Rūjiena.lv

Tiek organizēts brauciens lauksaimniekiem uz Latgali

2017-08-29

Braucienu organizē lauku attīstības speciāliste ar Rūjienas novada domes atbalstu. Braukt gribētājiem pieteikties pie Ivetas Buņķes- 29443651- lauku attīstības speciālistes. Jebkura papildus informācija pa telefonu 29443651, jo nepieciešams saskaņot nakšņošanu. Pieteikšanās līdz 10.09.

Brauciens uz “Zilo ezeru zemi” 12.-13. septembris.

 

12.09.2017.

Plkst.10.00.-11.00.

Ierašanās Viļānu novada, Dekšāres pagasta, Dekšārēs.

Piemājas saimniecības “Stūri” apmeklējums. PS Stūri nodarbojas ar gaļas liellopu audzēšanu, ir bioloģiski sertificēta. Saimniecībā ir uzsākta realizēt MLS programma, saimnieko gados jauns lauksaimnieks. Saimniecības īpašnieks-  Andris Strods. Saimnieks samaksu par apmeklējumu neprasa.

 

Plkst. 11.10.-12.10.

Kaņepju audzēšanas saimniecības “Obelisk Farm” apmeklējums, Viļānu novads, Dekšāres pagasts, Obeliškas c.  Eksursija pa saimniecību+degustācija, kaņepju tēja, kaņepju piens u.c. produkcija. Saimniecībā saimnieko jauna ģimene, pārcēlušies no lielpilsētas uz laukiem, ģimenes galva dzimis un audzis rīdzinieks, savukārt sieva ir portugāliete, tā ka tāds savdabīgs nacionalitāšu “mikslis” ar fantastisku rezultātu. Saimniecības īpašnieks- Andris Višņevskis. Maksa- 4 EUR/no cilv. Maksā saimniecībā uz vietas!

 

Plkst. 12.20.-13.20.

Turpat Dekšāres pagastā esat laipni aicināti apmeklēt Latgales nacionālās kultūras centru “Latgaļu sāta”. Adrese: “Madžuļi”, Dekšāres pagasts, Viļānu novads

E-pasts: latgalusata@inbox.lv

Īss apraksts: 20.g.s. 20. gados būvētajā ēkā apskatāma autentiski saglabāta istaba, latgaļu mūzikas instrumentu un rotu kolekcija. „Latgaļu sātā” notiek „Kokļu dienas” un tradicionālās kultūras semināri bērniem. Radošā gaisotnē tiek apgūta koklēšana, aušana, keramika, puzuru gatavošana un latgaliešu valoda. “Latgaļu sātā” viesiem tiks piedāvāts iepazīties arī ar mājražošanu- maizes cepšana.

Apskatāmas vairākas rekonstruētas celtnes, kādas latgaļu apdzīvotajā teritorijā tika būvētas bronzas laikmetā.

Viesi var izmēģināt roku aušanā, iegādāties Latgales keramiku un pasūtīt sev tautastērpu. Ekskursija+degustācija- 3 EUR/no cilv. Maksā saimniecībā uz vietas vai ar rēķinu!

 

Aptuveni ap 13.45 jūs ierodaties Viļānu novada, Viļānu pagasta, Ornicānu ciemā, “Piena krasts”. Tur atrodas LPKS Viļāni, kas ir viens no mazajiem kooperatīviem, bet ar tālejošiem mērķiem. Kooperatīvs pulcē nedaudz virs 300 biedru, turpat uz vietas tiek ražota bioloģiskā produkcija- piens, siers, biezpiens, jogurti. Tā kā kooperatīva telpas arī ir samērā mazas, līdz ar to apmeklētājiem apskatīt ražošanas procesu ir praktiski neiespējami, vietu trūkuma dēļ. Tiek piedāvāta 12 min. īsfilma, turpat kooperatīva nelielajā zālē, degustācija un ļoti interesantais kooperatīva saimnieces Aijas Kiserovskas stāstījums, kā no ne kā, ir tapis KAUT KAS. Izmaksas- ekskursija+degustācija- 2,50 EUR/ no cilv. Produkciju būs iespēja arī iegādāties. Maksā kooperatīvā uz vietas!

 

Ap 15.00. izbraukšana no kooperatīva LPKS Viļāni uz Rēzeknes novada, Gaigalavas pagasta, Bikovu.

 

Plkst. 15.30. Ierašanās ZS “Ceļtekas”, Dziļāri c., Gaigalavas pagasts, Rēzeknes novads. Saimniecībā nodarbojas ar piena lopkopību un mājražošana (sieru siešana). Apmeklējuma laiks līdz 16.30.

Saimniecības kontaktpersona- Diāna Andrejeva, ekskursija+degustācija- 2 eur/no cilv. Maksā saimniecībā uz vietas vai ar rēķinu!

 

Noteikti ieteiktu apmeklēt arī Igauņu ģimeni turpat Gaigalavas pagastā. Ir no šlāgeraptaujām noteikti dzirdēta dziedošā Igauņu ģimenu. Lūk pie viņiem ir iespēja apmeklēt mūzikas instrumentu un šmakovkas (kas tad Latgale īsti ir bez tradicionālās šmakovkas?!) muzejus. Apmeklējuma laiks ap 16.45.-18.00.

http://www.baltharmonia.lv/par-mums/

 

Pēc Igauņu ģimenes muzeja apmeklējuma, dodaties uz naktsmītnēm- ZS “Zvejnieki”, Īdeņa c., Nagļu pagasts, Rēzeknes novads.

Tur jūs sagaida ar siltām vakariņām, saimniece- Anna Macāne. Ierašanās pēc plkst. 19.00.

Nakšņošana pie paša Lubānas ezera, ļoti daudz ko uzzināsiet par zvejniecību! Saimniece izvedīs arī nelielā ekskursijā!

Vakariņas+ekskursija+naktsmītnes.

Mājaslapā ir pieejami izcenojumi:

http://www.zvejnieki.lv/lv/naktsm%C4%ABtnes_un_cenas

Kontakti: +371 28301143

 

13. septembris

Brokastis+ekskursija pa Tīrumnieku dabas taku, ko piedāvā ZS Zvejnieki.