Rūjiena.lv

Citas ziņas


Sākas diskusiju cikls par saliedētu sabiedrību

2019-10-10

Lai izstrādātu saliedētas un pilsoniski aktīvas sabiedrības pamatnostādnes septiņiem gadiem (2021-2027), Kultūras ministrija sadarbībā ar reģionu nevalstisko organizāciju atbalsta centriem šodien, 9. oktobrī, uzsāk diskusiju ciklu reģionos par saliedētas Latvijas sabiedrības veidošanos.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Norises vietas un laiki diskusijām par saliedētu Latvijas sabiedrību: atvērt jaunā logā

Turpinās pieteikšanās diskusijām kopā ar Kultūras ministriju Vidzemē

2019-10-10

Šomēnes ikvienam no mums ir iespēja piedalīties Latvijas politikas veidošanā un kopā ar Kultūras ministriju izstrādāt Saliedētas sabiedrības pamatnostādnes! Piedaloties diskusijās – Alūksnē, Madonā vai Valmierā, mēs varam paust savu viedokli un rosināt savus priekšlikumus apkārt redzamo problēmu risināšanai.


VTU Valmiera: izmaiņas autobusu kustībā skolēnu brīvlaikā

2019-10-09

SIA “VTU Valmiera” informē, ka skolēnu rudens brīvlaikā, no 21. līdz 25.oktobrim (ieskaitot), būs izmaiņas autobusu kustības sarakstos.
Būs slēgti, kā arī atjaunoti vairāku maršrutu reisi no Valmieras, Smiltenes un Rūjienas autoostām.
Izmaiņas skatāmas uzņēmuma mājaslapā www.vtu-valmiera.lv vai pievienotajā failā
NVA aicina darba devējus pieteikties dalībai akcijā “Atvērto durvju diena personām ar invaliditāti uzņēmumos”

2019-10-07

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Detalizētāka informācija par akciju un pieteikumu veidlapas atrodamas NVA tīmekļvietnē vai jebkurā no 25 NVA filiālēm visā Latvijā.


“Šādi pasākumi ir nepieciešami un patiesi iedvesmo!” Noslēdzies septītais #PanākumuSkola seminārs pulcējot simtiem jauniešu.

2019-10-07

Ar savu klātbūtni, stāstu un motivāciju jau septītajā #PanākumuSkola seminārā "Forum Cinemas" dalījās vairāki iedvesmojoši cilvēki – kino un teātra aktrise Ieva Florence, boksa entuziasts un treneris Arnis Ritenieks, mūziķis Markus Riva un Arvis Reiks, u.c., pulcējot ap sevi jauniešus un cilvēkus, kuri vēl meklē, ko īsti viņi vēlās dzīvē darīt un kā to vislabāk sasniegt.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Publicitātes foto: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

Abonementa biļetes pieejamas aptuveni 700 reģionālo maršrutu

2019-10-04

Šobrīd jau gandrīz 700 reģionālo autobusu maršrutu ir pieejamas abonementa biļetes, kas pasažieriem nodrošina atlaidi apmērā līdz pat 20%. Turklāt, iegādājoties abonementa biļeti, iedzīvotāji varēs ērtāk izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus, jo katru brauciena reizi nebūs jāiegādājas biļete. Abonementa biļetes ir ieviesuši un saviem pasažieriem piedāvā 14 pārvadātāji.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Latvijā ieviesta jauna, valsts apmaksāta zarnu vēža testēšanas metode

2019-10-04

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka, sākot ar 2019. gada 1. oktobri, valsts apmaksātu zarnu vēža profilaktisko pārbaužu veikšanai ieviests jauns tests slēpto jeb neredzamo asiņu noteikšanai fēcēs, pielietojot imūnķīmijas metodi, kas sniedz iespēju diagnosticēt zarnu slimības, tai skaitā zarnu vēzi agrīnā stadijā - pirms simptomu parādīšanās.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Infografika: atvērt jaunā logā
Zarnu vēža skrīninga atsaucības rādītāji: atvērt jaunā logā

Latvijas valsts meži: jāmeklē inovatīva pieeja darbinieku piesaistei reģionos

2019-10-04

Viena no būtiskākajām problēmām, ar kuru saskaras teju ikviens darba devējs, ir darbaspēka trūkums. Īpaši šī problēma ir aktuāla reģionos, kur darba devējam un darba ņēmējam “satikties” ir daudz grūtāk. Līdz ar to, darba devējiem ir jādomā par inovatīvu pieeju sadarbībā ar darbiniekiem.
Lai nodrošinātu kvalitatīva un augstvērtīga meža atjaunošanu, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ik gadu konkursā meklē mežsaimniecisko darbu pakalpojuma sniedzējus. Arī pašlaik LVM ir izsludinājis konkursu meža stādīšanas, jaunaudžu kopšanas, agrotehniskās kopšanas un atjaunoto platību aizsardzības darbu veikšanai. Konkursā aicināti piedalīties individuālā darba veicēji un juridiskas personas ar mežkopības darbu pieredzi vai arī bez tās. Aicināti arī lauku uzņēmēji no citām nozarēm pamēģināt kaut ko jaunu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Aicina uz semināru “Jauni mobilitātes risinājumi: idejas, iespējas, izaicinājumi” / 16.oktobris Līgatne

2019-10-03

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Lūdzu reģistrēt dalību pasākumā līdz 2019. gada 10 .oktobrim plkst.17:00 ŠEIT, jo, lai arī dalība ir bez maksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots.

2019-10-03


Tapis video ceļvedis uzņēmējdarbībā vidusskolēniem un citiem topošajiem uzņēmējiem

2019-10-03

Līdz 13. oktobrim turpinās biznesa plānu iesniegšana Swedbank, Junior Achievement Latvia (JA Latvia) un Projektu bankas rīkotajam konkursam Biznesa skices. Konkursā, kas tiek rīkots vidusskolēnu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņu komandām no JA Latvia dalībskolām, kopējais balvu fonds sava biznesa attīstīšanai ir vairāk nekā 6000 eiro. Kā nonākt līdz pelnošai idejai un to īstenot, video padomos dalās veiksmīgi Latvijas uzņēmēji divdesmitgadnieki Marija Ručevska, Reinis Nikuļcevs un Kristiāns Lancmanis.

Padomu video, kā arī vairāk informācijas par konkursu, tā nolikumu un pieteikšanos meklējiet šeit: biznesaskices.lv/konkurss

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Valmieras teātra kafejnīcā izrādīs Manhetenas starptautiskā īsfilmu festivāla programmu

2019-10-03

Šajā rudenī ikgadējais Manhetenas starptautiskais īsfilmu festivāls notiek jau 22. reizi un apvieno 100 000 skatītājus vairāk nekā 400 pilsētās 6 kontinentos – arī Valmierā! 2019. gada fināla programmā ir iekļuvušas filmas no dažnedažādām valstīm, ko varēs skatīt 3. un 4. oktobrī plkst. 20.00 Valmieras teātra kafejnīcā (Valmiera, Lāčplēša iela 4). Desmit labākās filmas ir atlasītas no iesūtītajām 1250 filmām no 70 valstīm.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Bērnu tiesību aizsardzības likums jauniešiem draudzīgā valodā

2019-10-01

2019. gada pavasarī 49 skolas no dažādām Latvijas pilsētām piedalījās Tiesībsarga izsludinātajā konkursā “Esi radošs - # Radi Likumu!” – pārveidojot Bērnu tiesību aizsardzības likumu jauniešiem draudzīgā valodā. (Plašāka informācija par konkursu https://ej.uz/RadiLikumu_Konkurss, iesniegtie radošie darbi https://ej.uz/RadiLikumu_RadosieDarbi un https://ej.uz/RadiLikumu_Rezultati).

6.septembrī notika Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā atklāšanas pasākums. Tiesībsargs uzskata, ka ikvienam ne tikai ir jāzina savas tiesības, bet arī tās ir jāizprot, tāpēc lūdzam Jums dalīties ar ikvienu, kam šis buklets - “Bērnu tiesību aizsardzības likuma jauniešiem draudzīgā valodā” būtu noderīgs.

Buklets: atvērt jaunā logā

Meža programmas seminārs

2019-09-30

Vēlamies Jūs informēt un interesentus aicināt piedalīties Latvijas Meža Programma 2019 seminārā šā gada 4. oktobrī Rencēnu pagasta 2.bibliotēkā, Lizdēnos, Burtnieku novada Rencēnu pagastā.
Semināra programma: atvērt jaunā logā

AS “Latvijas valsts meži” izsludina konkursu mežsaimniecisko darbu veikšanai

2019-09-25

Lai nodrošinātu savlaicīgu un kvalitatīvu mežu kopšanu un atjaunošanu, akciju sabiedrība “Latvijas valsts meži” (LVM) izsludinājusi atklātu konkursu meža stādīšanas, jaunaudžu kopšanas, agrotehniskās kopšanas un atjaunoto platību aizsardzības darbu veikšanai 2020.–2024. gadam. Konkursā aicināti piedalīties darbu veicēji ar mežkopības darbu pieredzi vai bez tās. Piedāvājumi jāiesniedz elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS) līdz 11. oktobra plkst.12.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logāNMPD izvirza mērķi – iedzīvotajiem vēl tuvāka un ātrākā neatliekamā palīdzība dzīvībai kritiskās situācijās

2019-09-04

Ātrāka nokļūšana adresē uz augstākās prioritātes izsaukumiem, vairāk brigāžu un jauni dežūrposteņi tādas vietās, kur tie līdz šim nav bijuši, kvalitatīva un pacientiem droša sniegtā palīdzība, efektīvāka resursu izmantošana, zinoši, motivēti un apmierināti darbinieki. Šādus uzdevumus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sev izvirza jaunajā “Pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības stratēģijā 2020.-2026.gadam”.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Saimniekojot mežā, nepieciešama vīzija par meža attīstību un nākotni

2019-08-13

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija aizvadījusi pirmo meža īpašumu vērtēšanas izbraukumu, vērtējot divus meža īpašumus Kurzemē. Otrais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 15. augustā, kad pārstāvji dosies uz Latgali.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs rīko pieredzes apmaiņas pasākumu gaļas liellopu saimniecību speciālistiem , vadītājiem un pārraugiem!

2019-08-12

Aicinām uz mācību programmu 29. augustā, kuras laikā apmeklēsim z/s “Lāses” Kuldīgas novadā, Rumbas pagastā un LLU MP saimniecību “Vecauce”.


Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām piensaimniecību īpašniekus un pārraudzības darba veicējus!

2019-08-12

20 . augustā sāksim mācību programmu piensaimniecību īpašniekiem, speciālistiem un pārraudzības darba veicējiem. Pēc programmas apgūšanas un testa uzdevumu izpildes, mācību dalībnieki iegūs tiesības veikt pārrauga darbu , kā arī paaugstinās pārrauga kvalifikāciju piena šķirņu govkopībā.

Darba devēji un darba meklētāji aicināti reģistrēties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

2019-08-07

2019. gada 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu rīkos starptautisku tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”, piedāvājot Latvijas darba devējiem iespēju atrast kvalificētus un motivētus darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu Latvijā. Dalība pasākumā ir bez maksas!

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā