Rūjiena.lv

Citas ziņas
Šogad “Baznīcu nakts” norisi varēs skatīties tiešraidē

2020-05-27

“Baznīcu nakts” rīkotāji aicina 30.maija vakarā skatīties notikuma tiešraidi savās viedierīcēs, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē Facebook. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas. Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Vakars veltīts, lai sagaidītu kristīgās baznīcas svētkus Vasarsvētkus, piedalītos lūgšanā par Latviju, Eiropu un pasauli.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Valmierā notiks vasaras nometnes bērniem

2020-05-27


Attēli: 1
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā1836 ceļa akcija "Gaismas ceļš" - aicinājums piedalīties!

2020-05-22

1836 ceļš turpina attīstīties - Lielās Talkas laikā, pateicoties sabiedrības un pašvaldību iesaistei, aizsākās ceļa infrastruktūras labiekārtošana, sakārtojot, iekopjot ceļa posmus un ierokot 1836 stabiņus. Stabiņu ierakšana vēl turpināsies.
Īpašs notikums uz 1836 ceļa tiek sagaidīts 16. - 20. jūnijam!
1836 sadarbojoties ar Stirnu Buks un Dinu Vecānu tiek realizēta akcija "Gaismas ceļš".
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Infografika "Kas jāņem vērā, apceļojot Latviju?"

2020-05-22

Joprojām obligāts priekšnoteikums ierobežojumu mazināšanai ir visu fiziskās distancēšanās un epidemioloģisko drošības pasākumu stingra ievērošana ne tikai ikdienā, bet arī tūrisma braucienos un pārgājienos. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departaments vietnē latvia.travel ir apkopojis ceļotājiem svarīgu informāciju:  https://www.latvia.travel/lv/raksts/atklaj-latviju-no-jauna-un-celo-drosiTūrisma nozares pārstāvji aicināti piedalīties vebinārā par elektrisko velosipēdu potenciālu tūrisma attīstībai Vidzemē

2020-05-22

4. jūnijā plkst. 10:00-12:00 tiešsaistes platformā ZOOM tiks organizēts vebinārs “Elektrisko velosipēdu potenciāls tūrisma attīstībai Vidzemē”, kurā interesenti varēs saņemt atbildes uz trīs jautājumiem: Kāpēc ir vērts iedzīvināt elektrisko velosipēdu sistēmu? Kādos apstākļos ideja darbosies un kādos nē? Kas jāņem vērā, lai izvairītos no neveiksmīga rezultāta?


LRAA: rīkojies atbildīgi, nemet riepas dabā!

2020-05-21

Pavasaris ir laiks, kad ikviens autovadītājs pāriet no ziemas uz vasaras riepām. Bet, ko darīt ar ziemas riepu pāri, ja tas ir nolietojies, un nav vajadzības to saglabāt lietošanai nākamajam gadam? Neskatoties uz to, ka šo sestdien jau 13. reizi pēc kārtas norisināsies Lielā Talka, Latvijas Riepu apsaimniekošanas asociācija (LRAA) vērš uzmanību uz to, ka autoriepas joprojām ir starp biežākajiem dabā izmestajiem atkritumiem, turklāt to savākšanas un pārstrādes process dēļ to kaitīguma atšķiras no citiem sadzīves atkritumiem. Lai gan Latvijā trūkst vienotas riepu nodošanas un pārstrādes sistēmas, arī šobrīd pastāv veidi kā videi draudzīgā veidā atbrīvoties no autoriepām, kā arī to, kā rīkoties, ja konstatējiet citu cilvēku bezatbildību, izmetot autoriepas dabā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Izsludināta pieteikšanās konkursam “Sakoptākais mežs 2020”

2020-05-20

Veicinot ilgtspējīgu saimniekošanu Latvijas mežos un aicinot meža apsaimniekotājus runāt par labas mežsaimniecības prakses uzturēšanu, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss noritēs jau ceturto gadu, un savu pieteikumu ikviens interesents var iesniegt līdz 15. jūlijam.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logāBezmaksas attālinātas juristu konsultācijas

2020-05-15

Juridiskās palīdzības administrācija, piesaistot juridiskās palīdzības sniedzējus, ar kuriem ir noslēgts juridiskās palīdzības līgums, un izmantojot bezmaksas informatīvo tālruņa 116006 tālruņa infrastruktūru (telefonlīnija un interaktīva komunikācijas platforma), kas izveidota cietušo personu informatīvajam atbalstam un darbojas atbilstoši noslēgtajam deleģēšanas līgumam starp Juridiskās palīdzības administrāciju un biedrību “Skalbes”, organizē iespēju ikvienam iedzīvotājam saņemt bezmaksas attālinātas juristu konsultācijas - sākot ar 18.maiju līdz 29.maijam darba dienās no plkst.10.00 līdz 16.00.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
NMPD iegādājies īpašu aprīkojumu smagi slimu Covid -19 pacientu transportēšanai

2020-04-16

Lai slimnīcā droši varētu nogādāt Covid-19 pacientus ar ļoti smagiem saslimšanas simptomiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests tieši šim mērķim iegādājies īpašu aprīkojumu – kapsulai līdzīgu mobilu izolācijas sistēmu, kurā transportēšanas laikā tiek ievietots pacients.
Fotogrāfijas ar jauno kapsulas aprīkojumu apskatāmas šeit: https://bit.ly/kapsulaNMPD
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Ieteikumi transportlīdzekļa vadītāja rīcībai

2020-03-28

Plašāka informācija (latviešu valodā): atvērt jaunā logā
Plašāka informācija (krievu valodā): atvērt jaunā logā
Plašāka informācija (angļu valodā): atvērt jaunā logā

Paplašinātas iespējas nodot COVID-19 analīzes reģionos; izmaiņas analīžu ņemšanas nosacījumos

2020-03-27

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no pirmdienas, 23. marta vairākās reģionu pilsētās darbu sākuši jauni papildus izveidoti COVID-19 analīžu nodošanas punkti, kur, pēc iepriekšēja pieraksta un ierodoties ar privāto automašīnu, pacienti var veikt valsts apmaksātas analīzes, ja radušās aizdomas par saslimšanu. Kopumā Latvijā iedzīvotāji, kuri atgriezušies no ārvalstīm un kuriem ir viegli saslimšanas simptomi, COVID-19 analīzes tagad var nodot septiņās pilsētās visā Latvijā jeb 13 analīžu nodošanas vietās.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā