Rūjiena.lv

Ziedot.lv: Palīdzēsim rūjienietei Guntai Āboltiņai

2017-09-10

Rūjienietei Guntai ir 60 gadi, izaudzināti 2 bērni, darba mūžs pavadīts strādājot vietējā saldējuma ražotnē gan gatavojot saldējumu, gan vadot degustācijas un ekskursijas. Uz darbu Gunta vienmēr devās ar smaidu uz lūpām. Bet šobrīd vairs nevar pastrādāt dēļ slimības.

Šī gada janvārī viņai tika atklāta smaga slimība –ļaundabīgs zarnu audzējs. Tika nekavējoties nozīmēts ķīmijterapijas kurss, vēlāk arī starošana. Valsts apmaksātās ārstniecības iespējas ir izsmeltas. Bet audzējs turpina progresēt. Ārstu konsīlijs ir lēmis, ka nepieciešams Avastin medikaments. Zāļu kompensāciju Nacionālais veselības dienests Guntai ir atteicis, viņa ir vērsusies ar atkārtotu iesniegumu. Guntai nepieciešami 11 zāļu kursi 12 924.21 eiro apmērā. Viena kursa izmaksas ir pirmajos divos mēnešos ir 833.82 eiro, savukārt, sākot no trešā kursa 1250.73 eiro ik pēc 2 nedēļām. 

Pašlaik Gunta jūtas samērā labi, labprāt pavada laiku ar mazbērnu, satiekas ar sev mīļamiem cilvēkiem, daudz laika pavada svaigā gaisā. Gunta ļoti cer, ka zāles palīdzēs, bet ģimenei nav līdzekļu, lai tās iegādātos, tādēļ viņa lūdz līdzcilvēku palīdzību. 

Palīdzēsim Guntai http://www.ziedot.lv/palidziba-guntai-aboltinai-2839