Rūjiena.lv

Citas ziņas
Deniss Paškevičs Valmiermuižā veidos modulārā džeza skaņu ainavas

2020-10-06

Vēsie rudens vakari ir lieliski piemēroti, lai ļautos siltiem mūzikas ritmiem un mākslinieciskiem ceļojumiem. Šoreiz nav jādodas nekur tālu, par šādu atmosfēru Valmiermuižas alus viesistabā 10. oktobrī plkst. 19.00 parūpēsies viens no Baltijas vadošajiem džeza mūziķiem – Deniss Paškevičs.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE aicina – iesēj savu pļavas kvadrātmetru!

2020-09-25

Dabiskās pļavas Latvijā šobrīd ir izzūdoša dabas vērtība, tāpēc Latvijas Dabas fonda projekts GrassLIFE sāk sabiedrisku dabisko pļavu atbalsta kustību “Iesēj savu kvadrātmetru!”. Tajā aicinām pieteikties tos, kuri vēlas savā īpašumā iesēt nelielu gabaliņu dabiskās pļavas. Interesentiem tiks nosūtītas Latvijas pļavu puķu sēklas, savukārt nākamajā gadā aicināsim ziņot par rezultātiem.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logāLatvijas pašvaldības aicina pieteikties finansējuma saņemšanai klimata un enerģētikas rīcības plānu īstenošanai

2020-09-14

Eiropas pilsētu finansēšanas mehānisms (EUCF) aicina Latvijas novadu pašvaldības pieteikties finansējumam 60 tūkstošu eiro apmērā, lai veicinātu to klimata un enerģētikas rīcības plānu īstenošanu, sacīts EUCF paziņojumā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu pašvaldībām.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Gatavojamies apkures sezonai: kā efektīvi apsildīt mājokli?

2020-09-09

Pirmās rudens nedēļas mēdz lutināt ar siltu laiku, tomēr jau drīz gaisa temperatūra neizbēgami pazemināsies, un aktuāla kļūs telpu apsildīšana. Novecojusi vai nepietiekami apkopta apkures sistēma var sagādāt ne mazums galvassāpju: radiatori slikti uzsilst, apkure izmaksā dārgāk, nekā plānots, sistēma izdveš kaitinošas skaņas. Līdz ar sistēmas apkopi laikus jāpadomā arī par telpu apsildīšanu līdz apkures sezonas sākumam, atgādina “Kesko Senukai Latvia” pārstāvis Andrejs Kozlovs.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Valmierā skatāma mākslinieka Jāņa Šneidera izstāde ĀRĀ un norisināsies laikmetīgās mākslas lekcija

2020-09-09


Attēli: 1 2

Kas ir laikmetīgā māksla? Kāda ir laikmetīgā māksla? Valmieras teātra kafejnīcā uz šiem jautājumiem radīs atbildes gan baudot mākslinieka Jāņa Šneidera personālizstādi „Ārā”, gan 16. septembrī plkst. 18.00 klausoties mākslas zinātnieces, publicistes un kuratores Augustes Petres lekcijā.

Šeit arī video par Jāņa Šneidera izstādi: https://www.facebook.com/ValmierasTeatraKafejnica/videos/3301196249968145


Valmieras teātra septembra un oktobra repertuārs

2020-09-07

Palēnām atgriežamies ierastajā ritmā, tāpēc piedāvājam iepazīties ar Valmieras teātra septembra un oktobra repertuāriem.
Biļetes uz septembra un oktobra izrādēm iespējams iegādāties un rezervēt jebkurā Biļešu paradīzes kasē, kā arī vdt.lv/lv/repertuars
 
Septembrī gaidāma pirmizrāde S. Karama darbam "Ģimene" (rež. R. Suhanovs). Vairāk informācijas par izrādi: https://vdt.lv/lv/izrade/gimene
 
Oktobrī gadāmas divas pirmizrādes.
G. Priedes "Jaunākā brāļa vasara" (rež. I. Mičule).
Savu debiju Valmieras teātrī piedzīvos arī Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros rādītā M. Makdonas "Inišmoras leitnants" (rež. M. Eihe).
Vairāk informācijas par abām izrādēm no 1.septembra https://vdt.lv/lv/izrades
Repertuārs septembrī: atvērt jaunā logā
Repertuārs oktobrī: atvērt jaunā logā