Rūjiena.lv

Filmai “Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde “Lai top “Dvēseļu putenis Rūjienā””

2020-02-05

Foto

Rūjienas kultūras nama foajē no 6.februāra-29.februārim

Šī gada 6. februārī tiks atklāta īpaša filmai “Dvēseļu putenis” veltīta fotogrāfiju izstāde, kas veidota filmas galvenā operatora – inscenētāja Valda Celmiņa dzimtajā pilsētā. Izstāde skatāma līdz 2020. gada 29. februārim Rūjienas Kultūras namā. Kā norāda filmas veidotāji, izstāde ir visaptverošs fotogrāfiju stāsts par filmas uzņemšanas gaitu. Aktierus saspringtajā darba procesā un pārdomu brīžos iemūžinājuši brīvprātīgie fotogrāfi: Sanita Ieva Sparāne, Ernests Dinka, Jānis Pipars, Kristians Poikāns, Zanda Puče, Maksimilians Kotovičs un Pēteris Vīksna.

Kā ziņots iepriekš, 2019. gada 8. novembrī pirmizrādi piedzīvojusi filma “Dvēseļu putenis”, kuru jau noskatījušies vairāk nekā 232000 skatītāju.

“Šis stāsts, kuru savā izcilajā romānā iemūžinājis strēlnieks Aleksandrs Grīns un šodien no sava skatu punkta iemūžinām mēs, ir jāzina ikvienam: Latvija nav radusies tukšā vietā! Filma ir vērienīga vēstures stunda katram Latvijas iedzīvotājam un ikvienam skatītājam visā pasaulē, kurš interesējas par vēsturi ne tikai kā skaitļu un faktu hronoloģiju, bet arī kā cilvēces piedzīvojumu un pieredzi. Šī filma apliecina latviešu nesalaužamo spītu, dzimtenes mīlestību un varonību un būs interesanta visiem,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Izstāde tapusi sadarbībā ar lielformāta druku PMTM.