Rūjiena.lv

Konkursam „Sakoptākais mežs” pieteikts 21 meža īpašums no visas Latvijas

2017-07-19

Noslēdzoties konkursa „Sakoptākais mežs” pieteikšanās posmam, konkursa organizatori saņēmuši 21 pieteikumu par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits ir Kurzemes reģionā. Pieteikumi saņemti arī no Vidzemes un Latgales, savukārt no Zemgales nav saņemts neviens pieteikums. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie īpašumu izvērtēšanas.

 

„Konkurss šogad norisinās pirmo reizi, tāpēc, mūsuprāt, pirmajam gadam esam saņēmuši daudz pieteikumu. Šāda mežu īpašnieku iesaiste patiesi iepriecina un parāda, ka Latvijā ir meža īpašnieki, kuri pievērš lielu uzmanību ilgtspējīgai mežu apsaimniekošanai un no kuriem citi meža īpašnieki var mācīties. Esam gandarīti, ka konkursa iniciatīva ir uzrunājusi tik daudzus meža īpašniekus, un esmu pārliecināts, ka nākamajā konkursa gadā pieteikumu skaits būs ievērojami lielāks,” norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

 

No 17. līdz 31. jūlijam norisinās konkursa pieteikumu atlases pirmā kārta, kurā žūrijas locekļi izvērtēs pieteikumā norādīto informāciju un izvirzīs dalībniekus otrajai kārtai.

 

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

 

Viens no žūrijas pārstāvjiem, Meža pētīšanas stacijas direktors Mārtiņš Līdums uzsver, ka, viņaprāt, konkursā īpaša uzmanība ir jāpievērš tam, kādi un cik mērķtiecīgi lēmumi ir pieņemti mežu apsaimniekošanā, – kāds ir mežu apsaimniekotāja skatījums nākotnē un tajā pašā laikā cik šī apsaimniekošana ir atvērta jaunākajām zinātnes atziņām, cik tā ir inovatīva, izmantojot zinātniski akceptētas metodes. Šie būs tikai daži no kritērijiem, kuriem žūrija pievērsīs pastiprinātu uzmanību.

 

Konkursa mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Uzvarētāju apbalvošana paredzēta Meža nozares Gada balvas „Zelta čiekurs” pasākuma ietvaros.