Rūjiena.lv

Turpināsies Borisa un Ināras Teterevu atbalsts mērķtiecīgai labdarībai novados

2017-10-09

Foto

11. oktobrī Valmieras integrētajā bibliotēkā septiņi kopienu fondi ar saviem parakstiem apliecinās apņemšanos turpināt Kopienu filantropijas attīstības programmu, līdz 2022. gadam piesaistot resursus vismaz pusotra miljona eiro apmērā 500 labdarības projektu īstenošanai 26 pašvaldībās.

 

 

Apņemšanos parakstīs Borisa un Ināras Teterevu fonds un kopienu fondi no Talsiem, Valmieras, Alūksnes un Apes, Kandavas, Limbažiem, Viduslatgales un Ķekavas.

 

Pasākums norisināsies trešdien, 11. oktobrī, plkst. 11:15 Valmieras integrētajā bibliotēkā (Cēsu ielā 4, Valmierā).

 

Pēc parakstīšanas, plkst. 14:30, plānota dalība Valmieras novada fonda īstenotajā labdarības pasākumā - Elīzas Purmales piemiņas vijoles pasniegšanā Valmieras mūzikas skolā (Pilskalna ielā 3, Valmierā). Līdz šim Valmieras mūzikas skolas audzēkņiem pasniegtas jau sešas vijoles.

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds ir nozīmīgākais kopienu filantropijas veicinātājs Latvijā. Fonda atbalstītā Kopienu filantropijas attīstības programma ir iespēja kopienu fondiem veikt mērķtiecīgu labdarību ārpus galvaspilsētas. Kopš 2012. gada čaklā darbā kopienu fondi iecerēm savās apkaimēs ir piesaistījuši 1,3 miljonus eiro.

 

Kopienu fondi savā apkaimē izzina sabiedrības vajadzības, piesaista ziedojumus un citus resursus sava novada iedzīvotāju svarīgām iecerēm un gādā par šo ieceru īstenošanu. Tas nodrošina plānotas un mērķtiecīgas kopienu filantropijas attīstību. Plašāk par kopienu fondu darbību Latvijā lasiet šeit.

 

Borisa un Ināras Teterevu fonds. 2010. gadā mecenāti Boriss un Ināra Teterevi nodibināja ģimenes labdarības fondu, lai atbalstītu izcilas un sabiedrībai noderīgas iniciatīvas un veicinātu kultūras, mākslas un izglītības attīstību Latvijā un pasaulē. Fonda atbalstītie labdarības projektu rezultāti aptver simtiem tūkstošu iedzīvotāju Latvijā un iedzīvotājus 10 valstīs ārpus Latvijas teju visos kontinentos. Plašāka informācija: www.teterevufonds.lv.