Rūjiena.lv

Jauniešiem

Vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” skolu konkurss notiks arī šajā mācību gadā

2017-11-21

Foto
Jaunā paaudze arī šajā mācību gadā tiek aicināta sapost Latviju nu jau pavisam drīz gaidāmajai simtgadei – paveikt darbus savas skolas teritorijas, pilsētas, pagasta, ciema izdaiļošanā un labiekārtošanā. Ir izsludināts konkurss 1.-12.klašu skolēniem vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai”. Arī šoreiz oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems Tallink jūras ceļojumu uz Stokholmu visai klasei.

Tiek veikta Jauniešu aptauja Rūjienas novadā!

2017-11-17

Foto
Rūjienas novada jauniešu centrs aicina jauniešus vecumā no 13 - 25 aizpildīt anketu, lai izzinātu jauniešu vajadzības un intereses. Anketu rezultāti tiks apkopoti un izmantoti izstrādājot Rūjienas novada jaunatnes politikas attīstības stratēģiju 2018-2021. http://ej.uz/SD_Rujiena

Inese Vaidere aicina skolēnus piedalīties konkursā “100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”

2017-11-15

Foto
Tuvojoties Latvijas simtgadei, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere izsludina konkursu 10.-12. klašu skolēniem „100 vēstures mirkļi novadā – vietas un cilvēki”, kura mērķis - apzināt un apkopot stāstus, kas atklātu viņu dzimtās vietas “nerakstīto vēsturi”. Konkursa uzvarētājiem būs iespēja doties ceļojumā uz Briseli un viesoties pie Eiropas Parlamenta deputātes Ineses Vaideres, tāpat labāko darbu autori saņems veicināšanas balvas.

Skolu mediju komandas aicinātas uz cīņu "Medijplēsis"

2017-11-03

Foto
Lai apzinātu situāciju Latvijas skolu medijos un atbalstītu to aktīvāko dalībnieku izaugsmi, jauniešu kustība “Young Media Sharks” un organizācija “Avantis” aicina Latvijas skolēnus piedalīties konkursā “Medijplēsis”. Radošākajām un aktīvākajām skolu komandām būs unikāla iespēja piedalīties 2 dienu izglītojošā tūrē Baltijas Filmu un mediju skolā Tallinā, bet pati spēcīgākā skolu mediju komanda balvā saņems Māras Upmanes-Holšteines un Jura Kalniša (grupa “Astro’n’out”) akustisko koncertu savā skolā!

Sākas pieteikšanās lielākajām skolu slidošanas sacensībām “Ledus Gladiatori”

2017-11-02

Foto
Vidzemes Olimpiskais centrs izsludina pieteikšanos lielāko skolu slidošanas sacensību "Ledus Gladiatori" 7. sezonai. Tradicionāli sacensības norisināsies piecās klašu grupās (4.-8.). Pieteikumu iesniegšanas gala termiņš ir 30. novembris.

Jaunieši projekta "Latvijas nākotne … Eiropā" ietvaros paredzēs Latvijas nākotni Eiropā līdz 2030.gadam

2017-10-12

Foto
Briselē: Vidzemnieks, mecenāts un starptautiskās organizācijas "ONE" Jaunatnes vēstnieks Beļģijā Uldis Šalajevs ir izsludinājis Latvijas mēroga eseju konkursu "Latvijas nākotne … Eiropā" jauniešiem. Eseju konkursā tiek aicināti piedalīties visi jaunieši - neatkarīgi no tā, kur viņi šobrīd mācās, strādā, dzīvo - gan Latvijā, gan arī ārpus tās. Labākajiem eseju autoriem konkursa žūrija pasniegs diplomus un vērtīgas balvas.

Esi pirmais tur, kur citi būs rīt!

2017-10-11

Foto
Aprites ekonomika, ilgtspējīga attīstība un zero waste (bezatkritumu dzīvesveids) ir ļoti nozīmīgi jēdzieni. Biedrība „homo ecos:” sadarbībā ar LAPAS piedāvā iespēju jauniešiem par tiem uzzināt vairāk un īstenot iniciatīvas savas dzīves telpas uzlabošanai!

Jaunieši tiek aicināti izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas

2017-09-18

Mācību posms pirms darba gaitu uzsākšanas ir īstais brīdis, lai attīstītu prasmes, kas būs noderīgas darba tirgū. Tāpēc, sākoties jaunam mācību gadam, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) jauniešus aicina būt aktīviem un izmantot neformālās izglītības piedāvātās iespējas, lai paaugstinātu savu konkurētspēju darba tirgū.

Vizuālās mākslas konkurss “Es dzīvoju pie jūras”

2017-09-13

Jūrmalas Mākslas skola aicina ikvienu piedalīties XVII starptautiskajā vizuālās mākslas konkursā “Es dzīvoju pie jūras”. Šī gada tēma – “Tilts”. Šogad ir jaunums – datorgrafikas kategorija tiek paplašināta ar fotogrāfijas nozari. Darbu iesniegšanas termiņš 29. janvāris. Detalizēta informācija konkursa NOLIKUMĀ.

Paplašināts Jauniešu garantijā apgūstamo profesiju un reflektantu loks

2017-08-23

Foto
Jauniešu garantijas vasaras uzņemšanā būtiski paplašinātas mācību iespējas – tagad profesionālās izglītības iestādes piedāvā arī 1,5 gada laikā apgūstamās profesijas un programmā var pieteikties arī nodarbinātie jaunieši vecumā no 17 līdz 24 gadiem. Par izmaiņām Jauniešu garantijā pagājušajā nedēļā lēmusi valdība, vienlaikus pagarinot vasaras uzņemšanu līdz septembra beigām un paredzot arī ziemas uzņemšanu.

Aicinām uz informatīvo pēcpusdienu par Stratēģiskās partnerības projektu rakstīšanu

2017-08-16

Plāno rakstīt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Stratēģiskās partnerības projektu un iesniegt 2017. gada 4. oktobra projektu konkursā, bet nezini, ar ko sākt? Atnāc uz Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru 25. augustā plkst. 13:00 un uzzini!

Piesakies Zorbbola sacensībām

2017-08-01

Foto
3. augustā no plkst. 13:00 līdz 18:00 Rūjienā, mazās skolas sporta laukumā, Skolas iela 24, Rūjienā norisināsies zorbbola sacensības.
Piesaki savu komandu!
SACENSĪBU NOLIKUMS

Nometne "Rūjas dadzis". Piesakies līdz 16.jūlijam! Vietu skaits ir ierobežots

2017-06-21

Foto
Domā, ko iesākt vasaras brīvdienās? Alksti pēc jaunām izjūtām? Vēlies ko reālu? Vēlies izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus, gūt rūdījumu un iegūt jaunus draugus?
Nometne "Rujas dadzis” ir piedzīvojumi dabā, kurā iekļautas pašas aizraujošākās, interesantākās un trakulīgākās prātu nodarbinošās nodarbes, kas ir saistošas vecumposmā no 7-13 gadiem.

Sākusies pēdējā uzņemšana bezmaksas mācībām Jauniešu garantijā

2017-06-14

Foto
Pēdējo reizi 27 profesionālās izglītības iestādēs visā Latvijā var pieteikties bezmaksas mācībām Jauniešu garantijas izglītības programmās. Jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri nestrādā un nemācās, bez maksas var iegūt kādu no 34 darba tirgū pieprasītām profesijām viena gada laikā, mācību laikā saņemot dažāda veida atbalstu.

Projektu nakts ir klāt!

2017-06-14

Foto
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra jau trešo gadu pēc kārtas organizē tematisku vasaras festivālu “Projektu nakts”. Festivāla mērķis ir palīdzēt pārvērst jauniešu idejas realitātē! Festivāla laikā atbalstīsim organizāciju pārstāvjus programmas “Erasmus+” projektu sagatavošanā. "Projektu nakts 2017" laikā būs iespējas iepazīt “Erasmus+: Jaunatne darbībā” - Jauniešu apmaiņas, Eiropas Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektu būtību un, protams, strādāt pie sava projekta pieteikuma.

Aicinām piedalīties konkursā “Mūsu mazais pārgājiens 2017”

2017-06-13

Foto
Zemkopības ministrija (ZM) jau vienpadsmito reizi izsludina par tradīciju kļuvušo konkursu Latvijas skolu jaunatnei “Mūsu mazais pārgājiens 2017”. Tajā aicināti piedalīties visu Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo izglītības iestāžu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi un mazpulki.

Vidzemē tiks veidota erudīcijas spēle vidusskolēniem

2017-06-09

Foto
Lai veicinātu sabiedrības, īpaši jauniešu informēšanu un izglītošanu par atkritumu šķirošanu un videi draudzīgu dzīvesveidu, biedrība “Daibes ilgtspējas centrs” aicina 10. - 12. klašu skolēnus (2017./2018. m.g) no Vidzemes vidusskolām piedalīties vides izglītības projektā.

Aicina pieteikties starptautiskajai mediju nometnei «Young Media Sharks»

2017-06-01

Foto
No 8. līdz 14. augustam Kuldīgā norisināsies starptautiskā mediju nometne «Young Media Sharks», kur 50 spējīgākie un visvairāk motivētie jaunieši no Baltijas nedēļas garumā gūs unikālas zināšanas un praktiskās iemaņas labāko Vācijas, ASV, Ukrainas, Igaunijas un Latvijas mediju speciālistu pavadībā.

Piesakies dienas mītingam “Taste English”!

2017-05-30

Foto
Jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem ir lieliska iespēja “izgaršot un sajust” angļu valodu arī vasaras brīvlaikā, jo Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” no 24. jūlija līdz 11. augustam piedāvā apgūt angļu valodu vai papildināt jau savas esošās zināšanas dienas mītingā “Taste English”.

Bērnu nometnes “Emociju virpulis laukos” – kā vasara pie vecmāmiņas

2017-05-22

Jau 9. gadu pēc kārtas Igaunijas pierobežā, Ērģemes pagastā, Valkas novadā viesu namā “Ausmas” tiek gaidīti bērni, kas vasaru grib pavadīt laukos, pie dabas, iepazīt dažādus mājdzīvniekus un apgūt jaunas, interesantas iemaņas.

Projektu nakts 2017 ir klāt!!!

2017-05-22

Foto
Ar lepnumu varam teikt, nu jau aptuveni 200 jauniešu un jaunatnes darbinieku, izdzirdot vārdus „vasara” un „festivāls”, paralēli festivālam „Positivus” iedomājas arī par tematisku festivālu „Projektu nakts”. Hmm.. uzzini par to pirmo reizi? Kā būtu ar nelielu video no pagājušā gada Projektu nakts?

Kristīga nometne jauniešiem

2017-05-16

Foto
No 22. līdz 26. augustam kinopilsētā “Cinevilla” (Tukuma novadā) notiks kristīga nometne jauniešiem vecumā no 15 gadiem “History Makers United”.
Līdz 10. jūnijam aicinām pieteikties jauniešus arī no Rūjienas, Naukšēnu un Mazsalacas novadiem, jo tiks nodrošināts transports uz un no nometnes.

Amaze me LEADER

2017-05-13

Foto
Jaunieši (18-29 gadi) no lauku teritorijām tiek aicināti piedalīties piedzīvojumu seminārā "Amaze me LEADER", kas no 13.-20. augustam notiks Dienvidu Somijā pie Saeimas ezera.
Pasākuma mērķis ir iesaistīt jauniešus vietējo rīcības grupu darbā un veidot sadarbības saiknes starp jauniešiem Eiropas lauku teritorijās.
Pasākums ir organizēts līdzīgi kā TV šovs "Amazing Race", kur dalībnieki komandās saņem mašīnu un uzdevumus, kas dienas laikā jāizpilda.

Detalizētāka informācija

Pieteikšanās

Vairāk informācijas, rakstot: amazemeleader.info@gmail.com


Izsludināta pieteikšanās jauniešu sociālā biznesa akseleratoram

2017-05-13

Foto
Izsludināta pieteikšanās jauniešu sociālā biznesa akseleratoram "Kā izveidot atbilstošu sociālā biznesa modeli un kā sagatavot savu ideju pūļa finansēšanai".
Apmācības tiek organizētas 30 jauniešiem vecumā no 18-30 gadiem, kuriem ir sava sociālā biznesa ideja vai jaunuzņēmums (start-up), no visām Baltijas valstīm - Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai kopā ar profesionāliem treneriem izstrādātu sava saciālā biznesa modeli, apgūtu praktiskas zināšanas un personiskas iemaņas, kas ir svarīgas biznesa uzsākšanai: sociālās ietekmes novērtēšana, pārmaiņu teorija, komunikācija ar investoriem, komunikācijas kanāli un stratēģija, sava produkta pozicionēšana, finanses un budžets, kā arī kas ir kreativitāte un inovācija un kāpēc tas ir svarīgi.

7 ieteikumi vieglākam eksāmenu laikam

2017-05-10

Foto
Eksāmenu laiks skolēniem un studentiem rada satraukumu un pat pastiprinātu stresu. “Dobeles dzirnavnieks” sadarbībā ar Vingrosev.lv bērnu fizioterapeiti Elizabeti Deičmani dalās ar ieteikumiem, lai saspringto periodu pārlaistu viegli un veselīgi.

Delna aicina jauniešus pieteikties atklātības un pretkorupcijas vasaras skolai

2017-05-02

Foto
Delnas ATKLĀTĪBAS UN PRETKORUPCIJAS VASARAS SKOLA 2017 norisināsies Cēsīs no 28. jūnija līdz 1. jūlijam.
Vairāk par šo nometni šeit: www.delna.lv

Jauniešu ideju laboratorijai ir nauda Tavai idejai!

2017-03-16

Foto
Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) atklāj pavasari Valmieras apkārtnē, izsludinot ideju konkursu “Jaunieši dod iespēju jauniešiem 2017”. VNF JIL jaunieši ir gatavi atbalstīt tieši Tavu ideju vērtībā līdz pat 500 eiro!

ZZ Čempionāts aktīvākajai skolai dāvinās Carnival Youth koncertu

2017-03-10

Foto
ZZ Čempionāts šodien atklāja vienu no svarīgākajiem 11.sezonas noslēpumiem – skola, no kuras procentuāli pieteiksies vislielākais klašu skaits laimēs Latvijā populārākās jauniešu grupas Carnival Youth akustisko koncertu. Kā ziņo Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu, sacensību radošos uzdevumos un netradicionālos sporta veidos organizatori, mūziķu koncerts skolā norisināsies 2016./2017. mācību gada noslēgumā, kopā ar uzvarētājiem vienojoties par viņiem vēlamo datumu.

Konkursā “ZAĻAIS RESTARTS” aicina radīt jaunas lietas no nolietotām precēm

2017-03-07

Foto
AS “Latvijas Zaļais punkts” aicina visus Latvijas 1.-9.klašu skolēnus piedalīties konkursā “ZAĻAIS RESTARTS”, kura mērķis ir veicināt skolēnu zināšanas un izpratni par atkritumu šķirošanas nepieciešamību, resursu saudzīgu patēriņu un materiālu otrreizējo izmantošanu. Konkursā skolēniem no izlietotā iepakojuma vai citiem vairs nevajadzīgiem materiāliem ir jārada jaunas, praktiski izmantojamas lietas. Konkursa uzvarētāji saņems vērtīgas balvas – jaunā izklaides parka “Avārijas Brigāde” apmeklējumu visai klasei, gardumu grozus no konditorejas izstrādājumu un uzkodu ražošanas uzņēmuma “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, bet oriģinālākā individuālā darba autors AS “Latvijas Zaļais punkts” speciālbalvu – giroskūteri. Akcija norisināsies no šā gada 1.marta līdz 31.martam.

Konkurss skolēniem "Šodien laukos"

2017-03-07

Jau otro gadu Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs organizē konkursu skolēniem “Šodien laukos”. Konkursa mērķis ir informēt skolēnus par procesiem dabā, par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm. Turklāt mēs ne tikai skolēnus informējam, bet vēlamies tos arī izaicināt – pildot dažādus uzdevumus gan radošus, gan atraktīvus, gan izzinošus.

Startē ZZ Čempionāta – Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu - 11. sezona!

2017-02-21

Foto
Šodien, 21.februārī, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā tika oficiāli atklāta Latvijā vērienīgāko skolēnu sporta un prāta spēļu ZZ Čempionāta 11. sezona. Pasākumu kopums, kas ik gadu klātienes un tiešsaistes aktivitātēs iesaista ap 25 000 skolēnu un kopumā 400 000 Latvijas iedzīvotāju, 2017. gadā solās būt vēl iespaidīgākas. Pieteikties dalībai ir aicināti visi Latvijas 1. – 12. klašu skolēni līdz šī gada 13. martam, iesniedzot savas komandas radošo mājasdarbu ZZ Čempionāta mājaslapā.

Radošā nedēļa

2017-02-14

Foto
No 13. - 17. martam Rūjienas jauniešu centrā
Radošā nedēļa
Dalībnieku vecums 10-15 gadi.
piesakies līdz 7. martam zvanot 25450585
vai ejuz.lv/radinedela
Piektdienas bonusā brauciens uz Rīgu "Jump Space" (8EUR)

Jauno izpildītāju konkurss Rūjienas kultūras namā “Zvaigžņu observatorija- 2”

2017-02-13

Foto
Konkursa mērķis ir atklāt jaunus un talantīgus, daudzsološus jaunos izpildītājus, veicinot vokālo un māksliniecisko spēju attīstību estrādes žanrā.
Aicināti piedalīties solisti un dueti vairākās vecuma grupās (7-10, 11-15, 16-23, 24 un vairāk gadu).
Konkurss norit 2 kārtās:
1.kārta 18.februārī plkst. 14:00 Rūjienas kultūras namā. Dalībnieki izpilda 1 dziesmu dzīvajā izpildījumā.
2.kārta 22. aprīlī plkst. 18:00, gala koncertā ,Rūjienas kultūras namā. Dalībnieki izpilda 2 dažāda rakstura dziesmas (ar VIA “Atestāts“ pavadījumu).
Pieteikuma anketas (nolikumā) iesūtīt uz e-pastu kulturasnams@rujiena.lv vai personīgi Rūjienas kultūras namā līdz 17. februārim.
KONKURSA NOLIKUMS

Rūjienas Talantu šovs

2017-02-10

Foto
PIEKTDIEN 24.februārī plkst. 18:00
Rūjienas k/n 2.stāva zālē
Rūjienas Talantu šovs
Piesaki savu talantu līdz 22.februārim Rujienas jauniešu centrā vai uz epastu daina.roze@rujiena.lv
Jau no 16:00 varēsi ievingrināt balsi KARAOKE dziesmās un līdz 21:00 tumsas DISCO dalībniekiem.

Jaunieti, maini dzīvi, piedalies projektā “PROTI un DARI!”

2017-02-08

Ja esi jaunietis vecumā no 15 līdz 29 gadiem, pašlaik nemācies, nestrādā algotu darbu, neapgūsti arodu pie amata meistara un neesi reģistrēts Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks, piesakies atbalstam projektā “PROTI un DARI!”.

Jauniešiem iespēja pieteikties ikgadējām ERGO stipendijām

2017-01-25

Foto
Jaunieši, kuri palikuši bez vecāku gādības un kuriem nepieciešams atbalsts studijām, līdz 1. martam aicināti iesniegt pieteikumus studiju stipendijām, ko katru gadu sadarbībā ar „Vītolu fondu” piešķir apdrošināšanas sabiedrība ERGO. Šīs stipendijas tiek piešķirtas kā atbalsts studiju gaitās tiem aktīvajiem un centīgajiem jauniešiem, kuri ierobežotu apstākļu dēļ var zaudēt iespēju pilnvērtīgi pievērsties studijām.

Skolēnus aicina līdz 8.februārim pieteikties “ēnot” parlamenta deputātus un darbiniekus

2017-01-20

Ja vēlies ielūkoties Saeimas darba ikdienā un izzināt deputātu un parlamenta darbinieku darba aizkulises, nenokavē iespēju un līdz 8.februārim piesakies Ēnu dienai Saeimā! Pieteikties aicināts ikviens skolēns, kurš vēlas iepazīt parlamenta ikdienu un būt klāt valstij svarīgu lēmumu pieņemšanā.

Konkurss vidusskolēniem! Meklē filmas "Dvēseļu putenis" galveno varoni!

2017-01-16

Aktieru atlases aģentūra CASTING BRIDGE sadarbībā ar filmas “Dvēseļu putenis” veidotājiem “Kultfilma” aicina vidusskolas audzēkņus piedalīties unikālā vislatvijas kastinga akcijā, ar kuras palīdzību mēs vēlamies atrast galveno varoni filmai “Dvēseļu putenis” Artūru Vanagu, kā arī vairākus citus filmas personāžus, gan puišus, gan meitenes.


Apmācības jauniešiem pilsonisko prasmju attīstīšanai „TAVA BALSS”

2017-01-13

Foto


Apmācībās jauniešiem pilsonisko prasmju attīstīšanai „TAVA BALSS”
notiks no 2017. gada 27. līdz  29.janvārim viesu namā „Ezernieki”,  Līgatnes novadā.

Šajās apmācībās varēsi vairāk uzzināt par dažādiem veidiem, kā vari būt aktīvs pilsonis un līdzdarboties - gan darbojoties neformāli kopā ar citiem jauniešiem (skolā, vietējā kopienā), gan arī piedaloties demokrātiskajos procesos un vēlēšanās, kā arī izpratīsi, kādi ieguvumi no tā var būt Tev pašam un apkārtējiem. Apmācībās būs iespēja arī attīstīt kritisko domāšanu un analizēt pieejamo informāciju, kā arī varēsi uzzināt,  kā motivēt un aktīvāk iesaistīt citus jauniešus sevis pilnveidošanā un labākas sabiedrības veidošanā.

Pieteikšanās apmācībām līdz 18. janvārim, aizpildot pieteikumu šeit - http://ejuz.lv/tavabalss. Rezultāti tiks paziņoti visiem personīgi līdz 2017. gada 20. janvārim.

Dalībnieki: jaunieši no visas Latvijas, vecumā no 17 līdz 25 gadiem. Apmācības paredzētas 22 dalībniekiem.


Aicinām jauniešus pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā

2017-01-03

Foto
Valsts robežsardze aicina jauniešus, kuri ir Latvijas pilsoņi ar vidējo izglītību vecumā no 18 līdz 30 gadiem, no 2017.gada 2.janvāra līdz 13.janvārim pieteikties mācībām Valsts robežsardzes koledžā profesionālās tālākizglītības programmā "Robežapsardze".