Rūjiena.lv

Kultūra

Vidējās paaudzes deju kolektīvs "Luste"

Tālā 1996.gada rudens novakare Rūjienas kultūras nama amatieru kolektīvu vēstures grāmatā atvēra jaunu lapu, lai sāktos stāsts par mums- Rūjienas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvu.

Pirmie mēģinājumi paiet nemanot, kad klāt pirmais uztraukums, pirmā uzstāšanās un koncerts, un... pirmā skate! Bez nosaukuma vairs nu nekādi, un top "Luste"! Kaut pirmo mēģinājumu krekliņu mugurpusi rotā logo - pēdiņu aplī ierakstītais: "Es dejoju Lustē" - citiem mēs labu laiku vēl esam: Rūjiena, jo uz "vēdera nesam" pilsētas atpazīstamības simbolu - milzīga Rūjienas saldējuma attēlu. Tagad gan esam Rūjienas Luste, jo bez mums vēl ir arī Stopiņu Luste, Balvu Luste, Mērdzenes Luste, Tukuma Luste. Ne velti Lauberes Lustīgajam dzima doma reizi gadā rīkot kopīgu Lustu sadejošanās koncertu, katru gadu pie cita Lustes.

Turpmākie gadi draiskā polkas, straujā galopa, vieglā teciņus un palēcienu solī mūs izved ārpus novada robežām ciemos pie tuvākiem un tālākiem kaimiņiem un draugiem Naukšēnos, Ķoņos, Kārķos, Lodē, Vilpulkā, Dikļiem, Vaidavā, Valmierā, Mazsalacā, Limbažos, Lēdurgā, Salacgrīvā, Kolberģī, Gulbenē, Lauberē, Rembatē, Mērdzenē, Stopiņos, Balvos, Aizkrauklē, Iecavā, Bauskā, Liepājā, Kuldīgā un daudzās citās vietās, katru reizi ar savu stāstu. Protams, arī pati Rīga ir daudzināta ne vienu reizi vien gan lielajos svētkos, gan draudzības koncertos Berģos, VEF kultūras pilī, esam pat izrādījušies tautas tērpu skatē Ķīpsalā un ar savu Rūjienas tērpu iekļuvuši laureātu vidū. Latviešu dejas burvību esam radījuši koncertos un festivālos tālzemju skatītājiem Igaunijā, Lietuvā, Slovākijā, Beļģijā, Vācijā, Norvēģijā, Grieķijā un karstasinīgajā Spānijā.

Protams, braucam ne tikai ciemos pie citiem, bet aicinām arī citus pie sevis. 2009.gadā ieviesām tradīciju, kas saucas Dancāšana Rūvenā. Esam līdzdalībnieki arī citai beidzamo gadu tradīcijai – ar deju azotē un Rūjienas vārda dienas lielo "Liepkalnu" cepto svinību torti uz rokām Luste maija beigās dodas pie saviem skatītājiem, par valsts dzimšanas dienas un pilsētas svētku pasākumiem nemaz nerunājot.

"Lustes" stāsts vēl turpinās...


Nozīmīgākie fakti iz mūsu dzīves

Par dejotājiem

Kontakti