Rūjiena.lv

Turpina pieaugt alkometra testa veicēju skaits

2018-01-31

2017.gadā SIA “VTU Valmiera” pakalpojumu – alkohola koncentrācijas izelpā mērījumu – izmantojuši 1505 iedzīvotāji, kas ir par 199 vairāk nekā 2016.gadā.

Visvairāk tests veikts jūlijā – 255 reizes, bet vismazāk septembrī – 76 reizes. Iedzīvotāji pakalpojumu visbiežāk saņēmuši Valmieras autoostā – 1059 reizes un Rūjienas autoostā – 198 reizes. Alkohola koncentrācijas līmeni izelpā pērn SIA “VTU Valmiera” kontroles caurlaides punktā “Brandeļos” Kocēnu novadā mērījuši 125 iedzīvotāji, Smiltenes autoostā – 72, savukārt Valkas autoostā – 51 iedzīvotājs.


Pakalpojuma saņemšanas skaita pieaugums liecina, ka arvien biežāk iedzīvotāji rīkojas atbildīgi un pārliecinās, vai drīkst vadīt transportlīdzekli. Tas arī ir šī pakalpojuma mērķis – veicināt drošību uz ceļiem.


Pārbaude interesentiem pieejama katru dienu SIA “VTU Valmiera” caurlaides punktā (Kocēnu novads, Kocēnu pagasts, “Brandeļi”) no plkst. 5:00 līdz 24:00, kā arī Valmieras pilsētas, Valkas, Rūjienas un Smiltenes autoostās iestāžu darba laikā.


Testam izmantoti sertificēti alkometri ar vienreizējiem iemušiem. Rezultāti uzrādīs klientam alkohola koncentrāciju izelpā konkrētajā brīdī, tomēr darbinieks, kurš veiks pārbaudi, nesniegs ieteikumus, kā rīkoties. Tāpat arī SIA “VTU Valmiera” neuzņemas atbildību par klienta rīcību, kas varētu būt atkarīga no pārbaudes rezultāta. Maksa par pakalpojumu – 3 EUR, ieskaitot PVN. Maksa par atkārtotu pārbaudi pēc 15 min – 1.50 EUR, ieskaitot PVN.


Uzņēmumā atzinīgi vērtē, ka pieprasījums veikt alkohola koncentrācijas izelpā mērījumus arvien pieaug, jo sēšanās pie stūres alkohola reibumā ir bīstama ne tikai transportlīdzekļa vadītājam, bet apdraud arī citu personu veselību un dzīvību.