Rūjiena.lv

Sveicieni no darbīgās Ķīpsalas!

2018-02-01

Latvijā vienīgais interaktīvais centrs “Dzelzceļš un tvaiks”, jaunizveidotais “Briežu dārzs”, gliemežu spa, skatu tornis savvaļas zirgu vērošanai – tie ir tikai daži no Latvijas tūrisma jaunumiem, ar kuriem jau 2.–4. februārī varēs iepazīties izstādē “Balttour 2018” Ķīpsalā!

Vidzemnieki piedāvās baudīt aktīvo atpūtu un izzināt vēsturi!

 • Staigājot pa halli “Apceļo Latviju!”, noteikti ir jāpiestāj Gulbenes novada ekspozīcijā, kur pirmo reizi plašākai publikai tiks prezentēts unikālais un Latvijā vienīgais izglītojošais interaktīvais centrs “Dzelzceļš un tvaiks”, kas savu darbību uzsāks šī gada 2. septembrī.

 

 • Vai zini, kura pilsēta 2018. gadā ir pasludināta par Latvijas jauniešu galvaspilsētu? Tā ir Madona!

 

 • Smiltenieši kā jaunumu prezentēs interaktīvo Smiltenes novada Medicīnas vēstures ekspozīciju Mēru muižā un muzeja piedāvājumu, Raunas novads leposies ar 2018. gada ģeovietu – Raunas Staburagu, bet Apes novads ar jau plaši iemīļotiem pasākumiem un gleznainajām dabas takām.

 

 • Alūksnes novads aicinās uz ceļotāju iemīļoto skatu torni, gājēju tiltu un Tempļa kalna parku.

 

Zemgalieši aicinās ceļot un baudīt kopā!

 • Jelgavnieki jaunajā tūrisma sezonā akcentēs dabu un atpūtu tajā, jo šogad Lielupes palienes pļavās būs jauns piedāvājums pilsētas viesiem – skatu tornis savvaļas zirgu vērošanai, kā arī labiekārtota atpūtas vieta un celiņi. Tāpat ikviens būs aicināts doties uz Langervaldes mežu, kur ir izvietotas dažādas skulptūras, kā arī ierīkoti celiņi un informatīvie stendi.

 

 • Viesītes novads sevi popularizēs ar garšām, par ko gādās zīmola “Alīdas kafeja” izveidotāja Jolanta Kovnacka, piedāvājot nobaudīt jauno kafeju par godu Viesītes 90 gadu jubilejai. Jēkabpils novada pārstāvji informēs par Sēlijas prasmju muzeju, Raiņa muzeju „Tadenava” un amatniecības centru “Rūme”. Savukārt Aknīstes novads sestdien, 3. februārī, popularizēs savu lielāko apskates objektu – Gārsenes pili un tās parku.

 

 • Turklāt projekta “AttractiveFORyou” ietvaros Latvijas un Lietuvas pierobežas aktīvās atpūtas un gastronomiskā tūrisma maršrutus piedāvās Kokneses un Jēkabpils, kā arī divu Lietuvas pašvaldību – Rokišķu un Pluņģes – pārstāvji. 2. un 3. februārī izstādes apmeklētāji varēs iepazīt Rokišķu un Pluņģes kulināro mantojumu, savukārt 4. februārī – līdzdarboties Kokneses amatu, atpūtas un mācību centra “Mazā kāpa” ādas apstrādes radošajā darbnīcā.

 

Latgalieši pārsteigs ar daudz jaunumiem!

 • Aglonas novads prezentēs jaunizveidoto “Briežu dārzu”, Preiļi informēs par āra terases kafejnīcu “Pampūkas”, kur gada siltajos mēnešos var nogaršot siera “Čedars” saldējumu un nodegustēt 3 “Čedara” šķirnes. Savukārt gliemežu audzētājs, “Ošu māju” saimnieks Ainis Noviks, tagad piedāvā arī gliemežu spa – vīngliemežu masāžu sejai!

 

 • Daugavpils jaunie tūrisma objekti: piedzīvojumu parks “Daugavpils Tarzāns”, I Pasaules kara muzejs, jaunā kvesta istaba, skatu laukums Mārtiņa Lutera baznīcas tornī, atpūtas komplekss “Sanmari” un vēl citi.

 

 • Rēzeknē no maija līdz septembrim var apmeklēt jauno sešu celiņu 25 m garo apsildāmo āra peldbaseinu. Savukārt gleznainajā Balvu muižas parkā ir atklāts arhitekta Didža Jaunzema veidotais instalācijas objekts “””Gaiss”, kas ir pasaulē lielākais vēja zvanu ansamblis, savukārt Balvu ezerā vasarā darbosies 200 m gara kabeļveikborda trase ar diviem tramplīniem.

 • Latgalieši apmeklētājus aicinās izbaudīt arī Latgales keramikas tradīcijas, izmēģināt vienas dienas velo maršrutus Balvu, Viļakas un Kārsavas novados, atpūsties peldošajā pirtī ezera vidū vai nodoties zemledus makšķerēšanai mājiņā uz ezera, ko piedāvā uzņēmums “Atpūta Ludzā”.

 

Kurzemnieki aicinās baudīt lauku mieru un jūras tuvumu!

 • Apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par augsti novērtēto maršrutu “No laukiem uz laukiem Kandavas pusē”, kas ved uz lauku mājām “Indāni”, Kandavas vecpilsētu un lauku sētu “Kangari”.

 

 • Ventspils stendā varēs uzzināt gan par košo pilsētas tūrisma piedāvājumu lieliem un maziem, gan par olimpiskā centra “Ventspils” aktīvā tūrisma objektiem – Piedzīvojumu parku, slēpošanas kalnu “Lemberga hūte”, Pludmales akvaparku un Ūdens piedzīvojumu parku.

 

 • Pāvilostas novads aicinās apmeklēt Vērgales muižas kompleksu un muzeju, senlietu glabātuvi Sakas pagasta “Ievlejās” vai Pāvilostas novadpētniecības muzeju un Laivu māju, kas šajā sezonā priecēs ar divām jaunām ekspozīcijām.

 

 • Talsu novads apmeklētājus pārsteigs ar draudzīgo “Talsi VAU” tūrisma un pasākumu piedāvājumu ceļotājiem ar suņiem. Ekspozīcija būs iekārtota kā stilizēta suņa Bobija būda, kur interesenti varēs izveidot personalizētu žetonu savam mīlulim, nobaudīt “Suņa prieku” un “ar suņa acīm” ieraudzīt Talsu novada tūrisma piedāvājumu.

Tā ir tikai daļa no plašā tematiskās halles “Apceļo Latviju!” piedāvājuma.

Foto:
Vidzeme – https://failiem.lv/u/nrahkvd8#_
Zemgale –  https://failiem.lv/u/x699knwz#_
Kurzeme – https://failiem.lv/u/xsrrgvnj#_
Latgale – https://failiem.lv/u/28wjdm5y#_

Par visu vairāk – pielikumā.

Inese Libere
Mediju koordinatore
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1
Tālr. : 29450037
E-pasts: inese.libere@bt1.lv
www.bt1.lv