Rūjiena.lv

Citas ziņas

NMPD izvirza mērķi – iedzīvotajiem vēl tuvāka un ātrākā neatliekamā palīdzība dzīvībai kritiskās situācijās

2019-09-04

Ātrāka nokļūšana adresē uz augstākās prioritātes izsaukumiem, vairāk brigāžu un jauni dežūrposteņi tādas vietās, kur tie līdz šim nav bijuši, kvalitatīva un pacientiem droša sniegtā palīdzība, efektīvāka resursu izmantošana, zinoši, motivēti un apmierināti darbinieki. Šādus uzdevumus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) sev izvirza jaunajā “Pirmsslimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības stratēģijā 2020.-2026.gadam”.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Saimniekojot mežā, nepieciešama vīzija par meža attīstību un nākotni

2019-08-13

Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa "Sakoptākais mežs" žūrija aizvadījusi pirmo meža īpašumu vērtēšanas izbraukumu, vērtējot divus meža īpašumus Kurzemē. Otrais žūrijas izbraukums notiks jau šonedēļ – 15. augustā, kad pārstāvji dosies uz Latgali.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs rīko pieredzes apmaiņas pasākumu gaļas liellopu saimniecību speciālistiem , vadītājiem un pārraugiem!

2019-08-12

Aicinām uz mācību programmu 29. augustā, kuras laikā apmeklēsim z/s “Lāses” Kuldīgas novadā, Rumbas pagastā un LLU MP saimniecību “Vecauce”.


Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra Valmieras konsultāciju birojs aicina uz mācībām piensaimniecību īpašniekus un pārraudzības darba veicējus!

2019-08-12

20 . augustā sāksim mācību programmu piensaimniecību īpašniekiem, speciālistiem un pārraudzības darba veicējiem. Pēc programmas apgūšanas un testa uzdevumu izpildes, mācību dalībnieki iegūs tiesības veikt pārrauga darbu , kā arī paaugstinās pārrauga kvalifikāciju piena šķirņu govkopībā.

Darba devēji un darba meklētāji aicināti reģistrēties dalībai starptautiskajā tiešsaistes darba dienā „Darbs un karjera Latvijā”

2019-08-07

2019. gada 26.septembrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) un Eiropas nodarbinātības dienestu tīkls (EURES) Eiropas darba dienu platformā www.europeanjobdays.eu rīkos starptautisku tiešsaistes darba dienu „Darbs un karjera Latvijā”, piedāvājot Latvijas darba devējiem iespēju atrast kvalificētus un motivētus darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu Latvijā. Dalība pasākumā ir bez maksas!

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


URDAS diena Sajūtu parkā

2019-08-07


Attēli: 1 2
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Aicinām Latvijas iedzīvotājus piedalīties izstādes ”Dzimtas grāmata” veidošanā, kas tiks atklāta 2020.gada janvārī!

2019-07-16

Paaudžu paaudzēs Latvijā vērtību nesējs ir bijusi grāmata – tā ļauj nodot uzkrāto dzīvesziņu bērniem un mazbērniem. Izstāde rosinās ģimenisko vērtību saglabāšanu Latvijā un radīs interesi par grāmatu kā par vienu no dzimtas relikvijām. Līdz šī gada 31. augustam mudinām interesentus iesūtīt savas dzimtas stāstu un aprakstu par grāmatu, kas ģimenei ir īpaši nozīmīga, kā arī grāmatas fotogrāfiju. Dzimtas stāstā ir jāmin būtiski fakti un notikumi, kurus dalībnieks vēlas izstāstīt plašākai sabiedrībai. Savukārt, grāmatas aprakstā jāpamato, kāpēc tieši šī grāmata tiek pieteikta konkursam un kāda ir tās nozīme dzimtas dzīvē. Tā var būt sena Bībele, pārmantota no paaudzes paaudzē, romāns, kas kopīgā lasīšanas priekā vienojis vairākus ģimenes locekļus, vai pavisam nesen izdota pasaku grāmata – literatūras darba formāts, valoda un izdošanas gads nav svarīgi. Izstādes konkursa nolikums ar detalizētiem pieteikšanās noteikumiem: https://ej.uz/dzimtasgramata

Astoņi iedvesmojošākie Latvijas ģimeņu stāsti un grāmatas kļūs par daļu no izstādes, kas tiks prezentēta Rīgā, Liepājā un Rēzeknē.

Projekts “Bibliotēka” ir latviešu literatūras mecenāta “Baltic International Bank” iniciēts sociāls projekts ar mērķi veicināt lasīšanu, rakstniecību un ģimenes tradīcijas Latvijā.

Pielikumā (atvērt jaunā logā) atradīsiet vairāk informācijas par konkursa noteikumiem un norisi.


Piena rašanās ceļš nu skatāms arī jaunā video stāstā "Kur rodas piens?"

2019-07-16

Izglītojošais projekts Jacino jūlijā publicējis video bērniem, kas ir kā turpinājums savulaik iznākušajai grāmatai “Kur Rodas Piens”. Bērniem nu būs iespēja izzināt piena rašanās stāstu, kas no grāmatas lapaspusēm atdzīvojušies uz ekrāniem, līdzās pieaicinot arī īpašo varoni – Runci Bernardu. Video satura primārais un galvenais uzdevums ir dalīties ar zināšanām, kuras apvienoju, iztaujājot gan nozares ekspertus, gan LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes pasniedzējus. Mājas lapā www.jacino.com tas jau ir pieejams kopā ar īpaši izveidotām uzdevumu lapām, kuras var izmantot vecāki mājās, kā arī mājturības skolotāji savās mācību stundās.

Jauno video var skatīt arī YouTube platformā https://youtu.be/aFaep4b3gy0, savukārt vairāk par jaunā projekta tapšanu lasiet pielikumā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logāTagad dokumentu apliecināšana iesniegšanai ārvalstīs – pie notāriem

2019-07-16

Kopš 2019. gada 1. jūlija Latvijā izdotu publisku dokumentu legalizāciju ar apostille veic zvērināti notāri visā Latvijā. Līdz ar to cilvēkiem, kuriem rodas nepieciešamība iesniegt Latvijā izdotu dokumentu iestādē kādā ārvalstī, nav vairs jādodas uz Rīgu, lai to apliecinātu ar apostille. Tagad šis pakalpojums pieejams jebkurā zvērināta notāra birojā 30 pilsētās. Turklāt elektroniski izsniegtus dokumentus pie zvērinātiem notāriem iespējams apostillēt arī attālināti.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Konkursam „Sakoptākais mežs” pieteikti meža īpašumi no 13 Latvijas novadiem

2019-07-16

Noslēdzoties konkursa „Sakoptākais mežs” pieteikšanās posmam, konkursa organizatori saņēmuši 16 pieteikumus par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits saņemts no Vidzemes un Kurzemes meža īpašniekiem. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie pieteikumu izvērtēšanas.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Par ārstniecības augu konferenci un zāļu tēju festivālu

2019-07-16

Uzaicinām Jūs piedalīties Valsts Lauku Tīkla un SIA LLKC Krāslavas biroja organizētajā pasākumā “Ārstniecības augu un garšaugu audzēšanas un pārstrādes perspektīvas Latvijā”. Konference notiks 19 jūlijā, no plkst. 11.30 – 16.00.

Plašāka informācija un konferences darba kārtība: atvērt jaunā logāAr izbraukumiem reģionos cilvēkiem palīdzēs atteikties no smēķēšanas

2019-07-06

Lai gan Latvijā samazinās smēķētāju īpatsvars, smēķēšana nemainīgi rada ievērojamu kaitējumu Latvijas iedzīvotāju veselībai un tautsaimniecībai. Smēķēšana ir viens no galvenajiem iedzīvotāju mirstības un invaliditātes riska faktoriem Latvijā, tostarp sirds un asinsvadu slimībām un ļaundabīgiem audzējiem. Veselības ministrija ar kampaņu “Spēks pateikt NĒ!” mudinās un motivēs cilvēkus atteikties no smēķēšanas.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Līdz gada beigām veiks brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksu

2019-07-06

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka iedzīvotājiem, kuri līdz 2019. gada 1. jūlijam ir veikuši brīvprātīgās veselības apdrošināšanas iemaksas, tiks nodrošināta to atmaksa. Paredzēts, ka veiktās iemaksas tiks pakāpeniski atmaksātas līdz 2019. gada 31. decembrim.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Piektais Sarunu festivāls LAMPA pulcējis rekordlielu apmeklētāju skaitu

2019-07-01

Ar karstu un dinamisku “Politiķu cepienu” noslēdzies piektais Sarunu festivāls LAMPA, kas šajā nedēļas nogalē Cēsīs pulcējis rekordlielu apmeklētāju skaitu – vairāk nekā divdesmit tūkstošus cilvēku. Šis bijis arī saturiski un pasākumu skaita ziņā bagātākais festivāls LAMPAS vēsturē – uz trīsdesmit astoņām skatuvēm savas domas izteica aptuveni 1500 runātāji, kopā sarunājoties teju 720 stundas.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Latvijas mazpilsētu tūrisma attīstībai – individuāls potenciāls, kopīgi izaicinājumi

2019-06-28

Radošās darbības nedēļas “radi!2019” ietvaros četrās Latvijas mazpilsētās – Līgatnē, Aknīstē, Aizputē un Staicelē – īstenots pirmais Radošo industriju tūrisma misiju cikls. Iepazīstot dizaina domāšanas metodes, mazpilsētas radošo industriju profesionāļu vadītās meistarklasēs centušās izcelt savu nenovērtēto tūrisma potenciālu. Šobrīd tās turpina mērķtiecīgi strādāt pie tūrisma attīstības kopā ar mentoriem, lai augusta beigās nāktu klajā ar radošu un inovatīvu tūrisma piedāvājumu.


Attēli: 1

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Valmierā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 47 programmās

2019-06-12

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Valmierā var pieteikties mācībām 47 izglītības programmās trīs izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

valmieras un novadu mācību dalībnieku un programmu statistika: atvērt jaunā logā