Rūjiena.lv

Aktivitātes jaunajā automodelisma trasē

2020-09-18

Dārzos un puķu dobēs zied gladiolu zobeni un dāliju pogas, tas ir pirmais vēstnesis, ka sācies jaunais mācību gads. Ar mācību gada iesākšanos, ir atsākušās arī nodarbības trases automodelisma pulciņā. Jaunie tehniķi šogad pulcējas jaunajās telpās - Rūjienas centrā, Brīvības ielā 7a.

Rūjienietis Kristaps Vadimirovs (vidū) ar sportistiem no Lietuvas


Mirklis no sacensībām

Iepriekšējās nedēļas nogalē, piektdien no rīta puses un sestdien līdz pašam vakaram, jaunajās trases automodelisma telpās notika liela rosība. Tur norisinājās sacensības, pulcējot pieaugušos, lai aizvadītu Baltijas valstu sacensības trases automodelismā. Piektdien notika treniņbraucieni un sacensību braucieni sākās sestdienas rītā un turpinājās līdz vēlam vakaram. Šāda mēroga sacensības parasti noris trīs dienas, bet šoreiz nolēma, ka visas trīs klases “G – 12”, “Formula 1” un “Open – 24” nobrauks vienā dienā. Sacensībās katram dalībniekam ar modeli jānobrauc 5 minūtes pa katru trases celiņu ( tas ir 40 minūtes). Vīruss, protams, izdarīja savas korekcijas, un no Igaunijas neieradās neviens sportists, no Lietuvas sacensības apmeklēja divi sportisti. Viskuplāk tika pārstāvēta mūsu valsts Latvija.

Pirmie trasē uz starta līniju stājās dalībnieki ar “G – 12” klases modeļiem. Šajā klasē piedalījās 28 dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Jānis Nabokins no Valmieras, otrajā vietā Andris Podosinoviks no Rīgas , trešajā vietā Pēteris Dūnis no Valmieras. Mūsu pilsētas Rūjienas pārstāvis Kristaps Vladimirovs ieguva augsto 7.vietu.

Nākamie trasē uz starta līniju stājā “Formula 1” dalībnieki. Piedalījās 15 braucēji. Uzvaru ieguva Jānis Nabokins no Valmieras, otrajā vietā atstājot sportistu no Lietuvas Viļņas pilsētas Simas Nemira un trešajā vietā Andris Podosinoviks no Rīgas.

Trešie trasē devās “Open – 24” pārstāvji . Piedalījās 15 dalībnieki. Šī klase sacensībās visātrākais apļa laiks bija 3,535 sekundes. Ātrums tik liels, ka, izkrītot modelim no sava celiņa, tas parauj arī blakus braucošos modeļus, kā rezultātā ir daudz nopietnu avāriju un uzvar braucēji ar ļoti labi sagatavotu tehniku un augstu profesionalitāti. Arī šajā klasē uzvarēja sportists no Valmieras Jānis Nabokins aiz sevis otrajā vietā atstājot sportistu no Rīgas Pēteris Tauriņš, un trešajā vietā Pēteris Dūnis no Valmieras. Kā ceturtais distanci pieveica Lietuvas pārstāvis Simas Nemira.

Visu trīs klases uzvarētājam Jānim Nabokinam uzvarēt droši vien palīdzēja paša projektētā un uzstādītā Rūjienas jaunā automodelisma trase.

Sacensības beidzās neilgu laiku pirms pusnakts. Rūjienas trases automodelisma organizators pierādīja, ka ir spējīgs uzņemt jaunajās telpās augstas klases dalībniekus, jo viss sacensību process noritēja bez starpgadījumiem. Braucēji atzina, ka jaunā trase ir tehniski sarežģīta un ātra.

Nākamās sacensības Rūjienā notiks 24.oktobrī, kur norisināsies “Vidzemes Kauss 2021” 1.posms Vidzemes novada skolu audzēkņiem.

Paldies gribu teikt Rūjienas novada domei un Rūjienas vidusskolas vadībai par atbalstu sacensību organizēšanā.

Trases automodelistu pulciņš Rūjienā, Brīvības ielā 7a, notiek pirmdienās, trešdienās un piektdienās no plkst.15.00 – 18.00. Gaidām arī jaunus dalībniekus.

Tiekamies trasē!


Trases automodelisma pulciņa pasniedzējs Guntis Lapsiņš