Rūjiena.lv

Citas ziņas

Ceļojošā izstāde - lielformāta plakāti par videi draudzīgām alternatīvām

2020-01-15

No 13. janvāra līdz 9. februārim tirdzniecības centrā „Valleta” apskatāma biedrības “Daibes ilgtspējas centrs” lielformāta ceļojošā izstāde par videi draudzīgu dzīvesveidu. Izstāde tapusi projekta “URDA šķiro un samazina” ietvaros, ko finansē Latvijas vides aizsardzības fonds (LVAF).
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Attēli: 1

Krāslavā pirmizrādīta Viestura Kairiša spēlfilma “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes”

2020-01-15

Latgales pirmizrādi 11. janvārī Krāslavā piedzīvoja Viestura Kairiša spēlfilma "Piļsāta pi upis". Filma demonstrēta vispirms Latgalē, tā izrādot pateicību par Latvijas skaistā reģiona iedzīvotāju milzīgo un entuziastisko atbalstu filmas tapšanā. Pirmizrāde Krāslavā tika uzņemta ar stāvovācijām. Rīgas pirmizrāde filmai notiks šonedēļ — trešdien, 15. janvārī kinoteātrī “Splendid Palace”, stundu vēlāk arī “Kino Citadele / Forum Cinemas”.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Vairāk

Attēli: 1 2 3 4


Noteiktas izmaiņas braukšanas maksā reģionālajos maršrutos

2020-01-15

Pamatojoties uz Sabiedriskā transporta padomes 2019.gada 6.decembra lēmumu Nr.1, apstiprināta braukšanas maksa reģionālās nozīmes maršrutu tīklā, nosakot braukšanas biļetes cenas palielinājumu neatkarīgi no attāluma reģionālajos maršrutos EUR 0,10.
Izmaiņas stājas spēkā no 2020.gada 15.janvāra.

Pieejami informatīvi materiāli par paliatīvo aprūpi pieaugušajiem un bērniem

2020-01-10

Lai informētu sabiedrību par valsts apmaksātu paliatīvās aprūpes pakalpojumu saņemšanas iespējām, Veselības ministrija sadarbībā ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) un Labklājības ministriju ir izstrādājusi informatīvus bukletus jeb ceļvežus par paliatīvo aprūpi gan pieaugušajiem, gan bērniem.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Valmieras teātra februāra repertuārs

2020-01-07

Aicinām iepazīties ar Valmieras teātra februāra repertuāru! Biļetes jau pieejamas iegādei un rezervācijai!
Februārī gaidāma arī pirmizrāde pusaudžiem "Cilvēkam vajag suni" (rež. J. Znotiņš), kuras pamatā ir Regīnas Ezeras darbs ar tādu pašu nosaukumu.
Vairāk par izrādi: https://vdt.lv/lv/izrade/cilvekam-vajag-suni
Pilns februāra repertuārs: atvērt jaunā logā

Vairākās vietās arī klātienē var nobalsot par 2020. gada Vidzemes kultūras prioritātēm

2020-01-07

Ikvienam vidzemniekam ir iespēja nobalsot, tā izsakot viedokli par to, kurām kultūras aktivitātēm būtu jāsaņem finansējums 2020. gada Vidzemes kultūras programmas ietvaros. Līdz 13. janvārim to var izdarīt elektroniski internetā un arī klātienē vairākās Vidzemes vietās, aizpildot aptauju papīra versijā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Izsludināta iedzīvotāju balsošana konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019”

2020-01-03

Laikā no 2019. gada 19. novembra līdz 2019. gada 8. decembrim pašvaldībām, valsts un pašvaldību iestādēm, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībām, komersantiem, plānošanas reģioniem, profesionālajām organizācijām, biedrībām un nodibinājumiem bija iespēja iesniegt pieteikumus pretendentu izvirzīšanai Labklājības ministrijas organizētajā konkursā „Labākais sociālais darbinieks Latvijā 2019”.Par 2020. gada putnu izziņo zivju dzenīti

2020-01-03

Latvijas Ornitoloģijas biedrība par 2020. gada putnu izvēlējusies zivju dzenīti (Alcedo atthis). Tā kā par upēs mītošajām putnu sugām, kāds ir arī zivju dzenītis, informācijas ir maz, šī suga ir izvēlēta par gada putnu. Tas ir aicinājums ikvienam izpētīt upes, portālā Dabasdati.lv reģistrējot gan zivju dzenīša, gan citu putnu novērojumus. Šis ir gads, kad tiek uzsākts arī darbs pie jauna Latvijas ligzdojošo un ziemojošo putnu atlanta.

Attēli: 1 2 3
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Notiks starptautiska meža nozares konference “Klimats, nākotne, meži”

2019-12-31

22. janvārī plkst. 10:00 Latvijas Universitātes Dabas mājā notiks meža nozarei veltīta starptautiska konference “Klimats, nākotne, meži”, kurā par meža nozares aktualitātēm diskutēs Eiropas eksperti, vietējo ministriju pārstāvji, kā arī nozares uzņēmumi no Latvijas, Zviedrijas, Somijas un citām valstīm.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

SIA “VTU Valmiera” informē par izmaiņām autobusu kustībā skolēnu ziemas brīvlaikā, Ziemassvētkos un Jaunā gada sagaidīšanas laikā.

2019-12-22

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Izmaiņas maršrutu autobusu kustības sarakstos skolēnu brīvlaikā no 2019.gada 23.decembra līdz 2020.gada 3.janvārim (ieskaitot): atvērt jaunā logā
Izmaiņas maršrutu autobusu kustības sarakstos svētku dienās, no 2019.gada 24.decembra līdz 2020.gada 2.janvārim: atvērt jaunā logā

Joprojām aicina pieteikties brīvprātīgo veselības apdrošināšanas iemaksu atmaksai

2019-12-18

Lai noslēgtu brīvprātīgo veselības apdrošināšanas atmaksu, Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina personas, kuras maksājumu veikušas klātienē, piemēram, kādā no banku filiālēm, Latvijas pasta nodaļām, NVD Klientu apkalpošanas centrā Rīgā vai kādā no teritoriālajām nodaļām (Jelgavā, Daugavpilī, Smiltenē vai Kuldīgā) līdz gada beigām iesniegt iesniegumu, kurā norādīts bankas konta numurs uz kuru veikt iemaksas atmaksu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Mājas remontam ir dažādas iespējas: ietaupiet vairāk ar vienu svarīgu lēmumu

2019-12-18

Daudzdzīvokļu māju renovācija Latvijā uzņem apgriezienus. Divi no trim Latvijas iedzīvotājiem mitinās dzīvojamās ēkās, kas būvētas laikā no 1946. līdz 1990. gadam, un agrāk vai vēlāk vairums no tām būs jārenovē. Šajā jomā aktuālie jautājumi ir nozīmīgi arī vecāku savrupmāju īpašniekiem. Tomēr tikai ar apņemšanos kaut ko mainīt nepietiek. Viens no būtiskākajiem lēmumiem ir pareiza siltinājuma un fasādes apšuvuma izvēle.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

NMPD mediķu padomi brīdienām un svētku laikam

2019-12-18

Tūlīt jau Ziemassvētki, brīvdienas un arī vērienīgās Jaungada svinības. Lai ikvienam šis laiks, ko pavadām kopā ar mīļajiem, būtu sirdssilts, priecīgs un drošs, aicinām ieklausīties Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta (NMPD) mediķu ieteikumos.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Investēti 200 tūkstoši eiro personāla nodrošināšanas uzņēmumā

2019-12-17

Kā liecina 2019. gada “Eurostat” dati – Latvijā, salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības valstīm, pastāv viena no augstākajām atalgojuma nevienlīdzībām starp reģioniem. Lai to samazinātu un veicinātu savu klientu konkurētspējas celšanu darba tirgū, uzņēmums SIA “Agence” ir investējis 200 tūkstošus eiro uzņēmuma attīstībā un piedāvā Latvijā unikālu risinājumu, kas ir darbaspēka nodrošināšana, darbiniekus organizējot no visas Latvijas. Sadarbojoties ar valsts, reģionālām un pašvaldību institūcijām, kā arī privātajiem uzņēmumiem, ikdienā tiek organizēts personāls no tām Latvijas vietām, kurās ir mazs brīvo darba vietu skaits, kā arī iedzīvotāju atalgojums ir neatbilstoši zems esošajai darba tirgus situācijai.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Ar svinīgu apbalvošanas pasākumu atklāta videi draudzīgu dāvanu iesaiņojumu izstāde

2019-12-17

Aizvadītajā piektdienā modes un izklaides centrā “Rīga Plaza” norisinājās “Zaļā josta” rīkotā radošā konkursa “Mans Zaļais dāvanu iesaiņojums” laureātu sveikšana, vienlaikus atklājot iedvesmas izstādi. Izstādē apkopotas simtiem idejas dabai draudzīgai, oriģinālai un personalizētai dāvanu iesaiņošanai, sintētiskos, pārstrādei nepiemērotos iepakojuma materiālus aizstājot ar dabas veltēm un otrreizējiem izejmateriāliem. Izstāde aplūkojama visā svētku periodā, aicinot apmeklētājus samazināt dabai kaitīgā, pārstrādei nepiemērotā dāvanu iesaiņojamā materiāla patēriņu.

Attēli: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Speciālistes ieteikumi cīņai ar vientulību svētku laikā

2019-12-17

Vientulība ir plaši izplatīta visā pasaulē, arī Latvijā. To apliecina projekta “Parunāsim?” ietvaros veiktā aptauja par vientulības izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū*. Vairāk nekā puse (52%) no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ir atzinuši, ka ir jutušies vientuļi vismaz reizi gadā. Gandrīz puse (42%) respondentu ir norādījuši, ka vientulība cilvēku biežāk piemeklē tieši gada aukstajos mēnešos, savukārt 23% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka tas notiek svētkos.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Vidzemnieki balso par 2020. gada svarīgākajām kultūras prioritātēm reģionā

2019-12-17Līdz 13. janvārim vidzemnieki var nobalsot par svarīgākajiem kultūras virzieniem reģionā, kurus vajadzētu finansēt 2020. gadā. Sabiedrības balsojumā paustais viedoklis tiks ņemts vērā, izvirzot Vidzemes kultūras programmas 2020 prioritātes, kā arī organizējot citas kultūras jomas aktivitātes Vidzemē nākošajā gadā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Veicina piederības sajūtu sabiedrībai

2019-12-13

Cēsu novada pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests”, aktīvi iesaistoties Vidzemes plānošanas reģiona projektā “Vidzeme iekļauj”, īsteno deinstitucionalizācijas procesu pašvaldībā. Procesa mērķis ir mazināt institucionālo aprūpi, nodrošinot sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī bērniem, kuriem ir funkcionāli traucējumi. Šādi pakalpojumi dod iespēju cilvēkam ar funkcionāliem traucējumiem dzīvot ģimenē, mazina atstumtības risku, ļauj attīstīt saskarsmes un darba prasmes, kā arī veicina piederības sajūtu sabiedrībai.

Attēli: 1
Plašāka informācija: atvērt jaunā logāNVD atgādina: ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts uz 2020.gadu

2019-12-11

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests (NVD) arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus. Atsevišķas ārstniecības iestādes atsaka veidot pierakstu 2020. gadam, pamatojot to ar vēl nesaņemto finansējumu pakalpojumu sniegšanai, kā dēļ nevar plānot pakalpojumu apjomu.
NVD norāda, ka finansējuma apjoms 2020. gada veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem tiek noteikts ņemot vērā šogad veikto izmeklējumu apjomu un tas nozīmē, ka finansējuma apjoms būs līdzvērtīgs iepriekšējā perioda līguma apjomam, ja nodrošināti plānotie pakalpojumi. Tādējādi ārstniecības iestādes var nodrošināt pacientu pierakstu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Valmieras teātra janvāra repertuārs

2019-12-05

No 1. decembra Valmieras teātris ir uzsācis biļešu tirdzniecību un rezervāciju uz janvāra izrādēm!
Janvārī būs gaidāma arī pirmizrāde "Alvinga kundze" (rež. M. Ķimele), kuras pamatā ir H. Ibsena darbs "Rēgi".
Vairāk par izrādi: https://vdt.lv/lv/izrade/alvinga-kundze
Valmieras teātra janvāra afiša: atvērt jaunā logā

SIA “VTU Valmiera” – sudrabs konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2019”

2019-12-05

Pagājušās nedēļas izskaņā AAS “Balta” rīkotajā konkursā “Drošākais uzņēmuma autoparks 2019” SIA “VTU Valmiera” kategorijā “Pasažieru pārvadātāji” saņēma sudraba novērtējumu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


“Gada brīvprātīgais 2019” godināti šī gada labākie brīvprātīgā darba veicēji

2019-12-05

Tuvojoties starptautiskajai brīvprātīgo dienai, brīvprātīgo godināšanā “Gada brīvprātīgais 2019” sestdien, 30. novembrī, Rīgā tika godināti brīvprātīgā darba veicēji un organizētāji, kuri devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā laika posmā no 2018. gada 1. novembra līdz 2019. gada 31. oktobrim.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Sešās nedēļās ar “transports pēc pieprasījuma” pārvadāti 199 pasažieri

2019-12-05

Kopš Vidzemes plānošanas reģions uzsācis pilotprojekta “transports pēc pieprasījuma” īstenošanu divās Vidzemes plānošanas reģiona pašvaldību teritorijās – Alūksnes novadā un Mazsalacas novadā, pagājis pusotrs mēnesis un apkopoti pirmie dati par pakalpojuma izmantošanas rezultātiem.

Intervija: Energoefektivitātes garantija ļauj paaugstināt būvdarbu kvalitāti, taču pašvaldības vēl to ievieš maz

2019-12-02

Būvniecības līgums un tajā noteiktās energoefektivitātes garantija ir veids, kā paaugstināt būvdarbu kvalitāti un sasniegt plānoto enerģijas ietaupījumu. Lai gan vairāk par Energoefektivitātes pakalpojumu līgumu tiek runāts daudzdzīvokļu ēku atjaunošanā, un pašvaldības līdz šim to ieviesušas maz, Kocēnu novada pašvaldība sadarbojoties ar Vidzemes plānošanas reģionu šāda līguma pieeju ievieš un testē vienā no publiskajām ēkām - Kocēnu novada domes administrācijas ēkā.

Vidzemes plānošanas reģions ir sagatavojis interviju ar SIA EKODOMA direktoru Agri Kamenderu un Kocēnu novada pašvaldības Izpilddirektoru Māri Permaņicki, lai uzzinātu vairāk par šāda līguma priekšrocībām un pieredzi tā ieviešanai Latvijā.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Vidzemes plānošanas reģions rosina jauniešu iesaisti uzņēmējdarbībā

2019-12-01

Novembra sākumā Gulbenes novada valsts ģimnāzijā notika jau trešais skolu hakatons, kur kopā ap 50 skolēnu no Ogres tehnikuma Rankā, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas un Gulbenes 2. vidusskolas meklēja risinājumus savām ikdienas vajadzībām un izstrādāja biznesa ideju prototipus.

Attēli: 1 2
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Mazs pasažieris, liels risks; bērnu uzvedību skaidro dr. Artūrs Miksons

2019-11-19

Bērnam laikus jāmāca, kā rīkoties baiļu situācijās uz ceļa un sabiedriskajā transportā
Autotransporta direkcijas rīkotās kampaņas “Mazs pasažieris, liels risks” ietvaros sabiedrībā aktualizēta diskusija par riskiem, ar ko bērni var saskarties uz ceļa vai sabiedriskajā transportā. Riskus nav iespējams novērst, bet tas ir mūsu, vecāku, skolotāju un līdzcilvēku, uzdevums – izprast cēloņus un jau laikus mācīt bērnam potenciālo rīcību scenārijus.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Kampaņas "Mazs pasažieris, liels risks" video par to, ar kādu risku varētu saskarties pirmsskolas vecuma bērns, pieejams šeit: https://failiem.lv/u/haw7279z