Rūjiena.lv

Citas ziņas

Ieteikumi transportlīdzekļa vadītāja rīcībai

2020-03-28

Plašāka informācija (latviešu valodā): atvērt jaunā logā
Plašāka informācija (krievu valodā): atvērt jaunā logā
Plašāka informācija (angļu valodā): atvērt jaunā logā

Paplašinātas iespējas nodot COVID-19 analīzes reģionos; izmaiņas analīžu ņemšanas nosacījumos

2020-03-27

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no pirmdienas, 23. marta vairākās reģionu pilsētās darbu sākuši jauni papildus izveidoti COVID-19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, ja radušās aizdomas par saslimšanu. Kopumā Latvijā iedzīvotāji, kuri atgriezušies no ārvalstīm un kuriem ir viegli saslimšanas simptomi, COVID-19 analīzes tagad var nodot septiņās pilsētās visā Latvijā jeb 13 analīžu nodošanas vietās.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Pacientiem ar viegliem COVID-19 simptomiems turpmāk jāzvana uz jaunizveidoto NMPD tālruni 8303

2020-03-19

No 18.marta ir ieviests jauns tālruņa numurs – 8303, uz kuru turpmāk varēs zvanīt pacienti, lai pieteiktos valsts apmaksātu COVID-19 analīžu veikšanai. Uz šo tālruni jāzvana tiem cilvēkiem, kuri ir atgriezušies no ārzemēm un kuriem 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi (paaugstināta temperatūra, klepus, rīkles iekaisums), kā arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologu noteiktajām kontaktpersonām ar saslimšanas simptomiem. Savukārt uz ārkārtas tālruni 113 turpmāk jāzvana tikai tajos gadījumos, kad slimības simptomi ir smagi (ļoti augsta temperatūra, elpas trūkums).
Atsevišķs tālruņa numurs ieviests, lai nenoslogotu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ārkārtas tālruni 113 un novērstu risku, ka to nevar sazvanīt cilvēki dzīvībai kritiskās situācijās.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Attēli: 1 2 2AS "Latvijas valsts meži" ATCEĻ plānotos publiskos pasākumus

2020-03-17

AS “Latvijas valsts meži” (LVM) seko līdzi jaunākajiem notikumiem saistībā ar koronavīrusa COVID-19 izplatību valstī un Ministru kabineta noteiktajiem ierobežojumiem, tāpēc ir atcēlusi plānotos publiskos pasākumus – “Latvijas Meža dienas” Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē, “LVM Meža olimpiādes” finālu, Atvērto meža dienu pasākumus reģionos un vairākas citas aktivitātes. Situācijai mainoties, informācija sekos http://www.mammadaba.lv/ un https://www.lvm.lv/

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. marta rīkojumu Nr.105 “Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” informējam, ka spēkā neesoši ir arī iepriekš saskaņotie pasākumi LVM pārvaldīšanā un apsaimniekošanā esošajās zemēs, jaunu pasākumu saskaņošana tiek pārtraukta līdz jaunai LVM informācijai.

LVM pievienojas iniciatīvai #paliecmājās, aicinot arī iedzīvotājus būt atbildīgiem šajā ārkārtējā situācijā, un tvert mieru un svaigu gaisu dabā, kas ikvienam bez maksas pieejama tepat Latvijā. Mums ir skaista daba, Latvijas valsts mežos ir daudz meža taku un labiekārtotu atpūtas vietu mežā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām un atgūt spēkus no ikdienas rūpēm. Vienlaikus būtiski ir ievērot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādātos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no saslimšanas un vīrusa izplatības.

Ziņa arī no sadarbības partneriem:

  • Taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” pirmais posms, kurš bija plānots 4. aprīlī Kolkā, tiek pārcelts uz 24. oktobri. Vairāk informācijas: https://www.stirnubuks.lv/
  • Ņemot vērā mūsu valstī noteikto ārkārtas stāvokli, Lielās Talkas organizatori pieņēmuši lēmumu pārcelt talkas norisi no 25. aprīļa uz 16. maiju. Vairāk informācijas: https://talkas.lv/


ZAAO pakalpojumu nodrošināšana ārkārtējās situācijas laikā

2020-03-16

SIA ZAAO, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” vīrusa izplatību, nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, bet ir ieviesti šādi ierobežojumi:

  • Nešķirotu sadzīves atkritumu konteineru un dalīti vāktu atkritumu konteineru tukšošana notiek pēc plānotā grafika. Grafiki un norēķinu informācija tāpat kā līdz šim pieejama elektroniskajā klientu sistēmā https://klientiem.zaao.lv/public/. Lūgums laicīgi informēt, ja nepieciešamas izmaiņas atkritumu konteineru izvešanas grafikā, sūtot nepieciešamās izmaiņas uz zaao@zaao.lv.
  • No šī gada 13.marta ir pārtraukta klientu apkalpošana klātienē Valmieras birojā. Nodrošinām saziņu darba dienās darba laikā (no plkst.8.00 līdz 12.00 un no plkst.13.00 līdz 17.00) pa tālr.64281250, 26515556 un e-pastu zaao@zaao.lv.
  • No 16.marta EKO - laukumos birojos un EKO laukumos var nodot tikai to iepakojumu pārstrādei, kas nav saistīts ar skaidras naudas iekasēšanu. EKO laukumos-birojos netiks slēgti līgumi un klientu apkalpošana tiks nodrošināta cenšoties samazināt tiešus kontaktus starp cilvēkiem.
  • Lai ievestu atkritumus Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, apmeklējums ir jāsaskaņo pa tālruni 28394140 (darba dienās darba laikā no plkst.8.00 līdz 17.00). Šajā periodā tiks apkalpoti tikai tie klienti ar kuriem ir noslēgts līgums par atkritumu pieņemšanu RAAC “Daibe”. Privātpersonām uz nenoteiktu laiku RAAC “Daibe” EKO laukuma pakalpojumi nav pieejami.
  • Tiek pārtraukta to pakalpojumu sniegšana, kas saistīta ar tiešu kontaktu ar klientu viņa mājvietā vai birojos, tai skaitā braukšana uz birojiem pēc makulatūras kastu satura vai nolietotas elektrotehnikas savākšana, kā arī citu pakalpojumu sniegšana, par kuriem plānots norēķināties izmantojot skaidru naudu.
  • Ir pārtraukts mācību process Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”.


Gadījumā, ja Jūsu uzņēmumam ir ieviesta kārtība vai ierobežojumi, pakalpojumu sniegšanai ārkārtējās situācijas periodā, lūdzam tos iesniegt sūtot info uz zaao@zaao.lv.

Informējam, ka SIA “ZAAO” ir nodrošinājis savus darbiniekus ar aizsarglīdzekļiem, lai ierobežotu iespējamo vīrusa izplatību!Par darbinieku un darba devēju attiecībām ārkārtējās situācijas laikā

2020-03-16

Latvijā ir līdz 14. aprīlim izsludināta ārkārtēja situācija, lai ierobežotu COVID-19 izplatību. Izsludinātā ārkārtas situācija ietekmē vai var ietekmēt arī darbiniekus un darba devējus, tāpēc ir būtiski visiem iesaistītajiem kopīgi sadarbojoties rast iespējami veiksmīgākus dažādu problēmu situāciju risinājumus. Normatīvajos aktos ne vienmēr ir ietverts precīzs un skaidrs risinājums katrai situācijai, tomēr, izmantojot tiesību normu iztulkošanas metodes, var rast taisnīgāko un pragmātiskāko risinājumu šajā ārkārtas situācijā. LM ir sagatavojusi skaidrojumu par atsevišķiem Darba likuma jautājumiem šajā sakarā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Iekšzemes sabiedriskais transports šobrīd kursē saskaņā ar skolēnu brīvlaika kustības sarakstu

2020-03-16

Informējam, ka šobrīd nekādas papildu izmaiņas iekšzemes sabiedriskā transporta kustībā vēl nav veiktas. Skolēnu brīvdienās autobusu kustības saraksti tiek mainīti katru gadu. Tā kā no šodienas bija plānotas oficiālās skolēnu brīvdienas, arī iekšzemes sabiedriskais transports tam tika pielāgots (un tas tiktu darīts arī tad, ja valstī nebūtu izsludināts ārkārtējais stāvoklis).
Par to, ka šāds kustības saraksts būs spēkā arī pēc 22. marta, kad skolēnu brīvdienas būs beigušās, plānojām informēt šonedēļ. Tomēr, ņemot vērā, ka jau šobrīd vairāki autobusu reisi ir tukši vai tajos ir vien daži pasažieri, esam pieprasījuši statistiku par pasažieru skaitu visiem pārvadātājiem. Tiklīdz to saņemsim, lemsim par tālākajām darbībām un pēc tam attiecīgi informēsim pasažierus. Papildus informējam, ka reisi, kas izveidoti ar mērķi nogādāt iedzīvotājus darbavietās, netiks slēgti.
Šobrīd pārvadātājiem ir uzdots braukt saskaņā ar skolēnu brīvdienu kustības sarakstu. Citu instrukciju pagaidām nav bijis.
Aicinām sekot līdzi aktuālajam kustības sarakstam mūsu mājaslapā.

Par situāciju tūrisma nozarē

2020-03-16

Tūristu mītnēm katru dienu jāziņo par ārvalstu viesu skaitu  https://em.gov.lv/lv/jaunumi/27402-turistu-mitnem-katru-dienu-jazino-par-arvalstu-viesus-skaitu
Saskaņā ar 2020.gada 14.marta Ministru kabineta lēmumu, sākot ar 2020. gada 17. martu tiek aizliegta personu un transportlīdzekļu pārvietošanās caur lidostu, ostu, dzelzceļa un autoceļu robežšķērsošanas vietām, kā arī robežšķēršosanās vietām, kas paredzētas vietējai pierobežas satiksmei, izņemot kravu pārvadājumus. Šis lēmums neattiecas uz šobrīd Latvijā esošajiem ārvalstu tūristiem; tiem ir atļauts izceļot no Latvijas Republikas arī pēc aizlieguma spēkā stāšanās.
Lai nodrošinātu Ministru kabineta lēmuma izpildi, katrai tūristu mītnei ir obligāts pienākums katru dienu līdz plkst. 12:00 aizpildīt informāciju par tajā izmitinātajiem ārvalstu tūristiem, norādot, cik tūristi un no kuras valsts ir nakšņojuši tūristu mītnē iepriekšējā naktī.
Informāciju lūdzam pildīt norādītajā tiešsaistes anketā līdz turpmākam rīkojumam: https://forms.gle/SUZRY8NN5fPjR8pQ7

Vidzemes Olimpiskais centrs ir SLĒGTS

2020-03-16

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo stāvokli, uz nenoteiktu laiku apmeklētājiem tiek SLĒGTS Vidzemes Olimpiskais centrs un tā struktūrvienības, t.sk. Valmieras peldbaseins un Sporta Veselības centrs. Informēsim par tālāko darbību, līdzko būs kādas izmaiņas. Aicinām sekot līdzi informācijai Vidzemes Olimpiskā centra sociālajos tīklos.


1836 kilometru ceļš apkārt Latvijai

2020-03-12


Attēli: 1 2
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Ar pakalpojumu “transports pēc pieprasījuma” iepazīstināta LPS valde; kopš oktobra pārvadāti 1174 pasažieri

2020-03-11

Otrdien, 10. martā Vidzemes plānošanas reģions (VPR) tika aicināts piedalīties Latvijas Pašvaldību savienības valdes sēdē, lai iepazīstinātu klātesošos ar Vidzemē īstenoto pilotprojektu “transports pēc pieprasījuma”, kas kopš 2019. gada 21.oktobra tiek izmēģināts Alūksnes novadā un Mazsalacas novadā.

Izmaiņas autobusu kustībā skolēnu brīvlaikā

2020-03-11

SIA “VTU Valmiera” informē, ka skolēnu pavasara brīvlaikā, no 16. līdz 20.martam (ieskaitot), būs izmaiņas reģionālās nozīmes autobusu kustībā.
No Valmieras, Smiltenes un Rūjienas autoostām vairāki reisi tiks slēgti, savukārt citi – atjaunoti.
Mainītais saraksts skatāms uzņēmuma mājaslapā vtu-valmiera.lv, sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.
Izmaiņas maršrutos: atvērt jaunā logā

“Ledus Gladiatoru” fināli ir klāt!

2020-03-10


Attēli: 1
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā