Rūjiena.lv

Uzņēmējiem

Vidzemes biznesa diena "Darbaspēka pieejamība kā pamatnosacījums stabilai uzņēmējdarbībai"

2021-05-07

11.maijā plkst. 13.00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Vidzemes reģiona nodaļa organizē Vidzemes biznesa dienas pasākumu "Darbaspēka pieejamība kā pamatnosacījums stabilai uzņēmējdarbībai".

Programma:
no 12:45
Pieslēgšanās tiešsaistes pasākumam (ZOOM)
13:00 - 13:15
Pasākuma atklāšana. Aigars Rostovskis - Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras prezidents
Aivars Flemings - Vidzemes reģionālās padomes priekšsēdētājs
13:15 -15:15 Darbaspēka pieejamība kā pamatnosacījums stabilai uzņēmējdarbībai:
Ģirts Vēveris - AS Valmieras stikla šķiedra valdes loceklis
Reinis Znotiņš - Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs
Jānis Salmiņš - Ekonomikas ministrijas analītiskā dienesta vadītājs
Evita Simsone - Nodarbinātības valsts aģentūras direktore
Jānis Volberts - Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs
Kaspars Barons - Faktoringa kompānijas Factris izpilddirektors Latvijā
15:15
Diskusija. (Ierosinājumi)

Pasākuma moderators: Katrīna Zariņa - LTRK valdes locekle, Politikas daļas vadītāja

Pieteikšanās: https://ej.uz/vidzeme_110521

Dalība bezmaksas, pasākumā piedalīties aicināts ikviens Latvijas uzņēmējs!
Papildu informācija: [email protected] | T. 26842098 (Natālija)


2021-03-12


2021-03-11


Seminārs mežu īpašniekiem un apsaimniekotājiem

2021-03-10

Programma: atvērt

pieteikšanās - [email protected] (26108426)


Nodokļu nomaksa mazajiem uzņēmējiem kļūs vienkāršāka

2020-11-30

Lai padarītu vienkāršāku nodokļu aprēķināšanu un nomaksu mazajiem uzņēmējiem padarītu vienkāršāku, no 2022. gada 1. janvāra tiks ieviests vienkāršots nodokļa nomaksas risinājumus jeb saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts. 

 

Nodokļu maksātājam, kurš izmantos SDI kontu un nodrošinās visu saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšanu vai iemaksāšanu SDI kontā, nodoklis noteiktā (procentuālā) apmērā no SDI konta apgrozījuma tiks aprēķināts, ieturēts un ieskaitīts valsts budžetā automātiski bez nodokļu maksātāja iesaistes, proti, to paveiks Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar kredītiestādēm. Turklāt nodokļu maksātājs, kas izmantos minēto risinājumu, tiks atbrīvots arī no pārskatu sagatavošanas un sniegšanas.

 

Nodokļu maksātājam būs jāatver SDI konts tajā kredītiestādē, kas šādu pakalpojumu piedāvās, un informācija par SDI konta izmantošanas uzsākšanu būs jāsaskaņo ar Valsts ieņēmumu dienestu. Līdzko konta izmantošanas uzsākšana tiks saskaņota, nodokļu maksātājam būs jānodrošina saimnieciskās darbības ieņēmumu ieskaitīšana vai iemaksāšana SDI kontā. Savukārt tālākās darbības saistībā ar nodokļa nomaksu paveiks Valsts ieņēmumu dienests sadarbībā ar kredītiestādēm.

 

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā:  https://www.fm.gov.lv/lv/budzets_2021/tavi_nodokli___tava_valsts/63061-nodoklu-nomaksa-mazajiem-uznemejiem-klus-vienkarsaka.2020-10-05LTRK aicina uzņēmējus dalībai “Vidzemes uzņēmēju dienas 2020”

2020-07-22


Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Pieteikums uzņēmumiem, iestādēm: atvērt
Pieteikums amatniekiem: atvērt

AICINĀM: semināru cikls par digitalizācijas procesu uzņēmumos

2020-05-18

13. maijā jau tika rīkots tiešsaistes ievadseminārs “Biznesa procesi un digitalizācija”. Šajā pasākumā dalībnieki tika iepazīstināti ar praktiskām biznesa procesu analīzes metodēm, kas palīdz uzņēmumam labāk identificēt tos punktus, kur ir iespējams digitalizēties.

Tiešsaistes semināru cikls turpinās un piedāvā interesentiem noderīgas zināšanas. Zemāk lasāma informācija par nākamajiem digitalizācijas semināriem, kuru laikā nozares eksperti palīdzēs uzņēmumiem plānot digitālo procesu ieviešanu savā uzņēmumā.

  • Par digitālo mārketinga stratēģiju un e-komerciju 19. maijā, Zoom platformā (saiti saņems dalībnieki, kas reģistrējušies pasākumam), Kārlis Smiltens, digitālo risinājumu aģentūras CUBE un Latvijas IT klastera pārstāvis. Lūdzam jautājumus lektoram atsūtīt līdz 17.maijam. (pielikumā pasākuma programma)
  •  
  • Dokumentu un uzņēmuma vadības procesu digitalizācijas rīki 26. maijā, Zoom platformā (saiti saņems dalībnieki, kas reģistrējušies pasākumam)
  • Uzņēmuma ražošanas procesu digitalizācijas rīki (datums tiks precizēts);
  • Bezkontakta pārdošanas rīki (t.sk. virtuālās realitātes risinājumi) (datums tiks precizēts)

Lai reģistrētos šiem pasākumiem, piesakiet savu dalību anketā: pieejama šeit

Vairāk par pasākumiem: http://www.vidzeme.lv/lv/projekti/viedas_specializacijas_stiprinasana_attistot_starptautisko_sadarbibu_gosmart_bsr/turpinas_praktisks_tiessaistes_seminaru_cikls_8220biznesa_procesi_un_digitalizacija8221/
Lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma nodošanas iespējas ZAAO darbības reģionā

2020-04-07

SIA “ZAAO” (ZAAO) šā gada pavasara un vasaras mēnešos piedāvā lauksaimniekiem bez maksas nodot lauksaimniecībā izmantoto iepakojumu Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC “Daibe”), ierobežotā daudzumā bez maksas ZAAO darbības reģiona 20 EKO laukumos vai pieteikt konkrētā atkritumu veida savākšanu no saimniecības adreses par maksu.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Informācijas lauksaimniekiem

2020-03-01

Lauksaimniekiem, kuri iesaistījušies LAP 2014.-2020. gadam pasākuma “Agrovide un klimats” aktivitātē “Bioloģiskās daudzveidības uzturēšana zālājos” (BDUZ) un, ja ir uzņemtas saistības par Eiropas Savienības nozīmes ilggadīgo zālāju biotopiem (kas ir 1. līdz 4. zālāju ražības klase), ne vēlāk kā saistību perioda otrajā gadā jāiegūst pamatiemaņas zālāju biotopu vai sugu dzīvotņu apsaimniekošanā, apmeklējot mācību kursus un iegūstot atbilstošu dokumentu.Valmieras lauku konsultāciju birojs sadarbībā ar Sertifikācijas un testēšanas centru rīko informatīvo semināru bioloģiskās lauksaimniecības uzņēmējiem

2020-02-11

Aicinām bioloģisko lauksaimniecības uzņēmumu vadītājus un interesentus, kuri plāno uzsākt bioloģisko saimniekošanu uz semināru Valmierā, Mūrmuižas ielā 9., 21. februārī plkst. 10.00
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Latvijas Zemnieku federācija aicina uz mācībām par saimniekošanas dažādošanu un paaudžu maiņu

2020-01-28

Biedrība "Latvijas Zemnieku federācija", pasākuma "Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi" apakšpasākuma "Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi" ietvaros, 2020.gada 5.-6.februārī organizē mācības "Saimniekošanas iespējas mazajās saimniecībās – darbības attīstība, dažādošana, paaudžu maiņas nodrošināšana, uz tirgu vērstas produkcijas ražošana".


Grozījumi akcīzes preču aprites kārtībā mazinās administratīvo slogu

2020-01-24

Šī gada 24.janvārī spēkā stājas vairākas akcīzes preču aprites kārtības izmaiņas, kas mazinās administratīvo slogu uzņēmējiem, kuru darbības joma ir saistīta ar akcīzes precēm.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Kādas degvielas tvertnes jādeklarē VID?

2020-01-13

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Inženiertehniskā nodaļa sniedz skaidrojumu par lauku uzņēmējiem šobrīd aktuālu tēmu - degvielas tvertņu deklarēšanu.
Pagājušā gada 17. decembrī Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk - VID) mājas lapā tika publicēta tā brīža aktualitāte “Par degvielas tvertņu reģistrāciju”. Tur teikts,ka degvielas uzglabāšanas tvertņu reģistrācija Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (turpmāk - EDS) tiek uzsākta 2019. gada 19. decembrī. Dažu kooperatīvu biedri savos tālruņos reizi pa reizei bija saņēmuši līdzīgas ziņas. Kā lauksaimniekiem uz tām reaģēt? Cik mēs par to zinām? Tad nu iepazīsimies ar lietas būtību.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Mācības un pieredzes apmaiņas pasākumi lauku uzņēmējiem 2020. gadā

2020-01-13

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām un pieredzes braucieniem topošos un esošos bioloģisko saimniecību īpašniekus, piensaimniekus un piena pārraudzības veicējus, mājražotājus, kā arī augkopības saimniecību vadītājus! 2020. gada pirmajā ceturksnī aicināsim apmeklēt tuvas un tālas ārzemes (Lietuvu, Beļģiju, Luksemburgu), kā arī iepazīt Latvijas uzņēmēju sasniegumus tradicionālās un netradicionālās lauksaimniecības nozarēs.

2019-10-31


AKTUĀLAIS LAUKSAIMNIEKIEM: Lai rudens darbi nepaliktu pusratā

2019-10-14


Stāsta Olita Untāla, ALTUM Vidzemes reģiona vadītāja
Plašāka informācija: atvērt jaunā logāLIAA Valmieras biznesa inkubators aicina uz konsultācijām jaunos biznesa ideju autorus un uzņēmējus

2019-08-06

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Valmieras biznesa inkubators izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties konsultācijām pirms pieteikumu iesniegšanas pirmsinkubācijas un inkubācijas programmās.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Vidzemes plānošanas reģions ar uzņēmējiem pārrunā nepieciešamos atbalsta pasākumus

2019-06-11


Attēli: 1

Maija beigās praktiskas digitalizācijas darbnīcas ietvaros Vidzemes plānošanas reģions tikās ar mazo un vidējo uzņēmumu pārstāvjiem no Vidzemes, lai apspriestu rīcības plānu, kā veicināt inovatīvu produktu radīšanu un vairāku prioritāro jomu attīstību reģionā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā