Rūjiena.lv

Sadraudzības pilsētas

1. Higašikava (Higashikawa) Japāna

Higašikava

Higašikava ir skaista, neliela Japānas pilsēta Hokaido salas pašā vidienē, Asahidakes kalna ( 2290 m) piekājē. Higašikava sevi dēvē par fotogrāfiju pilsētu skaistās dabas dēļ. Tur tāpat kā pie mums ir četri gadalaiki, un katrs no tiem ienes savas krāsas pilsētas ainavā. Katru gadu Higašikava rīko starptautisku foto festivālu, kura dalībnieki ir arī Rūjienas vidusskolas skolēni.

2008.gada 17.jūlijā Higašikavā tika parakstīts sadraudzības līgums starp abām pilsētām.
2009.gada maijā daudzviet Rūjienā un pilsētas parkā tika iestādītas 90 sakuras, savukārt 2010.gada aprīlī Higašikavas parkā iestādīja 30 Rūjienas baltos ceriņus. Rūjienas un Higašikavas pilsētu sadraudzības simbols ir ūdens pumpis, kas uzstādīts abu pilsētu Centru laukumos.

Sadarbība notiek starp Rūjienas vidusskolu un Higašikavas vidusskolu, abu pilsētu jauniešiem un dažādām interesentu grupām.

http://www.town.higashikawa.hokkaido.jp


2. Šteinhāgena (Steinhagen) Vācija

Steinhagen

Šteinhāgena ir pašvaldība Vācijas ZR daļā ar senu kultūrvēsturi un industriālo mantojumu. Šteinhāgena priecē ar sakoptu vidi, bagātīgu aktīvās atpūtas piedāvājumu, un lepojas ar savu lauku saimniecību piedāvāju un rūpniecības daudzveidību. Īpašas rūpes tiek veltītas sociāli neaizsargātām grupām un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Kaut arī sadarbība starp Rūjienu un Šteinhāgenu notiek vairāk nekā 20 gadu garumā, oficiāls sadarbības līgums starp abām pašvaldībām tika noslēgts 2019.gada 1.decembrī.
Rūjiena un Šteinhāgena aktīvi sadarbojas izglītības, sociālā, projektu un kultūras jomās.

http://www.gemeinde-steinhagen.de


3. Kuvasai Uzbekistāna

Kuvasai ir pilsēta Uzbekistānas A daļā Fergānas ielejā netālu no Kirgistānas robežas. Šeit ir radīti labvēlīgi apstākļi daudzu lauksaimniecības kultūru, tai skaitā kokvilnas, rīsu, dārzeņu, augļu un tējas audzēšanai. Pēc valsts prezidenta rīkojuma Kuvasai pilsēta pārtaps par valsts ķiršu galvaspilsētu, tiks iestādītas 2000 ha lielas ķiršu koku plantācijas. Reģionā atrodas arī vairāki vieglās rūpniecības, naftas pārstrādes, un pārtikas ražošanas uzņēmumi. Īpaši Kuvasai pilsēta lepojas ar lielo stikla tara ražošanas rūpnīcu.
2019.gada 11.novembrī Kuvasai tika noslēgts sadarbības līgums starp Rūjienu un Kuvasai.
Notiek sarunas par sadarbības iespējām un to īstenošanu izglītības, uzņēmējdarbības, projektu un kultūras jomās.


4. Sodligeta (Sződliget) Ungārija

Sodligeta ir pilsēta Ungārijas ziemeļu daļā netālu no valsts galvaspilsētas Budapeštas Donavas krastā. Sodligetā īpaši domā, kā piesaistīt savai pilsētai jaunās ģimenes, tiek radīti labvēlīgi apstākļi, lai veidotos jauni uzņēmumi un lauku saimniecības. Sodligetas pilsētas apkārtnē ir auglīgas lauksaimniecībā izmantojamās zemes, kuru vidū īpaši izceļas saulespuķu lauki.
2018.gada 27.jūlijā Sodligetā tika noslēgts sadarbības līgums starp Rūjienu un Sodligetu.
Sadarbība notiek projektu un jauniešu sadarbības jomās.


5. Terjola Gruzija

Terjola ir pilsēta Gruzijas R daļā, tā lepojas ar savu bagāto kultūrvēsturi, kultūras pieminekļiem un dabas vērtībām. Šeit atrodas Kadagidzes ūdenskritums, kura iežos ir saglabājies dinozaura pēdas nospiedums. Terjola ir lielisks tūrisma galamērķis ikvienam ceļotājam.
Terjolas apkārtnē ir attīstīta augkopība, lopkopība un vīna ražošana, tur mīt īpaši viesmīlīgi cilvēki.
2016.gada 3.maijā Terjolā tika parakstīts sadarbības līgums starp Rūjienu un Terjolu.
Sadarbība starp abām pilsētām politisku iemeslu dēļ šobrīd uz laiku ir pārtraukta. Ceram uz labu sadarbību nākotnē.