rakstnieci, tulkotāju Annu Velēdu Žīguri un viņas vīru, somu žurnālistu, rakstnieku Juku Rislaki.

Folkloras kopai "Dzīne" 15

2017-02-22

Foto
25. februārī plkst. 14.00 Naukšēnu kultūras namā
Kopā ar folkloras kopām Dvīga (Saulkrasti), Endzelīte (Dikļi), Mežābele (Jērcēni), kapelu Rūvenas Aure (Rūjiena), igauņu kolektīviem un citiem draugiem svinēsim folkloras kopas "Dzīve" 15 gadu jubileju.

Četri novadi sadarbosies Salacas upes baseina apsaimniekošanā

2017-02-13

Foto
Burtnieku, Mazsalacas, Alojas un Salacgrīvas pašvaldības turpmāk daudz aktīvāk sadarbosies Salacas upes baseina apsaimniekošanā, tā tikšanās laikā 10.februārī nolēma šo pašvaldību pārstāvji.

Dejo kopā ar Sēļu muižas muzikantiem

2017-02-10

Foto
Valsts Kultūrkapitāla fonda Tradicionālās kultūras nozarē atbalstītā projekta „Danču nakts ar Sēļu muižas muzikantiem” ietvaros 18.februārī plkst.19:00 ikviens tiek aicināts uz Sēļu muižu, lai mācītos „Vidzemes dejas”. Dejas meistarklases vadīs Ernests Spīčs, spēlēs Sēļu pagasta Tautas nama kapela "Sēļu muižas muzikanti" Ivetas Dukaļskas vadībā.

Burtnieku novada pašvaldība rīko biznesa ideju konkursu topošajiem un esošajiem uzņēmējiem

2017-02-09

Foto
Lai sekmētu uzņēmējdarbības attīstību un mudinātu iedzīvotājus realizēt savas biznesa ieceres, Burtnieku novada pašvaldība izsludina biznesa ideju konkursu “Ideja Burtnieku novadam”.

Burtnieku novads izsludinājis uzņēmēju gada balvas konkursu

2017-02-06

Foto
Burtnieku novada pašvaldība aicina iedzīvotājus, uzņēmējus un novada viesus līdz 22.februārim pieteikt pretendentus konkursam "Uzņēmēju gada balva 2016". Šis konkurss, kas kļuvis jau par tradīciju, tiek rīkots, lai godinātu Burtnieku novada uzņēmējus, kuri aktīvi darbojas savā nozarē un sekmē uzņēmējdarbības vides attīstību.

Sumina spēcīgākos Burtnieku novada sportistus

2017-01-30

Foto
Sestdien, 28.janvārī, Burtnieku pagasta kultūras centrā tika godināti aizvadītā gada veiksmīgākie Burtnieku novada sportisti, treneri un sporta pasākumu rīkotāji. Pasākumā “Burtnieku novada sporta laureāts” balvas saņēma tie, kuri uzrādījuši augstus rezultātus Latvijas, Eiropas un pat pasaules mērogā, kā arī tie, kas pērn novadā organizējuši ievērības cienīgas sacensības.

„Trīs ar pus atraitnes”

2017-01-26

Foto
28. janvārī plkst. 14:00 Sēļu muižā Dikļu amatierteātris viesosies ar izrādi – A. Niedzviedzis „Trīs ar pus atraitnes”. Režisore Inna Krēsliņa.

Godinās Burtnieku novada labākos sportistus un trenerus

2017-01-26

Foto
Sestdien, 28. janvārī, plkst. 18.00 Burtnieku pagasta kultūras namā norisināsies Burtnieku novada sportistu un viņu treneru godināšanas un apbalvošanas pasākums “Burtnieku novada sporta laureāts 2016”.

Zemledus makšķerēšanas sacensības

2017-01-24

Kārķu pagasta Cepšu ezerā, sestdien, 2017.gada 4.februārī, notiks zemledus makšķerēšanas sacensības "Badīgais Cepšu ķīsis III"

Izrāde “Mazais Princis” 17.februārī Valmierā

2017-01-12

Foto
Latvijas Jaunatnes teātris ar izrādi “Mazais Princis” šogad ieradīsies Valmierā 17. februārī pl.19:00 Valmieras Kultūras centrā.

Latvju zemju bagātības. Ķirbji.

2016-11-03

Foto
4. novembrī pl. 18.30
Naukšēnu Cilvēkmuzejā

Valmieras pagasta amatierteātra izrāde

2016-11-02

Foto
12.novembrī pl.15.00
Ķoņu pagasta pārvaldes zālē
Valmieras pagasta amatierteātra izrāde
J.Jurkāns “Ak, nauda, naudiņa, jeb viņa augstība sertifikāts” ...
Ieeja brīva

Seminārs par LAD izsludināto projektu

2016-10-27

31.10. plkst 10.00 Lizdēnos informatīvs seminārs par LAD izsludināto projektu lauku saimniecību modernizācijai.

Ir dzīve krāsains dziju kamolīt's

2016-10-19

Foto
27.oktobrī plkst.18.00 Ķoņu pagasta bibliotēkā
ielūdz dzejniece Rasma Urtāne un Latvijas Nacionālā orķestra kādreizējais vijolnieks Reinis Galenieks ar programmu: “IR DZĪVE KRĀSAINS DZIJU KAMOLĪT'S”
Dzeja, Dziesmas, Mūzika
Visi apmeklētāji laipni gaidīti!

Dzejas dienām veltīts muzikāli poētisks vakars Ķoņu pagasta bibliotēkā

2016-08-30

Foto
22. septembrī plkst.18.00
Ķoņu pagasta bibliotēkā
Dzejas dienām veltīts muzikāli poētisks vakars "Rožu tēja"
kopā ar dzejnieci un aktrisi Kristīni Dinu Bitēnu un komponistu Atvaru Sirmo.

Sestdien lustīgi ar dančiem, dziesmām un našķiem svinēs Burtnieku novada svētkus

2016-08-15

Foto
Sestdien, 20.augustā, kā lieli, tā mazi novadnieki no visiem sešiem Burtnieku novada pagastiem, kā arī viesi no citiem novadiem tiek aicināti uz Burtnieku pagasta parku, kur krāšņi tiks svinēti Burtnieku novada svētki. Šogad svētkiem dots nosaukums “Vasaras bize Burtniekos” un tie tiek rīkoti tādēļ, lai mēs visi satiktos Burtnieku ezera krastā uz vienām kārtīgām, lustīgām svinībām.

Pasākumi Saldus novadā

2016-08-12

Šajā nedēļas nogalē Saldū, Jaņa Rozentāla ielā, notiks viens no gada gaidītākajiem pasākumiem – Rozentāla ielas svētki, kuros uzstāsies daudz zināmu un iemīļotu Latvijas mākslinieku - grupa “MyRadiantU”, Kārlis Kazāks, grupas “Goran Gora”, “Gain Fast”, “Z – Scars”, “Dzelzs Vilks” un Fēlikss Ķiģelis. Šajā dienā varēsiet arī radoši darboties, skatīties brīvdabas kino un piedalīties Holi krāsu ballītē ar DJ Ziggy. Un īpaši patīkama ziņa – pasākums ir BEZ MAKSAS!
Tiekamies sestdien Jaņa Rozentāla ielā, lai atzīmētu pilsētas un mākslinieka jubilejas gadu!

Balvu novada svētki 20. augustā - "Soli pa solim ar kino!"

2016-08-01

Foto
Ne tikai kino var notikt visneiedomājamākās pārvērtības, pakaļdzīšanās, vissmieklīgākās situācijas un kuriozi, mīlas intrigas un šausmu epizodes. Tas viss spilgti atspoguļojas arī mūsu ikdienā! Mēs ejam soli pa solim ar kino. Katra diena mūsu dzīvē var būt prieka, humora, mīlestības, sāpju, nežēlības vai piedzīvojumu pilna, gluži kā komēdija, trilleris vai romantiska filma! Mēs katrs esam savas dzīves kino režisori un aktieri, tāpēc šogad Balvu Novada svētki tiek savīti kopā ar kino! Mums taču ir tik daudz skaistu, dzīvespriecīgu un mīlestības pilnu latviešu kino filmu, kas ir tieši tādas kā mūsu krāšņā dzīve!

Uzaicinājums uz preses konferenci par starptautiskās biennāles “Eiropas jaunrade” izstādes atklāšanu Latvijā

2016-08-01

4. augustā Kaņepes Kultūras centrā plkst. 17.30 notiks preses konference par starptautiskās biennāles “Eiropas jaunrade” izstādes atklāšanu Latvijā – Cēsīs. Preses konferencē piedalīsies biennāles kuratori Latvijā Dāvis Kaņepe un Alberto di Gennaro, Cēsu pašvaldības un Cēsu zinātnes un mākslas centra “Brūzis” pārstāvji, un biennāles viens no Grand Prix ieguvējiem mākslinieks Klāvs Loris. Tūlīt pēc preses konferences notiks mākslinieciska performance, kas simboliski iezīmēs Kaņepes Kultūras centra došanos uz Cēsīm. Kas tieši notiks, tas vēl ir noslēpums, taču varam atklāt, ka šajā performancē tiks iesaistīts Lauva.

Labdarības bumbu rallijs – vairāk nekā 400 balvas uzvarētājiem!

2016-07-26

Foto
Jau ceturto gadu Valmieras pilsētas svētku laikā krāsainas bumbiņas sacentīsies Gaujas Kazu krācēs, lai nestu balvas saviem īpašniekiem. Šogad ne vien tiks noskaidrotas ātrākās 30 bumbiņas, bet arī ātrākā krāsa, kuru īpašnieki saņems gardu veicināšanas balvu. Kā ierasts – visi rallija ienākumi nonāks Valmieras novada fonda (VNF) projektu programmas “Sev, tev, novadam” krājkasītē, lai jau rudenī varētu atbalstīt valmieriešu apkārtējo novadu iedzīvotāju labos darbus.


Starptautiskā labdarības velotūre “Pasaule bez bāreņiem” dosies cauri Latvijai

2016-07-26

Foto
No 28. jūlija līdz 2. augustam Latvijas teritoriju šķērsos starptautiskās labdarības velotūres “Pasaule bez bāreņiem” dalībnieki. Velotūres mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik nozīmīga vecāku pamestiem bērniem ir ģimeniska aprūpe un, cik svarīgi ir veicināt vecāku pamestu bērnu un bāreņu pieņemšanu ģimeniskā aprūpē – audžuģimenēs, aizbildniecībā vai adopcijā. Pilsētās, kurām dalībnieki brauks cauri, notiks dažāda veida pasākumi, kuros būs iespēja piedalīties ikvienam interesentam un atbalstīt pasaules un Latvijas bērnus, kuri palikuši bez vecākiem.

Ķoņu kalna svētki

2016-07-22

Foto
30.jūlijā Ķoņu kalnā
Ķoņu kalna svētki
PROGRAMMA

Pasākumi Saldus novadā

2016-07-22

Foto
Gaisa balonu festivāls, ezera svētki, Lavandu svētki un, protams, rokfestivāls “Saldus Saule” - tas viss nedēļas nogalē Saldus novadā.
PASĀKUMU PROGRAMMA

Līvu svētki

2016-07-20

2016.gada 6.augustā Mazirbē notiks gadskārtējie Līvu svētki “Līvi starp zemi un jūru”. Tradicionāli tos ievadīs svētku dievkalpojums Mazirbes luterāņu baznīcā.

Labdarības dzejas vakars "JUŠANAS"

2016-07-20

Foto
Trešdien, 10. augustā, plkst. 19.00 Fabrikas restorānā norisināsies labdarības dzejas vakars “Jušanas”. Rīkotā pasākuma mērķis ir vākt ziedojumus Tukuma dzīvnieku patversmes uzturēšanai.

Jūlija izskaņā svinēs Rugāju novada svētkus

2016-07-20

2016. gada 30. jūlijā Rugājos tiks atzīmēti Rugāju novada svētki “Gan liepiņas, gan ozoli, rotājiet novadiņu”.


Pavadi neaizmirstamu nedēļas nogali Valkā un Valgā!

2016-07-19

Foto
Nedēļas nogalē 6. un 7.augustā Valkā un Valgā piedāvā gūzmu aizraujošu pasākumu, kā arī aktivitātes, kas būs saistošas dažādām vecuma un interešu grupām. Ir vērts atbraukt un izbaudīt šīs divas dienas!


Biedrība “VirziensA” aicina uz brīvdabas kino

2016-07-08

Foto
Arī šovasar jauniešu biedrība “VirziensA” Burtnieku novada Rencēnos rīko brīvdabas kino vakarus. Ikviens interesents aicināts svaigā gaisā 3 sestdienu vakaros noskatīties 3 lieliskas latviešu filmas.

Rencēnos notiks Izturības skrējiens

2016-07-07

Foto
Šī gada 23. jūlijā Burtnieku novada Rencēnu pagastā jau otro reizi notiks jauniešu biedrības “VirziensA” rīkotais Izturības skrējiens. Interesenti vecumā no 12 gadiem aicināti pieteikties skrējienam līdz 14. jūlijam, aizpildot anketu elektroniski ej.uz/izturiba vai zvanot pa tālruņa numuru 25634051.

Jūlijā tiekamies velopilsētā – Mazsalacā!

2016-06-28

Foto
Šogad no 22. - 24. jūlijam norisināsies Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki „Ērenpreisam 125”. Katru gadu šis pasākums ir viens no gaidītākajiem notikumiem Mazsalacā, kurā trīs dienu garumā pilsētu piepilda svētku noskaņa, mūzika, cilvēku balsis, velosipēdi un dažādi pārsteigumi.

Jāņu ielīgošana Naukšēnu novadā

2016-06-18

Foto
18.jūnijā plkst.18.00 Ķoņu kalnā
Jāņu ielīgošana Naukšēnu novadā
Ielīgošanas koncertā piedalīsies:
Naukšēnu kultūras nama senioru deju kolektīvs “Švunkas”
Karksi Nuijas kultūras centra senās mūzikas ansamblis Lustipill”
Ķoņu pagasta folkloras kopa “Dzīne”
Ņemiet līdz labu garastāvokli, mazu Jāņu cienastiņu, lieciet galvā Jāņu vainagu un nāciet uz Ķoņu kalnu. Ielīgosim Jāņus visi kopā!

Vidzemē jauniešu rosībai vajadzīga fiziski un morāli atvērta telpa

2016-06-13

Foto
2016. gada 17. jūnijā plkst. 21:00 aicinām ielīgot Jāņus Ramatas pagasta "Līču skolā". Koncertā piedalās: Soliste - Ieva Kerēvica, Mazsalacas novada Kultūras centra "Mazsalaca YOUTH JAZZ BAND"- diriģents Kārlis Vanags, meiteņu vokālā grupa "Ēra" - vadītāja Dita Tomsone, jauktais koris "Salaca" - diriģenti Dita Tomsone un Valdis Tomsons, deju kopa "Skaņaiskalns" - vadītājs Jānis Trezuns, deju kopa "Magone" - vadītāja Aija Vidovska, amatierteātra "Ramata" dalībnieki - vadītāja Gunta Maskaviča.
Pēc koncerta zaļumballe kopā ar "Rumbas kvartetu" .
Ieeja: pieaugušajiem 2€, skolēniem, pensionāriem 1€