Rūjiena.lv

Vidzemes augstskolas pētnieki aicina Rūjienas novada iedzīvotājus pieteikties diskusijai

2020-07-31

Vidzemes augstskola pētījuma ietvaros, ko īsteno projekta ”Komunikācijas izaicinājumi un iespējas administratīvi teritoriālās reformas radīto pārmaiņu procesā", Rūjienas novada iedzīvotājus aicina uz fokusgrupas diskusiju.

Fokusgrupas mērķis ir padziļnāti izzināt iedzīvotāju noskaņojumu, bažas, vajadzības Rūjienas novadam apvienojoties ar Valmieras pilsētu un citiem novadiem, tādejādi veidojot jaunu novadu.

Pētniekiem svarīga ir viedokļu dažādība, tādēļ jau šobrīd esam uzrunājuši gan senioru, gan jauniešu, gan nevalstisko organizāciju, gan uzņēmēju, gan izglītības un kultūras jomas pārstāvjus.

Vēl pieejamas 4 vietas šajā diskusijā! Tāpēc aicinām pieteikties sarunai ikvienu, kurš nav tieši saistīts ar politiskajiem procesiem novadā  un kurš būtu gatavs paust personīgo nostāju novada apvienošanās sakarā. Īpaši aicinām iesaistīties lauksaimniecības, amatniecības, veselības nozares pārstāvjus.

Dalībniekiem nav jābūt kompetentiem par reformas norisēm, gaitu vai stratēģijām un politikām. Pētnieku grupa pēta iedzīvotāju pieredzi ārpus politiskajiem procesiem. Turklāt diskusijas laikā iegūto informāciju pētnieki   analizēs un prezentēs apkopotā veidā, neminot nevienu personīgi.

Ja vēlaties uzzināt vairāk un esat gatavs iesaistīties, aicinām sazināties ar pētnieku grupas pārstāvi Ievu Zaumani, rakstot uz e-pastu [email protected]

Diskusija plānota Rūjienas kultūras namā šā gada 3.augustā.

 

Vidzemes augstskola pētījumu īsteno Valmieras pilsētas pašvaldības pētniecības granta ietvaros.