Rūjiena.lv

Vide

Notiks pārstrādājamo atkritumu savākšanas akcija "Pavasara EKO pietura"

2021-04-10

Aprīlī un maijā notiks pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “Pavasara EKO pietura”, kuras laikā pašvaldību apdzīvotās vietās tiks organizēti speciāli brīvdienu maršruti pārstrādei derīgā materiāla savākšanai.

Plašāka informācija: atvērt

Nolikums: atvērt


EKO laukumu pakalpojumi

2021-03-26


Notiks nolietotās elektrotehnikas un bateriju vākšanas akcija “Sper EKO soli”

2021-03-11

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā!


2021-03-11


Gudri pakot - gudri šķirot!

2021-03-06

10 padomi efektīvai atkritumu šķirošanai


AS “AJ Power Recycling”, biedrība “Zero Waste Latvija” un SIA “ZAAO” kampaņas “Gudri pakot – gudri šķirot” ietvaros aicina iedzīvotājus pārskatīt savus šķirošanas paradumus, lai tie būtu jēgpilni un efektīvi. Galvenokārt vajadzētu padomāt par to, kā ikdienā patērēt pēc iespējas mazāk iepakojuma. Tas jau pašā pamatā palīdzētu samazināt kopējo atkritumu daudzumu. Gadījumos, kad to nav iespējams izdarīt, pārzinot atkritumu šķirošanas noteikumus, pēc iespējas vairāk izvēlēties tieši pārstrādājamu iepakojumu, tādējādi mazinot cilvēku patērēto iepakojumu ietekmi uz vidi.


2021-01-27


ZAAO jaunās konteineru uzlīmes vērš uzmanību uz pareizu šķirošanu

2020-08-28

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” uzsācis dalīti vāktu atkritumu konteineru uzlīmju nomaiņu, lai iedzīvotāji vēl precīzāk saprastu, kurš iepakojums ir derīgs pārstrādei un kuram pārstrādes iespēju šobrīd nav, tāpēc tas nav jāšķiro.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

ZAAO ceturto gadu Ilgtspējas indeksā saņem zeltu

2020-06-16

Jau ceturto gadu pēc kārtas pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta rīkotajā Ilgtspējas indeksā novērtēts ar Zelta kategorijas godalgu.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Noskaidroti makulatūras un PET pudeļu vākšanas akcijas “Dabai labu darīt” laureāti

2020-06-12

Arī 2019./2020. mācību gadā Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides izglītības pedagogi aicināja izglītības iestādes iesaistīties akcijā “Dabai labu darīt”, lai pārstrādē nonāktu pēc iespējas vairāk otrreiz izmantojamu izejvielu un tiktu taupīti dabas resursi.

Kopā izglītības iestāžu audzēkņi, pedagogi un viņu atbalstītāji savāca 227 tonnas makulatūras un 255,60 m3 PET pudeļu. Akcijā piedalījās 74 izglītības iestādes – 44 skolas un 29 pirmsskolas un pirmsskolas grupas, 1 interešu izglītības iestāde no Apes, Amatas, Alojas, Beverīnas, Burtnieku, Cēsu, Jaunpiebalgas, Kocēnu, Limbažu, Pārgaujas, Priekuļu, Rūjienas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Smiltenes, Strenču, Valkas, Viļakas, Vecpiebalgas novadiem un Valmieras pilsētas.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

RAAC “Daibe” izveidota saules elektrostacija

2020-06-10


Attēli: 1
Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” (ZAAO) ekspluatācijā nodevis Saules elektrostaciju - paneļu parku. Plānots, ka izveidotais saules enerģijas parks gadu laikā saražos aptuveni 10% no poligona patēriņam nepieciešamās elektroenerģijas.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


EKO punkti - tikai šķirotiem atkritumiem!

2020-05-14

SIA “ZAAO” darbības reģiona pašvaldībās iedzīvotājiem jau gadiem ir pieejama infrastruktūra dalīti vāktu atkritumu bezmaksas nodošanai. Klientu aptaujas un ikdienas komunikācija ar klientiem ļauj secināt, ka atkritumu šķirošanā ir ieinteresēta arvien lielāka iedzīvotāju daļa.

EKO punktu sistēma ir izveidota, lai atbalstītu iedzīvotājus – dotu iespēju samazināt sadzīves atkritumu apjomu, par kura izvešanu jāmaksā mājsaimniecībai, lai cilvēki varētu dzīvot atbilstoši zaļajai domāšanai un realizēt videi draudzīgus paradumus, kā arī lai samazinātu ietekmi uz vidi – samazinātu noglabājamo atkritumu apjomu un nodotu izejvielas otrreizējai pārstrādei.

Tomēr arvien tiek konstatēti gadījumi, kad godprātīgi sašķirotais tiek neatgriezeniski sabojāts ar neatbilstošu saturu. Neatbilstošs ir nevis neatpazīts kāds no pārstrādei derīgiem polimēra veidiem, bet, piemēram, tīšu prāt pieliets konteiners ar nezināmas izcelsmes šķidrumiem, piebērts ar pelniem, saslaukām, zaļajiem atkritumiem un piepildīts ar autiņbiksītēm, medicīnas atkritumiem, nešķirotu sadzīves atkritumu maisiem. Pašvaldības atsevišķos gadījumos ir spiestas pieņemt lēmumu par EKO punktu likvidēšanu, ja ilgstoši neizdodas uzturēt kārtību pie konteineriem vai par to satura tukšošanu ir jāmaksā dēļ tā, ka tas ir pārstrādei nederīgs.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Video par to, ko drīkst un ko nedrīkst ievietot EKO punktu konteineros https://youtu.be/EgeD9tlcIy0

ZAAO Vēstnesis - aprīlis 2020

2020-04-14

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

ZAAO pakalpojumu nodrošināšana ārkārtējās situācijas laikā

2020-03-16

SIA ZAAO, ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” vīrusa izplatību, nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu, bet ir ieviesti šādi ierobežojumi:

  • Nešķirotu sadzīves atkritumu konteineru un dalīti vāktu atkritumu konteineru tukšošana notiek pēc plānotā grafika. Grafiki un norēķinu informācija tāpat kā līdz šim pieejama elektroniskajā klientu sistēmā https://klientiem.zaao.lv/public/. Lūgums laicīgi informēt, ja nepieciešamas izmaiņas atkritumu konteineru izvešanas grafikā, sūtot nepieciešamās izmaiņas uz [email protected].
  • No šī gada 13.marta ir pārtraukta klientu apkalpošana klātienē Valmieras birojā. Nodrošinām saziņu darba dienās darba laikā (no plkst.8.00 līdz 12.00 un no plkst.13.00 līdz 17.00) pa tālr.64281250, 26515556 un e-pastu [email protected].
  • No 16.marta EKO - laukumos birojos un EKO laukumos var nodot tikai to iepakojumu pārstrādei, kas nav saistīts ar skaidras naudas iekasēšanu. EKO laukumos-birojos netiks slēgti līgumi un klientu apkalpošana tiks nodrošināta cenšoties samazināt tiešus kontaktus starp cilvēkiem.
  • Lai ievestu atkritumus Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, apmeklējums ir jāsaskaņo pa tālruni 28394140 (darba dienās darba laikā no plkst.8.00 līdz 17.00). Šajā periodā tiks apkalpoti tikai tie klienti ar kuriem ir noslēgts līgums par atkritumu pieņemšanu RAAC “Daibe”. Privātpersonām uz nenoteiktu laiku RAAC “Daibe” EKO laukuma pakalpojumi nav pieejami.
  • Tiek pārtraukta to pakalpojumu sniegšana, kas saistīta ar tiešu kontaktu ar klientu viņa mājvietā vai birojos, tai skaitā braukšana uz birojiem pēc makulatūras kastu satura vai nolietotas elektrotehnikas savākšana, kā arī citu pakalpojumu sniegšana, par kuriem plānots norēķināties izmantojot skaidru naudu.
  • Ir pārtraukts mācību process Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA”.


Gadījumā, ja Jūsu uzņēmumam ir ieviesta kārtība vai ierobežojumi, pakalpojumu sniegšanai ārkārtējās situācijas periodā, lūdzam tos iesniegt sūtot info uz [email protected].

Informējam, ka SIA “ZAAO” ir nodrošinājis savus darbiniekus ar aizsarglīdzekļiem, lai ierobežotu iespējamo vīrusa izplatību!


Rūjienas EKO laukumā pieejamie pakalpojumi

2020-01-23

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO) atgādina, ka Rūjienā, Ternejas ielā 12 atrodas EKO laukums jeb šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums. EKO laukuma pakalpojumi kļūst arvien populārāki, gada laikā apmeklētāju skaits pieaudzis par 21 procentu.Aizvadīts foto akcijas noslēguma pasākums “Ģimeņu diena/ Bezatkritumu Ziemassvētki”

2019-12-17


Attēli: 1 2 3 4 5
Sestdien, 14. decembrī norisinājās pasākums “Ģimeņu diena/ Bezatkritumu Ziemassvētki”. Tas pulcēja vairāk nekā 80 apmeklētājus, kuri dienas gaitā iepazina bezatkritumu dzīvesveidu un dabai draudzīgu svētku svinēšanas veidu. Pasākuma organizēšanā apvienojās biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” un projekta WasteArt partneri – Vides risinājumu institūts un SIA “ZAAO”.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


ZAAO Vēstnesis - augusts 2019

2019-08-07

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Stikla iepakojuma vākšanas akcija “Stikllotto”

2019-07-31

No 1. līdz 31.augustam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta izlietotā stikla iepakojuma vākšanas akcija “Stikllotto”, kuras laikā, nogādājot uz EKO laukumiem vismaz 10 tukšas stikla pudeles vai burkas, ir iespēja piedalīties balvu izlozē.
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā
Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Attēli: 1 2 3 4 5


Iedzīvotāji aktīvi iesaistās stikla iepakojuma nodošanā

2018-09-17

Lai sekmētu izlietotā stikla iepakojuma nodošanu pārstrādei un mudinātu cilvēkus apmeklēt šķiroto atkritumu nodošanas laukumus jeb EKO laukumus, SIA “ZAAO” (ZAAO) augustā rīkoja akciju “Stikllotto”.Atklāta īpaša vides izglītības infrastruktūra - 3K

2018-09-11

Uzsākot jauno mācību gadu, Dabas un tehnoloģiju parkā URDA atklāta jauna vides izglītības infrastruktūra 3K - dabas Koncertzāle, āra dabas Klase, Latvijas iežu un minerālu Kolekcija. 3K ir vieta, kur mācīšana un mācīšanās gan bērnudārzu audzēkņiem un skolēniem, gan studentiem notiek mūsdienīgā un dabā integrētā veidā.


Lauksaimnieki kļūst arvien atbildīgāki pret vidi

2018-09-11

SIA “ZAAO” jau vairākus gadus piedāvā lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma bezmaksas savākšanu. Ik gadu savāktais otrreizējai pārstrādei derīgais materiālu apjoms pieaug par vairākiem simtiem kubikmetru, šogad sasniedzot 6600 kubikmetrus.


Projekta “Tīra vide teiks PALDIES!” dalībnieki saņem rokasgrāmatu par videi draudzīgu saimniekošanu novados un pagastos

2017-11-24

Foto
Jau informējām, ka 11.oktobrī, ar pēdējo semināru Apes novada Tautas Namā, noslēdzās biedrības “Daibes ilgtspējas centrs”, sadarbībā ar SIA “ZAAO” īstenotais projekts “Tīra vide teiks PALDIES!”. Projekta laikā pašvaldību darbinieki – izpilddirektori, pārvalžu vadītāji, komunālo un saimniecisko daļu pārstāvji, policijas darbinieki – tika izglītoti par vides aizsardzības jautājumiem, aprites ekonomiku, pašvaldības lomu videi draudzīgas atkritumu apsaimniekošanas organizēšanā, kā arī tika sniegta vadlīnijas efektīvai iedzīvotāju informēšanai par vides jautājumiem. Projekta uzsākšanas pasākums norisinājās 15.septembrī RAAC “Daibe”, bet 11 izglītojošie semināri septembrī un oktobrī norisinājās - Valmierā, Smiltenē, Strenčos, Rūjienā, Alojā, Limbažos, Stalbē, Cēsīs, Vecpiebalgā, Balvos un Apē. Kopā tos apmeklēja vairāk kā 100 pašvaldību darbinieki.

ZAAO aicina klientus novērtēt sadarbību

2017-11-24

Foto
SIA “ZAAO” (ZAAO) ikdienā strādā pie modernas atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un kvalitatīva klientu servisa nodrošināšanas. Lai uzzinātu vērtējumu uzņēmuma darbībai un sniegtajiem pakalpojumiem, klienti aicināti paust savu viedokli, aizpildot ikgadējo ZAAO klientu aptaujas anketu. Aptaujas anketu var aizpildīt elektroniski uzņēmuma mājas lapā www.zaao.lv.

Uzsāk cīņu ar videi kaitīgiem atkritumiem – izlietotām baterijām

2017-09-25

Foto
Lai sekmētu sabiedrības iesaisti videi kaitīgu atkritumu apsaimniekošanas sistēmā, “Zaļā josta” uzsāk izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!”. Konkursā aicinātas iesaistīties mācību iestādes, ar kuru audzēkņu starpniecību ikdienas atkritumu šķirošanas kultūru un cīņu ar videi kaitīgiem atkritumiem plānots izvērst visas valsts mērogā.


Sākts vērienīgs projekts mazā ērgļa aizsardzībai Latvijā

2017-06-01

Foto
Latvijā ligzdo gandrīz puse no visiem Eiropas mazajiem ērgļiem un teju viena piektā daļa no visas pasaules populācijas. Taču kopš 2000. gada šo aizsargājamo putnu skaits Latvijā sarucis par vismaz 15%, un šis samazinājums apdraud mazā ērgļa pastāvēšanu visas Eiropas mērogā. Galvenie iemesli ir mazā ērgļa barošanās vietu un dzīvesvietu izzušana, ko sekmē intensīvā lauksaimniecība un mežsaimniecība. Tāpēc Latvijas Dabas fonds kopā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, SIA Tīravoti un filmu studiju ELM Media sākuši īstenot vērienīgu projektu mazā ērgļa aizsardzībai. Projekta mērķis ir četru gadu laikā nostiprināt mazā ērgļa aizsardzību Latvijā, kā arī veicināt izpratni par sugu aizsardzības nozīmi kopumā. Projekta finansētāji ir Eiropas Savienības LIFE+ programma un Latvijas Vides aizsardzības fonda administrācija.

Vides festivālā “Tīrai Latvijai!” norisināsies vairāk nekā 30 bezmaksas vides radošās darbnīcas

2017-05-22

Foto
Šo piektdien, 26. maijā, Tērvetes silos norisināsies gada vērienīgākais vides un veselīgas atpūtas festivāls “Tīrai Latvijai!”. Festivāls orientēts uz zaļa, ilgtspējīga, dabai un cilvēkam draudzīga dzīvesveida popularizēšanu, īpaši godinot un izceļot cilvēkus, kas ikdienā praksē ir snieguši būtisku ieguldījumu vides ilgtspējas kvalitātes uzlabošanā un atkritumu apsaimniekošanas attīstībā valstī. Festivālā “Zaļā josta” un vairāk nekā 30 partneri gādās par plašu bezmaksas aktivitāšu programmu visai ģimenei, kā arī norisināsies Laura Reinika un Elzas Rozentāles muzikālie priekšnesumi.

Vidzeme kļūst tīrāka

2017-05-19

Tīras vides uzturēšanas un saudzēšanas pamatā ir iedzīvotāju ikdienas paradumi un to maiņa. SIA ZAAO (ZAAO) jau vairāk nekā 15 gadus ar dažādām aktivitātēm un kampaņām veicina sabiedrības izglītošanu. Vides izglītības aktivitātes vērstas uz sabiedrības izglītošanu, informēšanu un līdzdalību vides kvalitātes uzlabošanā savā dzīves vietā. Lai nodrošinātu mūsdienīgu, videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un piesārņojuma samazināšanu apkārtējā vidē, ZAAO speciālisti vienmēr gatavi atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem un labprāt piedalās pasākumos, dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs vai interešu pulciņos, lai stāstītu par pareizu atkritumu apsaimniekošanu.

Skolēni arvien aktīvāk iesaistās vides saudzēšanā

2017-05-11

Foto
10.maijā Smiltenes pilsētas Kultūras centrā pulcējās vairāk nekā 150 skolēni un pedagogi, lai kopā atzīmētu SIA “ZAAO” (ZAAO) vides projekta noslēgumu un darbotos tehniski radošajās darbnīcās kopā ar SIA “Aspired”. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 65 izglītības iestādes un godināti radošākie un aktīvākie konkursu dalībnieki un laureāti.

Tīra vide ir viena zvana attālumā!

2017-04-28

Foto
No 1. līdz 31.maijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “EKO ZVANS!”, kuras laikā zvanot uz ZAAO biroju var pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu (iekārtas izmērs vismaz 60 x 40 x 40 cm). Pakalpojums tiks sniegts, izbraucot uz klienta norādīto adresi, iepriekš vienojoties par savākšanas dienu. Akcija ir spēkā tikai ZAAO darbības reģionā – 28 novados. Arī ikdienā ZAAO piedāvā minēto pakalpojumu, taču maijā ir iespēja laimēt iRobot. Akcijas laikā nolietotā elektrotehnika bez maksas tiks vākta arī no juridiskām personām, izsniedzot pieņemšanas – nodošanas aktu.

ZAAO izsludina akciju lauksaimniekiem “Tīra sēta – laba sēta”

2017-03-13

Foto
No 10.marta līdz 23.jūnijam notiks SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta bezmaksas lauksaimniecībā izmantotā iepakojuma savākšanas akcija “Tīra sēta – laba sēta”. Akcijas laikā nododot ZAAO vismaz 1m3 otrreizējai pārstrādei derīga materiāla - ruļļu plēves, bedru plēves, Big-Bag maisus, HDPE kannu plastmasas iepakojuma, iespējams laimēt lauksaimniecības preču veikala SIA "Agroserviss Valmiera" dāvanu kartes.

Kustību festivālā “Jaunpils 2017” līdzās oriģināliem deju uzvedumiem tiks iestudēti nebijuši vides priekšnesumi

2017-02-28

Domājot par rītdienu, ir jādomā zaļi! Aktualizējot videi draudzīga dzīvesveida nozīmi, tradicionālais kustību festivāls “Jaunpils 2017” šogad pārsteigs dalībniekus ar jaunu disciplīnu, aicinot dejotājus iestudēt Zaļās jostas vides priekšnesumu, akcentējot ekoloģijas tēmu, izdejojot dabas skaistumu, gatavojot tērpus no otrreizējām izejvielām vai vides materiāliem utt.

Informācija par savāktajiem atkritumiem Rūjienas EKO laukumā

2017-02-13

SIA “ZAAO” ir apkopojuši informāciju par savāktajiem atkritumu apjomiem (m3) un apmeklētāju skaitu Rūjienas EKO laukumā.
Rūjienas EKO laukumā, Ternejas ielā 12, 2016. gadā nodoti 334 m3 šķiroto atkritumu, savukārt EKO laukumu apmeklējuši 1249 apmeklētāji. Salīdzinājumam, 2015. gadā EKO laukumu apmeklēja 1302 klienti un tika nodoti 263 m3 šķiroto atkritumu.
Rūjienas EKO laukumā 2016. gadā aizpildītas EKO laukuma atlaižu kartes iesniedza pieci apmeklētāji, tikpat aizpildītas atlaižu kartes saņemtas arī 2015.gadā.

Skolēni poligonā apgūst jaunas zināšanas

2017-02-07

SIA ZAAO (ZAAO) arī šajā mācību semestrī aicina izglītības iestādes apmeklēt interaktīvas mācību stundas reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe”, lai veicinātu bērnu un jauniešu izpratni par vides aizsardzības jautājumiem. Mācību stunda ietver teorētisko zināšanu apguvi, praktiskos uzdevumus un reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra “Daibe” apskati.

LLU un ZAAO noslēdz sadarbības līgumu

2017-01-25

Foto
23. janvārī reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC “Daibe”) viesojās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere un pārstāvji no Vides un būvzinātņu un Meža fakultātēm. Viesi iepazinās ar RAAC “Daibe” moderno infrastruktūru un plānotajiem projektiem, kuros LLU mācībspēki un studenti aicināti iesaistīties.

Grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā

2017-01-24

Aizgājušā gada beigās Saeimā tika pieņemti likuma grozījumi Dabas resursu nodokļa likumā (turpmāk – DRN), kas paredz, ka no š.g. 1. janvāra virkni objektu, tai skaitā arī sadzīves atkritumu apglabāšanai poligonos, likme par vienas tonnas sadzīves atkritumu apglabāšanau pieaugs divas reizes, turklāt, kā paredz ES direktīvas, tā pamazām turpinās kāpt.
Infografikā ilustratīvi atspoguļots, kā veidojas DRN, kāds ir tā mērķis un kā iedzīvotājiem rīkoties, lai ietaupītu izmaksas par atkritumu apsaimniekošanu.
INFOGRAFIKA

Prasmīga energopārvaldība ļauj ietaupīt

2017-01-16

2016. gada nogalē Vidzemes plānošanas reģiona pārstāvji viesojās Smiltenes novada pašvaldībā, uz sarunu aicinot energopārvaldnieku Andri Jaunpetroviču. Sarunā tiek atklāts, cik būtiska loma prasmīgā energopārvaldībā ir gan namu apsaimniekotājiem, gan pašiem namu iedzīvotājiem. Turklāt sarunā skaidri iezīmējas nepieciešamība pēc labi pārdomāta un ilgtspējīga energo pasākumu rīcības plāna un atbildīgā par šāda plāna ieviešanu, proti, energopārvadnieka.