Rūjiena.lv

Uzņēmējiem

Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Smiltenes novadā

2017-06-02

7.jūnijā plkst. 9.30, Smiltenes tehnikuma konferenču zālē (204. kab.), notiks seminārs “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai Smiltenes novadā”, kurā aicināti piedalīties topošie un esošie Smiltenes novada uzņēmēji.

Izveidota jauna investīciju platforma uzņēmējiem invest.vidzeme.lv

2017-05-22

Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs izveidojis jaunu mājaslapu invest.vidzeme.lv, kurā esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem vienviet pieejama informācija par iespējām saņemt dažāda veida atbalstu. Turpat var iepazīties ar pasākumu plānu par apmācību un lekciju piedāvājumu Vidzemē un citviet Latvijā. Taču vislielākā mājaslapas vērtība ir investīciju objektu datu bāze, kas šobrīd ir plašākā datu bāze Vidzemē, kurā vienkopus iespējams atrast informāciju par visu 26 Vidzemes pašvaldību piedāvājumā esošajiem investīciju objektiem.


Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstāde „RIGA COMM”

2017-05-19

Foto
Biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstāde „RIGA COMM” ir ikgadējs IT un biznesa pasākums pakalpojumu un ražošanas nozaru uzņēmējiem, valsts iestāžu vadītājiem un nozaru profesionāļiem, kur vienuviet iepazīt aktuālāko Baltijas un ārvalstu digitālo pakalpojumu sniedzēju un produktu izstrādātāju piedāvājumu, konsultēties ar zinošiem speciālistiem un kopīgi izvēlēties piemērotākos risinājumus savam biznesam vai organizācijai.

Aicina uzņēmumus pieteikties uz platību nacionālajā kopstendā izstādē „Riga Food 2017”

2017-03-13

Kā katru gadu, Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) aicina uzņēmumus pieteikties vietai Latvijas kopstendā izstādē “Riga Food 2017”, kurš ir pamanāms iztālēm ar savu plašumu un atrodas galvenās halles centrā. Izstāde norisināsies no 6. līdz 9.septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā, Ķīpsalas ielā 8. Prognozes liecina, ka 2017.gadā nozares izstādi apmeklēs 40 000 interesentu.

Tuvojas „Vidzemes Uzņēmēju dienas 2017”

2017-02-10

Foto
Tuvojoties pavasarim sākas gatavošanās „Vidzemes uzņēmēju dienām 2017” – gada lielākajam uzņēmējdarbības pasākumam reģionā, kas šogad 19. un 20. maijā norisināsies Valmieras centrā. Tās atzīmēs jau 20. gadskārtu. Katru gadu izstādei tiek noteikta īpaša tematika un 2017. gadā tā būs „Uzņēmējs – Vidzemes lepnums” .

Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai

2017-01-09

Labklājības ministrija Eiropas Sociālā fonda projekta „Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai” ietvaros laikā no š.g. 20. janvāra līdz 3. februārim organizē piecus reģionālos seminārus par sociālo uzņēmumu veidošanas iespējām un atbalsta saņemšanas nosacījumiem topošiem sociālajiem uzņēmējiem.

Pirmais seminārs notiks 20. janvārī plkst.11.00 Kuldīgā, Pilsētas laukumā 4, 2. stāvā Mārtiņzālē.

Pārējo semināru norises laiks un vieta:

25.janvārī – Cēsīs, Pieaugušo izglītības centra konferenču zālē, Raunas ielā 4;
27.janvārī – Jelgavā, Jelgavas novada domē, Pasta ielā 37, 1.stāvā konferenču zālē
1. februārī – Rēzeknē, Rēzeknes novada domes konferenču zālē, 1.stāvā, Atbrīvošanas alejā 95A;
3. februārī – Rīgā, Rīgas domes konferenču zālē 508. telpā., Rātslaukumā, Kaļķu ielā 1

Sīkāka informācija par projekta pasākumu  pieejama LM mājas lapas vietnē: http://www.lm.gov.lv/text/3598 


VPR: jaunajiem uzņēmējiem vērts izmantot reģionālo biznesa inkubatoru un pašvaldību piedāvāto atbalstu

2016-12-16

Vidzemes plānošanas reģiona 2016.gada 9.decembra Attīstības padomes sēdē klātesošos pašvaldību vadītājus ar reģionālo biznesa inkubatoru darbības stratēģiju un plāniem iepazīstināja Valmieras Biznesa inkubatora un Madonas Biznesa inkubatora vadītāji. Tūlīt pēc padomes sēdes notika arī atsevišķa Vidzemes Uzņēmējdarbības centra speciālistu, biznesa inkubatoru vadītāju un pašvaldību uzņēmējdarbības speciālistu tikšanās. Tās laikā speciālisti varēja uzdot aktuālos jautājumus par iespējām izmantot inkubatoru atbalstu uzņēmējdarbības veicināšanā, kā arī par pašvaldību iespējām sniegt atbalstu biznesa inkubatoru darbības nodrošināšanai. Vidzemes Uzņēmējdarbības centrs (VUC) iepriekš aktīvi piedalījās biznesa inkubatoru darbības programmas veidošanā, kura 2016.gadā stājās spēkā. Sniedzot savus ieteikumus, VUC īpaši uzsvēra reģionālo inkubatoru nepieciešamību. Tā kā Vidzemes reģionā ir divi inkubatori, taču teritorija ir salīdzinoši liela, pašvaldības ir viens no būtiskākajiem partneriem uzņēmējdarbības atbalsta sniegšanā.

Uzņēmēji no visas Latvijas pulcēsies 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju kongresā Salaspilī

2016-12-05

Sestdien, 10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” uzņēmēji no visas Latvijas pulcēsies nu jau gadskārtējā – pēc kārtas trešajā – reģionālu uzņēmēju biedrību kongresā. Šogad kongresa galvenā tēma ir sadarbība ar valsts un pašvaldību kontroles un uzraudzības iestādēm, tostarp – Valsts ieņēmumu dienestu, Iepirkumu uzraudzības biroju, Pārtikas un veterināro dienestu un citām institūcijām. Kongresu šogad organizē Salaspils Uzņēmēju biedrība sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru un Salaspils novada pašvaldību.

Minimālās valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem.

2016-11-15

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atgādina, ka, sākot ar 2017.gadu, mainās mikrouzņēmumu nodokļa likme un tajā vairs netiek ietvertas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (turpmāk – obligātās iemaksas), tāpēc mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam ir pienākums veikt obligātās iemaksas par katru mikrouzņēmuma darbinieku.

Latvijas uzņēmēji Salaspilī spriedīs par sadarbību ar kontrolējošajām un tiesībsargājošajām iestādēm

2016-11-09

10. decembrī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notiks 3. Vislatvijas reģionālo uzņēmēju biedrību kongress. Jau tradicionāli kongresu rīko kādā no Latvijas novadiem, kurā aktīvi darbojas vietējā uzņēmēju biedrība – šogad kongresu rīkot uzņēmusies Salaspils.

ALTUM rīko biznesa uzsācēju gadatirgu Alojā

2016-10-24

Foto
Attīstības finanšu institūcija ALTUM Vidzemes reģiona jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem 2.novembrī Alojā rīko bezmaksas informatīvu pasākumu "Atbalsta gadatirgus biznesa uzsācējiem”.

Atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai

2016-10-12

No 2016.gada 1.oktobra līdz 20.oktobrim primārie lauksaimniecības produkcijas ražotāji, lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības un lauksaimniecības produktu pārstrādes komersanti var pieteikties atbalstam kredītprocentu daļējai dzēšanai. Minēto atbalstu var saņemt pretendenti par laikposmā no 2015.gada 1.oktobra līdz 2016.gada 30.septembrim faktiski samaksātajiem īstermiņa aizdevuma vai ilgtermiņa aizdevuma vai finanšu līzinga procentiem. Atbalsta apmērs ir summa, kas nepārsniedz aizdevuma gada procentu likmi 4 procentu apmērā vai faktisko likmi, ja kredītprocentu likme ir mazāka par 4 procentiem.

VTUA maina traktortehnikas eksaminācijas procesu

2016-10-11

2016.gada jūlija beigās Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (VTUA) apstiprinājusi izmaiņas Traktortehnikas vadītāja tiesību iegūšanas un traktortehnikas vadītāja apliecības izsniegšanas instrukcijā, lai uzlabotu un celtu traktortehnikas eksaminācijas procesa kvalitāti. Lasīt vairāk!

Industrija 4.0

2016-10-10

Pārsteidzoši, bet vājas globālās ekonomikas izaugsmes laikā, mēs esam uz jaunas industriālās revolūcijas sliekšņa. Šobrīd mēs patiešām speram platu soli industriālajā renesansē ar strauju kiber-fizikālo sistēmu ieviešanu. Nākamā desmitgade būs progresīvo tehnoloģiju zīmē, kur tādi koncepti kā automatizācija, lielu datu apjoma analīze un energotīklu paritāte, iegūs reālu nozīmi un mērogu ražošanas procesā.

ALTUM valsts atbalsta iespējas biznesa uzsācējiem

2016-09-27

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kura piedāvā finansēt tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras īstenotāji nodrošinājuma vai pieredzes trūkuma nevar saņemt finansējumu komercbankās.


Kā rast vietu produktam pasaules tirgos?

2016-08-31

Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības kamera Vidzemes nodaļa aicina uz semināru “Izcils produkts, bet pārdošana neiet”, kas notiks 15.09.2016. no plkst. 14.00 – 16.00 Valmieras integrētās bibliotēkas 1. stāva zālē (114. telpā). Seminārā uzņēmēji tiks iepazīstināti ar produkta virzīšanas iespējām, izmantojot Uzņēmēja gēna BOSI metodoloģiju un nosacījumus, kas pārsātināta tirgus un informatīvās telpas apstākļos palīdzēs Latvijā radītam produktam ieņemt dzīves telpu pasaules tirgos.
Informācija

Preču zīmes reģistrācija dod uzņēmumiem drošības sajūtu

2016-04-13

Foto
Šogad jau ceturto gadu Latvijas Patentu valde sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) rīko Vislatvijas konkursu „Gada preču zīme” – konkursu, kurš, nebaidīšos teikt, kļuvis par vienu no prestižākajiem rūpnieciskā īpašuma aizsardzības jomā, jo parāda mūsu uzņēmēju un uzņēmumu arvien pieaugošās rūpes gan par uzņēmumu attīstību ilgtermiņā, gan arī par savu interešu aizsardzību tirgus konkurences apstākļos.

VPR aicina uz semināru “Pārdotprasme: nepieciešamās zināšanas un iemaņas”

2016-04-08

Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) Vidzemes uzņēmējdarbības centrs 15. aprīlī Alūksnē organizē bezmaksas semināru par pārdošanas jautājumiem. Semināru vadīs pārdošanas speciālists Normunds Mihailovs.

SIF informē

2016-03-31

Sabiedrības integrācijas fonds informē, ka šodien, 31.03.2016., ir izsludināta 2.partneroganizāciju atlase:
a) pārtikas un pamata materiālās palīdzības izdalīšanai un papildpasākumu īstenošanai Ķeguma novadā, Mārupes novadā, Krustpils novadā, Jēkabpils novadā, Aknīstes novadā, Salas novadā, Viesītes novadā,
b) maltīšu nodrošināšanai un papildpasākumu īstenošanai visā Latvijas teritorijā.
Atbalstāmās darbības tiek finansētas ar Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.


Pasākums „Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs”

2016-03-10

Pasākuma mērķis: veicināt skolēnu vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs, īslaicīgu nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot viņiem iespēju iegūt darba pamatprasmes, iemaņas un darba pieredzi.

Bioloģiskā lauksaimniecība

2016-02-29

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām uzņēmējus – Profesionālās pilnveides izglītības programmā apgūt mācību kursu “Bioloģiskā lauksaimniecība”

Vides politika uzņēmējdarbībā*

2016-02-23

Foto

Laikā, kad Latvijā tikai vēl lemj par sociāli atbildīgu uzņēmējdarbību, daudzviet pasaulē tā jau ir norma, kuru uzņēmumi īsteno, apzinoties savas darbības ietekmi uz vidi un vēloties dot sabiedrībai netiešu labumu par cik uzņēmējdarbība ir lielākais resursu patērētājs (elektroenerģija, ūdens, siltumenerģija).


Vidzemes uzņēmēju dienas 2016

2016-02-17

Foto
Tuvojoties pavasarim sākas arī gatavošanās „Vidzemes uzņēmēju dienām”, kuras šogad svinēs 19. gadskārtu. Tās kļūst ar vien nozīmīgākas, jo bez Vidzemes novadu uzņēmējiem, kuri veido lielu īpatsvaru pasākumā ar vien vairāk piedalās uzņēmēji un amatnieki no visas Latvijas. Tā ir iespēja demonstrēt savus ražotos produktus, esošos un jaunos pakalpojumus klientiem, esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem, kā arī Vidzemes reģiona iedzīvotājiem.

ALTUM pieejamas plašas valsts atbalsta iespējas uzņēmējiem

2016-02-11

Iespējas saņemt finansējumu sava biznesa sākšanai un jau esoša biznesa attīstīšanai šodien ir plašas – nauda pieejama gan komercbankās, gan arī Attīstības finanšu institūcijā ALTUM, kas ir specializēta, valsts izveidota un valstij piederoša finanšu institūcija, kura piedāvā finansēt tās dzīvotspējīgās biznesa idejas, kuras paaugstinātu risku dēļ nevar saņemt finansējumu komercbankās.


Aicina pašvaldību un pašvaldību uzņēmumu vadītājus un speciālistus pieteikties Ēnu dienai!

2016-01-20

Jauniešu biznesa un karjeras izglītības veidotājs, biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) šogad jau piecpadsmito gadu organizē karjeras izglītības pasākumu Ēnu diena, kas notiks 10. februārī.

Seminārs nodokļu maksātajiem

2016-01-15

2016.gada 21.un 22.janvārī Valmieras klientu apkalpošanas centrs organizē semināru nodokļu maksātajiem.
Seminārs notiks Beātes ielā 49, Valmierā, sākums plkst.10.00.
Seminārā runāsim par grozījumiem nodokļu normatīvajos aktos, kas stājušies spēkā 2016.gada 1.janvārī un grozījumiem, kas stāsies spēkā 2017.gada 1.javārī (semināra tēmas abās dienās būs vienādas).
Par dalību semināram, paziņot sūtot e-pastu daina.kanale@vid.gov.lv (tiem, kas ir jau pieteikušies, atkārtoti nevajag sūtīt informāciju)
Semināra materiālus nosūtīsim pirms semināra.

No 2016. gada skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem būs jāpaziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu Veselības inspekcijai

2015-12-24

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) vērš uzmanību, ka Ministru kabinetā 2015. gada 8. decembrī ir pieņemti un ar 2016. gada 1. janvāri spēkā stāsies noteikumi[1], kas noteiks kārtību, kādā skaistumkopšanas un tetovēšanas pakalpojumu sniedzēji[2] Inspekcijai paziņo par saimnieciskās darbības uzsākšanu.


Vēl šodien var pieteikt statusa maiņu uz mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu vai atteikties no tā

2015-12-15

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka šobrīd jau reģistrētiem uzņēmumiem un fiziskām personām – saimnieciskās darbības veicējiem, kuri ar 2016. gada 1. janvāri vēlas iegūt mikrouzņēmumu nodokļa maksātāja statusu, vēl šodien ir iespēja vērsties ar pieteikumu VID. Tāpat šodien ar pieteikumu VID var vērsties arī tie uzņēmumi un fiziskās personas – saimnieciskās darbības veicēji, kuri vēlas atteikties no šī statusa, sākot ar 2016. gada 1. janvāri.
Esošajiem mikouzņēmumu nodokļa maksātājiem, kuri arī nākamgad vēlas saglabāt šo statusu, pieteikums VID nav jāsniedz.


Uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem

2015-10-20

Aicina piedalīties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) rīkotajā pasākumā „Uzņēmēju individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību ārvalstīs vadītājiem” (kontaktbirža), kas notiks šī gada 26. oktobrī Rīgā, viesnīcā „Radisson Blu Hotel Latvija”!

Pasākumā LIAA pārstāvniecību vadītāji individuāli atbildēs uz uzņēmēju jautājumiem, sniegs praktiskus padomus un palīdzēs atrast kontaktus interesējošajā reģionā.

Šoreiz iespējams pieteikt tikšanos ar LIAA pārstāvjiem Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā, Dānijā, Vācijā, Lielbritānijā, Krievijā, Kazahstānā, Azerbaidžānā, Baltkrievijā, Nīderlandē, Polijā, Itālijā, Francijā, Japānā, Singapūrā, Apvienotajos Arābu Emirātos, Ukrainā un Lietuvā.

Pieteikšanās LIAA mājaslapā: www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/uznemeju-individualas-tiksanas-ar-liaa-parstavniecibu-arvalstis-vaditajiem-2015-10-26-riga.

Dalība bezmaksas.

 

Individuālās tikšanās ar LIAA pārstāvniecību vadītājiem notiks arī 29. oktobrī Starptautiskā uzņēmējdarbības foruma ietvaros Rēzeknē, Latgales koncertzālē GORS. Plašāka informācija un reģistrācija LIAA mājaslapā: www.liaa.gov.lv/lv/pasakumi/starptautiskais-uznemejdarbibas-forums-rezekne. Dalība bezmaksas.


Konkurss "Eksporta un inovācijas balva 2015"

2015-09-15

Konkursu "Eksporta un inovācijas balva" Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Ekonomikas ministriju rīko jau vienpadsmito gadu, un tā mērķis ir paust atzinību un godināt Latvijas komersantus, kas sasnieguši labus rezultātus jaunu un eksportspējīgu produktu ražošanā, vietējā tirgus nodrošināšanā ar augstas kvalitātes pašmāju ražojumiem, inovāciju ieviešanā un rūpnieciskā dizaina izstrādē.

Ir zināmi biznesa ideju konkursa Biznesa ekspresis Vidzemes reģiona finālisti

2015-09-14

Šā gada 18.septembrī, Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatorā, Purva ielā 12A, Valmierā, pieci inovatīvu biznesa ideju konkursa Biznesa ekspresis Vidzemes reģiona finālisti tiksies aci pret aci ar konkursa žūriju, lai aizstāvētu savas biznesa idejas klātienē un cīnītos par finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai (3.vieta – 2000 eur; 2.vieta – 3000 eur; 1.vieta – 5000 eur), kā arī atbalstītāju sarūpētajām specbalvām.


STOKKER aicina uz brīvdabas darbnīcām.

2015-09-11

Foto

Septembrī un oktobrī tirdzniecības centru zīmols STOKKER aicina uz vērienīgām brīvdabas darbnīcām. Pie tirdzniecības centriem – Liepājā, Valmierā, Rēzeknē, Daugavpilī, Rīgā un Jelgavā – ikvienam interesentam būs iespēja saņemt speciālistu konsultācijas un izmēģināt darbu ar dažādu zīmolu piedāvātajām iekārtām un instrumentiem.


Vietējā rīcības grupa „No Salacas līdz Rūjai” septembrī uzsāk teritorijas attīstības stratēģijas izstrādes darbu!

2015-09-01

Plaši pazīstamā lauku teritoriju attīstības programma LEADER turpinās arī jaunajā plānošanas periodā (2014-2020.g.). Sabiedrības Virzīta Vietējā Attīstība (SVVA) ir šīs programmas atslēgas vārdi!

Mazās lauku saimniecības varēs saņemt atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai

2015-08-03

No 2015.gada 3.septembra līdz 2015.gada 5.oktobrim būs atvērta projektu pieņemšanas kārta apakšpasākumā „Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības". Šī apakšpasākuma mērķis ir veicināt mazo lauku saimniecību konkurētspēju, paaugstinot to ražošanas produktivitāti, efektivitāti, atbalstot kooperāciju un tirgus pieejamību.


Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības

2015-08-03

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākuma "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" saskaņā ar Ministru kabineta 2014.gada 30.septembra noteikumiem Nr.598 "Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014.-2020.gada plānošanas periodā" un Ministru kabineta 2015.gada 9.jūnija noteikumiem Nr.292 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākuma "Lauku saimniecību un uzņēmējdarbības attīstība" apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības"".

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" notiks no 2015.gada 3.septembra līdz 2015.gada 5.oktobrim.

Pirmās kārtas pieejamais publiskais finansējums apakšpasākumā "Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības" - EUR 20 851 400 (divdesmit miljoni astoņi simti piecdesmit viens tūkstotis četri simti eiro.


Rīt stājas spēkā grozījumi Publisko iepirkumu likumā par vidējo stundas tarifa likmi

2015-07-31

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību, ka jau no rītdienas, 2015. gada 1. augusta, visiem pretendentiem uz valsts un pašvaldību iepirkumiem ir jānodrošina, ka viņu darbinieku vidējā stundas tarifa likme nav zemāka par 80% no darba ņēmēju vidējās stundas tarifa likmes attiecīgajā profesiju grupā valstī. Lai nodrošinātu nodokļu maksātājiem iespēju objektīvi novērtēt savu atbilstību šim kritērijam, VID elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir pieejami jauni pārskati, kuros attēlota vidējā stundu tarifa likme uzņēmumā, vidējā stundu tarifa likme valstī un aprēķinātie 80% no vidējās stundu tarifa likmes valstī salīdzinot un attēlojot rezultātu ar vidējās stundu tarifa likmi uzņēmumā .


Pārrobežu sadarbības programmas, Ekonomikas ministrijas plānotais atbalsts, CFLA un ALTUM

2015-07-23

Ceturtdien, 6.augustā, Cēsīs, Radošo industriju pop-up birojā, Lielā Skolas ielā 6, plkst. 13:00 – 16:00 tiks organizēts informatīvs seminārs „Iespējas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības attīstībai jaunajā ES fondu plānošanas periodā 2014.-2020.gadam: pārrobežu sadarbības programmas, Ekonomikas ministrijas plānotais atbalsts, CFLA un ALTUM“. Ikviens interesents varēs uzzināt vairāk par Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmu un Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmu, kādus atbalsta pasākumus uzņēmējiem plāno Ekonomikas ministrija, kā šajā plānošanas periodā notiks ES fondu projektu administrēšana un kādas funkcijas veiks Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA). Tāpat tiks sniegta informācija par atbalsta programmām uzņēmējiem, ko piedāvā attīstības finanšu institūcija „ALTUM”.


Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām uzņēmējus , kuri plāno uzsākt darbību bioloģiskajā lauksaimniecībā.

2015-07-23

Bioloģisko mācību ietvaros varēs apgūst tēmas: ilgtspējīgas bioloģiskās lauksaimniecības sistēmas, bioloģiskās lauksaimniecības likumdošana un valsts atbalsta politika bioloģiskajā lauksaimniecībā. Metodes augkopībā un lopkopībā. Augsnes apstrāde un augu aizsardzība. Pamatzināšanas grāmatvedībā un Ražošanas plāna izstrādē.
Mācību ilgums 160 stundas: 35 teorētiskās stundas- lekciju nodarbības vadīs LLKC seciālisti un 125 stundas praktiskajām un patstāvīgajām nodarbībām. Kursu nobeigumā izstrādātā darba – Ražošanas plāna aizstāvēšana, saņemot apaliecību par nepieciešamo zināšanu ieguvi bioloģiskās saimniekošanas jomā.
Mācības notiks no 5. augusta līdz 29. septembrim. Teorētiskās mācības norisināsies Valmierā, Mūrmuižas ielā 9, ( 2.stāvs), praktiskās zināšanas- Vidzemes novadu saimniecībās.