Rūjiena.lv

Jaunie ugunsdzēsēji no Naukšēniem, Rūjienas, Valmieras, Dikļiem, Matīšiem, Rencēniem un Burtniekiem atgriezušies no Giterslo apriņķa Vācijā

2018-07-13

Agrā 4.jūlija rītā ar autobusu sākām savu ceļojumu uz Giterslo apriņķa pilsētu Steinhagen, kur no 6.jūlija līdz 8.jūlijam piedalījāmies jauno ugunsdzēsēju nometnē. Kopumā uz Vāciju devāmies 49 cilvēku liela delegācija – 36 jaunieši un 13 pieaugušie. Uz nometni brauca jaunieši no Naukšēniem, Rūjienas, Valmieras, Dikļiem, Matīšiem, Rencēniem un Burtniekiem.

Ilgais ceļš caur Lietuvu, Poliju un Vāciju pagāja un 5.jūlija pēcpusdienā ieradāmies pilsētā Rheda Wiedenbruck, kur apriņķa ugunsdzēsēju skolā mūs sagaidīja vācu draugi. Mūsu delegāciju sagaidīja landrāts Sven-Georg Adenauer un Giterslo apriņķa ugunsdzēsēju vadītājs Dietmar Holtkemper.

Nākošajā dienā iekārtojāmies nometnē, kur gulējām teltīs. Laiks mūs lutināja, visas dienas bija saulainas un siltas. Sestdiena mums pagāja spraigās sacensībās. Sacensības sastāvēja no 2 daļām ugunsdzēsības sacensības (1500 m stafetes skrējiens, lodes grūšana, jautājumi-atbildes, 8 šļūteņu savienošana un izvēršanās no motor sūkņa) un orientēšanās pa pilsētu ar atjautības uzdevumiem. Kopumā sacensībās piedalījās 17 komandas ar apmēram 300 dalībniekiem. Par sacensību uzvārētajiem kopvērtējumā kļuva komanda no Borgholzhausenas, kas ir Naukšēnu novada sadraudzības pilsēta. Mūsu jaunieši ierindojās – Orientēšanās sacensībās – Naukšēnu komanda 2.vietā, Rūjienas komanda 6.vietā. Ugunsdzēsības sacensības – Naukšēnu komanda 11.vietā, Rūjienas komanda 4.vietā.

Svētdien pirms mājupceļa mūs gaidīja pārsteigums – izbrauciens pa kartinga trasi. Pirms garā mājupceļa tur varējām iegūt daudz pozitīvu emociju un enerģiju. Ja viss izdosies kā plānots, tad 2020.gadā vācu jaunie ugunsdzēsēji brauks atbildes vizītē.

Rūjienas un Naukšēnu komandas pārstāvēja jaunieši – Grieta Pūce, Endijs Vucins, Kalvis Auniņš-Blaumanis, Niks Lauberts, Agate Caune, Lauma Audijāne, Diāna Sindija Pētersone, Martina Līva Kļaviņa, Mārtiņš Renārs Miķelsons, Sabīne Kapture, Miks Anšmits, Daniela Dafne Hāne, Rihards Endijs Zaķis, Lelde Liekne, Annija Sniega, Keitija Anna Oga, Artis Krastiņš, Valdis Vikmanis.

Paldies arī pieaugušajiem, kas pavadīja abas komandas – Sarmītei Praudiņai, Edītei Vucinai, Lienei Caunei, Alvim Čākuram un Mikam Rakeckim.

Un protams paldies Naukšēnu un Rūjienas pašvaldībām, kas atbalstīja savu novadu dalībniekus. Paldies SIA “Naukšēni”, kas mūs nodrošināja ar ūdeni brauciena laikā. Kā arī liels paldies bērnu vecākiem un paldies VTU šoferīšiem Jurijam un Edgaram.

Teksts un foto Liene Caune
Komandas pārstāve

Fotogalerija