Rūjiena.lv

Jaunumi

2019-06-20


2019-06-20


Skolēni joprojām var pieteikties darbam vasarā

2019-06-20

Līdz pat 17. augustam turpinās skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vasaras nodarbinātības pasākumā. Stādāt gribošos jauniešus patlaban visvairāk meklē darba devēji NVA Aizkraukles, Cēsu, Dobeles, Jūrmalas, Ogres, Siguldas un Valmieras filiālēs.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


2019-06-19


Projektu konkursā “Sev, tev, novadam” pieejami 15 tūkstoši eiro

2019-06-19

Valmieras novada fonds izsludinājis kārtējo projektu konkursu “Sev, tev, novadam”.
Ikviens Valmieras apkaimes iedzīvotājs un organizācija var piedalīties un saņemt savām idejām līdz pat 15’000 eiro.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās

2019-06-19

Visā Latvijā sākas Jauniešu garantijas noslēdzošā uzņemšana 40 profesijās, kuras var apgūt pusotra gada laikā bez maksas. Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ieguvuši vidējo izglītību, nemācās un nestrādā. Mācību laikā jaunieši var saņemt stipendiju 70-115 eiro mēnesī, dzīvot bezmaksas kopmītnē, doties praksē. Pieteikšanās 22 profesionālās izglītības iestādēs notiek līdz 30. augustam.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


2019-06-18


2019-06-18


Vieglatlētu starti

2019-06-18

12. jūnijā, startējot Valgas sporta kluba atklātajās sacensībās pieaugušajiem Anna Jolkina, metot 1kg smago sieviešu disku, izcīnīja 3. vietu (28,74m), Annijai Sniegai 5. vieta 100m distancē (13,54s), Renātam Muceniekam 9. vieta tāllēkšanā (5,67m).


Ventspils teātra izrāde R. Blaumanis "Trīnes grēki"

2019-06-17

Foto

5.jūlijā pl.18.00

Rūjienas estrādē

Ventspils teātris aicina uz izrādi

R.Blaumanis “Trīnes grēki”

2 cēlienos ar starpbrīdi

Ieeja Eur 3,-Valmierā var pieteikties mācībām pieaugušajiem 47 programmās

2019-06-12

Visā Latvijā turpinās ceturtā pieteikšanās kārta Eiropas Savienības (ES) fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”, kuru īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Valmierā var pieteikties mācībām 47 izglītības programmās trīs izglītības iestādēs. Strādājošie vecumā no 25 gadiem pirmoreiz to var ātri un ērti izdarīt tiešsaistē līdz 28. jūnijam.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

valmieras un novadu mācību dalībnieku un programmu statistika: atvērt jaunā logā


Vairākās NVA filiālēs līdz 25.jūnijam darba devēji var pieteikties vajadzīgo darbinieku apmācībai

2019-06-12

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles Cēsīs, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jēkabpilī, Jūrmalā, Krāslavā, Liepājā, Ludzā, Preiļos, Rēzeknē, Rīgā, Talsos, Tukumā, Sigulda, un Ventspilī turpina pieņemt darba devēju pieteikumus vajadzīgo darbinieku apmācībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Atbalsts bezdarbnieku izglītībai” pasākumā „Apmācība pie darba devēja”. Tā ir bezdarbnieka praktiskā apmācība, kas ilgst 6 mēnešus: darba devējs pats sagatavo sev vajadzīgo speciālistu, saņemot no NVA dotāciju.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


2019-06-12LĪGO RŪJIENĀ!

2019-06-12

Foto

23.jūnijā plkst.18.00

Rūjienas estrādē

Rūjienas kultūras nama amatierteātris "Vitrāža" piedāvā

A.Bankas situāciju komēdiju

"MEITIŅA". Ieeja brīva

Plkst.23.00

Līgo zaļumballe kopā ar grupu "Vēja runa". Ieeja brīva


Vasaras saulgriežu ieskandināšana Rūjienā

2019-06-12

Foto

22.jūnijā no plkst.9.00

Laika skvērā

Vasaras saulgriežu mājražotāju un amatnieku tirdziņš

Visus ielīgos kapela "Rūvenas aure"

Pieteikties līdz 21.jūnijam pa tālr.29430703 vai 26397236
Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija

2019-06-11

Hei! Mūsu mīļie bibliotēkas lasītāji-bērni, jaunieši un vecāki! Jaunā žūrijas grāmatu kolekcija Jūs gaida bibliotēkas 1.stāvā. Visi laipni aicināti! Lai veicas lasīšanā un vērtēšanā.


Attēli: 1

Rūjienas 3x3 basketbola vasara startē ar 23 komandu dalību.

2019-06-11

8.jūnijā starts tika dots Rūjienas 3x3 basketbola vasarai. Sacensībās piedalījās komandas no Rūjienas, Rīgas, Valmieras un Mazsalacas. Šogad sacensības norisināsies 4 posmos. Sacensības nākamie posmi – 22.jūnijā, 19.jūlijā, 17.augustā.Dāvini senioriem Līgo svētku noskaņu

2019-06-11

Sociālā uzņēmuma Eņģeļa pasts komanda aicina līdzcilvēkus piedalīties sociālajā projektā "Vasaras saulgrieži"!


Meklē viesģimenes jauniešiem no 10 valstīm nākamajam mācību gadam

2019-06-11

Aicinām pieteikties viesmīlīgās Latvijas ģimenes! Ja jums interesē citas kultūras un valodas, vēlaties paplašināt redzesloku un iegūt starptautiskus kontaktus, parādīt viesbērnam labāko no mūsu ikdienas, paradumiem, tradīcijām, kultūras un būt “otrā ģimene” programmas laikā, gaidām pieteikumu AFS mājaslapā, zvanu vai e-pastu.

2019-06-10


Nometnes bērniem "Uzdrošinies radīt!"

2019-06-10

Vasaras nometnes bērniem - Radoši, Izzinoši, Jautri, Draudzīgi, Sportiski !

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu „Sociālo pakalpojumu aģentūra” aicina Latvijas audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu aprūpē esošos bērnus uz nometnēm šajā vasarā!

Šogad, jau otro reizi, bērniem no audžuģimenēm, adoptētāju un aizbildņu ģimenēm notiks 14 prieka pilnas un neaizmirstamas 5 dienu (ar nakšņošanu) vasaras nometnes, kurās līdz ar spēlēm un sporta aktivitātēm varēs izpausties radošajās darbnīcās, apgūt valodas, tikties ar interesantiem cilvēkiem, kuru dzīvesstāsti un pieredze iedvesmos bērnus, lai viņi uzdrīkstētos īstenot savus sapņus, kā arī piedzīvotu vēl daudzus citus aizraujošus notikumus.

Dalība un visu pasākumu programma bērnu nometnēs - bez maksas!


2019-06-10Piedalies konkursā "Sakoptākais mežs"!

2019-06-10

Latvijas Meža īpašnieku biedrība jau trešo gadu organizē konkursu „Sakoptākais mežs” ar mērķi apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos, veicināt sabiedrības izpratni par lauku kultūrvides saglabāšanu un attīstīt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu.

Aicinām arī Jūs iesaistīties konkursā, mudinot mežsaimniekus piedalīties konkursā „Sakoptākais mežs”. Trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks izvirzīti prestižajā meža nozares gada balvas „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”. Ar lielāko prieku iepazīsim mežsaimniekus no visiem Latvijas novadiem, kuri savā mežā saimnieko godprātīgi un ilgtspējīgi, padarot mežu par paaudžu paaudzēm lolotu bagātību.

Pieteikt dalību konkursā var līdz šī gada 28.jūnijam. Pieteikumu konkursam par savu vai citu privātā meža īpašumu var iesniegt jebkura fiziska vai juridiska persona, t.sk. pašvaldība, apsaimniekotājs vai pilnvarotā persona. Pieteikumu konkursam iesniedz papīra formā vai elektroniski. Elektronisko pieteikuma formu iespējams atrast šeit.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa nolikums, papildu informācija par pieteikšanos un vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit.

VPR attīstības padomes sēdē maijā skatīti vairāki būtiski jautājumi

2019-06-10

24.maijā Cēsīs uz kopsapulci un Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) kārtējo attīstības padomes sēdi pulcējās VPR pašvaldību vadītāji un deleģētie pārstāvji. Kopsapulces laikā klātesošie lēma par Burtnieku novada domes pārstāvja maiņu VPR Attīstības padomē, vienbalsīgi apstiprinot Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edvīnu Straumi turpmākajam darbam padomē.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Par zemesgrāmatu nodaļu reformu Vidzemes tiesu apgabalā

2019-06-10

Saeima 2018. gada 25. oktobrī pieņēma likumu "Grozījumi likumā "Par tiesu varu"", kas paredz ar 2019. gada 1. jūniju īstenot rajona (pilsētas) tiesas zemesgrāmatu nodaļu tiesnešu integrēšanas rajona (pilsētas) tiesas sastāvā reformu. Tādējādi ar 2019. gada 1. jūniju zemesgrāmatu nodaļas kā patstāvīgas rajona (pilsētas) tiesas struktūrvienības tiks likvidētas un tiesību nostiprināšana būs piekritīga rajona (pilsētas) tiesai.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Attēli: 1 2

Vidzemē tiks organizētas vasaras nometnes Latvijas, diasporas un dažādu tautību bērniem un to ģimenēm

2019-06-10

Vidzemes plānošanas reģions apkopojis un informē, ka šovasar Vidzemē norisināsies vairākas vasaras nometnes Latvijas, diasporas un dažādu tautību ģimenēm un bērniem. Vasaras nometnes ir vieta, kur satikt jaunus draugus, iepazīt latviskās tradīcijas un bagātināt latviešu valodu. Aicinām iedzīvotājus gan Vidzemē, gan citviet pasaulē iepazīties ar piedāvājumu un par to pastāstīt arī citiem nosaukto mērķgrupu pārstāvjiem, ja tādi ir paziņu lokā.


Zemkopības ministrija aicina pašvaldības atbalstīt Latvijas ražotājus

2019-06-10

Zemkopības ministrija un Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija (LPUF) aicina pašvaldības iepirkumos novada skolām, bērnudārziem, slimnīcām un pansionātiem izvēlēties kvalitatīvu vietējo pārtiku no Latvijas ražotājiem. Atbalstīt vietējos ražotājus iespējams, ēdināšanas iepirkumos izmantojot Zaļo iepirkumu, kas dod priekšrocības Latvijas uzņēmumiem, kuri ieguvuši Zaļo vai Bordo karotīti un ražo paaugstinātas kvalitātes produktus bez ĢMO.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Objektīvu apstākļu dēļ kavējas pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” ieviešana

2019-06-10

Vidzemes plānošanas reģions aktīvi turpina darbu pie pakalpojuma “transports pēc pieprasījuma” (TPP) īstenošanas divās Vidzemes novada pašvaldībās – Alūksnes un Mazsalacas novadā. Sākotnēji projekta komanda prognozēja pakalpojuma uzsākšanu līdz ar 2019. gada vasaras sākumu, tomēr šobrīd objektīvu apstākļu dēļ plānotās aktivitātes ir aizkavējušās.2019-06-07


2019-06-07