Rūjiena.lv

"Brīnumu vieta - smilšu kaste"

2018-07-24

Priecīga ziņa mazajiem rūjieniešiem, viņu vecākiem un arī bērnu ciemiņiem - Rūjienas pilsētā top publiskā rotaļu laukuma (pie bērndudārza "Vārpiņa") papildinājums. Jau esošajā un ģimenēm brīvi pieejamajā rotaļu laukumā tiks pievienota "trūkstošā detaļa" - smilšu kaste.

Smilšu kasti plānots veidot daudzfunkcionālu. Tās stūros tiks iestrādātas apmales kā soliņi, smilšu kastes centrā paredzēts galdiņš nebeidzamām radošām smilšu izpausmēm, galā iestrādātas mantu uzglabāšanas kastes. Kā arī, raugoties no higiēnas viedokļa, paredzēts nostiprināms smilšu kastes pārvalks, kas pasargās smilšu kasti arī dažādos laika apstākļos. Līdz ar šo projektu tiks radīta iespēja vismazākajiem novadniekiem un viņu vecākiem radoši pavadīt brīvo laiku svaigā gaisā, sakoptā un drošā vidē. "Brīnumu vieta - smilšu kaste" atradīsies iežogotā teritorijā līdzās citām rotaļu aktivitātēm, kuras regulāri tiek uzraudzītas. Tāpat arī novada viesi varēs apmeklēt šo teritoriju, kur pašvaldības publiskais rotaļu laukums kopā ar universālo smilšu kasti veidos rotaļu kompleksu dažādām aktivitātēm.

Iespēja realizēt projektu radās iedzīvotāju grupai sadarbojoties ar Valmieras novada fondu un Rūjienas novada pašvaldību, saņemot abu šo iestāžu finansiālu atbalstu ieceres īstenošanai. Ceram, ka realizētais projekts citiem novada iedzīvotājiem būs kā iedvesma īstenot savas ieceres un ļaus ieraudzīt, ko mēs katrs pats varam darīt, lai radītu vidi ap mums sakoptu, attīstītu un inovatīvu.

Draudzīgie bērnu vecāki, tiksimies "Brīnumu vietas - smilšu kastes" atklāšanas dienā šīs vasaras 27.jūlijā no pl.11.00 – pl.12.00. Radīsim bērniem priecīgu svētku noskaņu un kopīgi krāsim neaizmirstamas bērnības atmiņas. Lai dzīvošanās smilšu kastē būtu vēl foršāka, ņemiet līdzi smilšu rotaļu mantas, kuras, iespējams, jūsu bērnam jau apnikušas vai nevajadzīgas, citam būs kā jaunas un piedzīvojumus raisošas. Būtu īpaši jauki, ja šīs mantas paliktu turpat mantu uzglabāšanas kastēs, lai tās piedzīvotu ko jaunu citu bērnu fantāziju spēlēs. Radīsim kopā „Brīnumu vietu – smilšu kasti”, kur tapt pilīm, augstākajiem kalniem, dziļākajām aizām, sarežģītākajām auto trasēm, jūrām, upēm, tiltiem, sapņiem...!