Rūjiena.lv

Kultūra

Jauktais vokālais ansamblis „Skaniens”

Ansambļa dalībnieku pirmā tikšanās notiek 2012.gada 5.septembrī, kad uz mēģinājumu ierodas ap 20 dziedātgribētāju. Trešdaļu sastāda vidusskolas jaunieši. Vadītājs Renārs Veļičko. Neilgu laiku mēģinājumi notiek 12-18 dalībnieku sastāvā. Laika gaitā sastāvs mainās, bet kodols saglabājas, iegūstot jauktā ansambļa formu, jo ar nelielām pūlēm pulciņā ir ievilkti četri stabili vīriešu kārtas dziedātāji.

Pirmās ugunskristības kā kolektīvam ir jau 2013.gada 13.oktobrī, kad amtierkolektīvu pasākumam tiek iestudēts R.Paula popūrijs no trim dziesmām. Seko dalība Valsts svētku koncertā, Ziemassvētku tirdziņā, viesojamies Vaidavā un Bauskā. 2013.gada 10.martā 12 dalībnieku sastāvā ansamblis piedalās vokālo ansambļu skatē, iegūstot 2.pakāpi. Vilpulkā un Ipiķos sniedzam koncertu Mātes dienas veltītā pasākumā un Rūjienas vārda dienas svinībās.

Ansambļa nosaukums pēc ilgstošas „prāta vētras” un meklējumiem galīgā formātā piedzimst pirms Ziemassvētkiem. Vārds skaniens ņemts no Gunāra Ziemas pirmās grāmatas par Rūjienas novadu, kur vārda nozīme tulkota kā skaņa ausīs. Grāmatā teikts: skaniens - skaņa ausīs (ausīs skaniens nez no kuriens).

2013./2014.gada sezona atsākas ar sastāva sarukšanu, jo vairāki jaunieši mainījuši skolu vairs nespēj apvienot mācības ar dziedāšanu. 2013.gada nogale ir visai spraiga un ansamblis paspējis piedalīties septiņos koncertos.

Kopš janvāra notiek aktīva darbība, gatavojoties tuvākajam koncertam Rencēnu kultūras namā 8.martā.