Rūjiena.lv

Uzsākto Valdemāra ielas, Rūjienā rekonstrukciju plānots pabeigt nākamā gada vasarā

2020-11-30

Ilgi gaidītā Valdemāra ielas rekonstrukcija Rūjienā, kas jau šobrīd autovadītājiem sagādā manāmas neērtības, turpināsies līdz nākamā gada vasarai. Saistībā ar uzsāktajiem būvdarbiem iedzīvotājiem radušies vairāki jautājumi, uz kuriem Rūjienas novada pašvaldība sniedz atbildes:

J. Kādēļ būvdarbi tiek uzsākti tikai rudenī?
A. Lai nodrošinātu finansējumu rekonstrukcijai visas ielas garumā, Rūjienas novada pašvaldība pieteicās valsts aizdevumam ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību. Kaut arī būvdarbus bija plānots sākt jau šī gada vasarā, to uzsākšanu bremzēja birokrātiskais process, kas saistīts ar valsts aizņēmuma saņemšanu.

J. Ja finansējums tika saņemts rudenī, kādēļ darbus nevarēja sākt nākamā gada pavasarī, tā saīsinot remontdarbu veikšanas laiku un satiksmi ierobežojošo periodu?
A. Valsts aizdevuma saņemšanas nosacījumi paredz vismaz daļu finansējuma izlietot jau šajā gadā, līdz ar to būvdarbi bija jāuzsāk jau šogad.

J. Vai tiks nodrošināts vismaz apmierinošs ielu stāvoklis pa apbraucamajiem ceļiem?
A. Rūjienas novada pašvaldība, iespēju robežās, nodrošinās apbraucamo ielu regulāru greiderēšanu, kā arī sniega šķūrēšanu ziemā. Neskatoties uz to, iedzīvotājiem jārēķinās, ka greiderēšanu ierobežo laikapstākļi, tādēļ ne vienmēr būs iespējams novērst grants ceļu bojājumus nekavējoši.

Rūjienas novada pašvaldība un būvnieks SIA “BUILDIMPEKS” aicina pilsētas iedzīvotājus ar sapratni uzņemt būvniecības radītos satiksmes ierobežojumus, ievērot ceļa apzīmējumus un iespēju robežās izmantot alternatīvus maršrutus. Iedzīvotājiem, kuru dzīves vai darba vieta atrodas Valdemāra ielas tiešā tuvumā, joprojām atļauts vietās, kur tas iespējams, pārvietoties pa Valdemāra ielu. Autovadītājiem un gājējiem jārēķinās, ka būvdarbu laikā iela dažviet īslaicīgi būs arī pilnībā neizbraucama, tādēļ būvnieks aicina iedzīvotājus ievērot attiecīgos norobežojumus.
SIA “BUILDIMPEKS” atvainojas iedzīvotājiem par būvdarbu laikā radītajām neērtībām un no savas puses sola iespēju robežās darīt visu, lai Valdemāra ielas un tās apkārtnes iedzīvotāji varētu doties savās ikdienas gaitās.