Rūjiena.lv

LOSP: Beidzot MK izskata elektroenerģijas cenas samazināšanas iespējas

2017-08-30

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) 23.augustā Valdībai, Ekonomikas ministrijai (EM) un Finanšu ministrijai (FM) nosūtīja vēstuli par iebildumiem saistībā ar EM lēmuma “Kompleksi pasākumi elektroenerģijas tirgus attīstībai” vilcināšanu, kas saistīts ar elektroenerģijas gala cenas samazināšanas risinājumu izskatīšanu. Vakar medijos paustā informācija, ka EM ir izstrādājusi un iesniegusi izskatīšanai Ministru kabinetā konceptuālo ziņojumu, kura centrālais jautājums ir obligātās iepirkuma komponentes (OIK) attīstība un iespējas to samazināt, pauž cerību, ka LOSP aicinājums beidzot ir sadzirdēts.

 

LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis:LOSP galvenā prasība ir, lai Valdība pieņem izstrādātos risinājumus un ar 2018.gadu visas mājsaimniecības varētu just kaut nelielu, bet jūtamu elektroenerģijas rēķina samazinājumu. Visi risinājumi ir jāizstrādā ilgtermiņa attīstībai, līdz ar to jāidentificē problēmas, kas traucē attīstīties uzņēmējdarbībai, tajā skaitā arī lauksaimniecības saimniecībām Latvijā. Tāpēc jau ilgstoši strādājam pie šī jautājuma, lai samazinātu OIK un ietaupītu iedzīvotāju naudu, kas būtiski paaugstinātu ekonomikas konkurētspēju, palielinot investīcijas un radot jaunas darbavietas. Tāpēc esam gandarīti, ka EM mūs ir sadzirdējusi un ir iesniegusi MK risinājumus, kas sola samazināt OIK jau ar nākamo gadu.”


Kā galvenais risinājums EM priekšlikumā ir saistību atpirkšana no AS "Latvenergo" par uzņēmuma pašu uzkrājumiem un 260 miljonu eiro visu elektroenerģijas patērētāju ietaupījums. Tāpat EM priekšlikums ļaus ievērojami samazināt ikgadēji maksājamo atbalsta apmēru šiem elektroenerģijas ražotājiem dabas gāzes koģenerācijā (TEC) un jau no nākamā gada elektrības gala cenas samazinājumu visiem patērētājiem.

 

 

Biedrība - Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) - ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.