Rūjiena.lv

Rūjienieši piedalās Vidzemes mākslinieku darbu izstādē Alūksnē

2017-04-28

Foto
8.aprīlī Alūksnes Kultūras centrā, Alūksnes muzejā un Alūksnes Mākslas skolā tika atklāta Vidzemes profesionālo mākslinieku darbu kopīgā izstāde “Acumirklis”. 92 izstādes dalībnieku vidū Rūjienu pārstāvēja divi mākslinieki Antra un Jānis Galzoni.

“2013.gadā ar Madonas muzeja mākslas izstāžu organizatores, tekstilmākslinieces Ineses Jakobi svētību iesākās kādas senas tradīcijas atjaunošana – Vidzemes mākslinieku kopā sanākšana, savstarpēja iepazīšanās, ik gadu tiekoties citā pilsētā. Katra vieta rada savu ritma, krāsu un kontrastu izjūtu. Rūjienas ikdienas ritms atšķiras no Gulbenes, Madonas – no Valkas, bet Valmieras – no Alūksnes, tādēļ vēl jo bagātāka ir Latvijas mākslas kopaina. 2014.gadā visi satikās Cēsu izstāžu nama mājīgajās telpās, bet mūsu pilsēta Vidzemes mākslas izstādi uzņēma ar moto “Es mīli tevi tā...” 2015.gadā, Valmieras muzeja, Valmieras integrētās bibliotēkas un Valmieras Kultūras centra telpās izstādot 84 mākslinieku 106 darbus. Pērn Vidzemes mākslinieki satikās gleznainajā Siguldā,” stāsta Valmieras muzeja izstāžu un pasākumu nodaļas vadītāja Guna Medne. Pirmajā gadā pēc tradīcijas atjaunošanas Madonā izstādē piedalījās 60 mākslinieki, šogad Alūksnē piedalās 92. Izstādes apmeklētājus priecē ar 188 lietišķās mākslas un stājmākslas darbi. Ekspozīciju zālēs ir skatāmi Valmieras, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Gulbenes, Cēsu, Siguldas, Madonas, Jaunpiebalgas, Limbažu un Alūksnes novada mākslinieku darbi. Tie sagatavoti dažādās tehnikās: glezniecība, kokgriezumi, keramika, stikls, gobelēni, tekstils.

Valmieru pārstāv mākslinieki Iveta Gudeta, Ieva Lapiņa-Strazdīte, Daina Leite, Inese Andersone, Ilze Ērgle-Vanaga un Kristīne Zemļicka-Brālēna. No Burtnieku novada izstādē piedalās Anita Jansone-Zirnīte, Rūjienu pārstāv Antra un Jānis Galzoni, savukārt Mazsalacu – Laila Strada. Tāpat Valmieras grupā piedalās Rīgā dzīvojošie mākslinieki Dace Blūma, Biruta un Jānis Roberts Jansoni.

Izstāde līdz 21. maijam būs skatāma trīs ekspozīciju telpās: Alūksnes Kultūras centrā, Alūksnes muzejā un Alūksnes Mākslas skolā. Plašāka informācija: www.aluksne.lv.

Izstādi organizē Alūksnes novada pašvaldības Kultūras un sporta nodaļa, Alūksnes Mākslas skola, Alūksnes muzejs, Alūksnes Kultūras centrs, kā arī profesionālo mākslinieku pārstāvji.


FOTOGALERIJA

FOTOGALERIJA 2

VIDEO