Rūjiena.lv

Jaunumi

Sagaidīsim “Baltijas simtgades ceļa” kūku

2017-08-18

Foto
Rūjienā 23.augustā plkst: 15:30 pie “Tālavas Taurētāja”
Kādu pārsteigumu Latvija varētu sagādāt saviem kaimiņiem simtgadē? Tradicionāls dzimšanas dienas sveiciens ir kūka – un kūkas būs! 2017. gada 23. augustā uz Igaunijas, Lietuvas un Somijas galvaspilsētām no Rīgas svinīgā un priecīgā Baltijas ceļā dosies trīs kūkas. Ar motociklu, dronu vai ķerru, no rokas rokā vai pa upi, bet kūkām galā jānonāk! Kūku ceļojums pa Baltijas ceļa maršrutu tiks iemūžināts video, kas vēlāk pārtaps neparastā apsveikumā mūsu kaimiņu tautām viņu valstu simtgadēs. Lai kopīgi radītu šo video sveicienu, ikviens tiek aicināts iesaistīties Baltijas simtgades ceļā!
Pēc tam sekosim kūkai uz Latvijas –Igaunijas robežas pasākumu Unguriņos (plkst. 20:00).
Kursēs pašvaldības autobuss plkst: 19:00 no stāvlaukuma.
Līdzi ņemiet saliekamos krēslus.

Pludmales volejbols Viesturkvartālā

2017-08-17

Foto
Jau sestdien, 19. augustā, Viesturkvartāla pludmales volejbola laukumos 4. turnīra posms un FINĀLS! Nepalaid garām, tiekamies!

Pilotē dronu droši un tiesiski

2017-08-17

Foto
Ministru kabineta 2016 gada 22.novembra noteikumi Nr. 737 "Kārtība, kādā veicami bezpilota gaisa kuģu un tādu cita veida lidaparātu lidojumi, kuri nav kvalificējami kā gaisa kuģi" attiecas uz jebkuru personu, kuras īpašumā vai valdījumā ir bezpilota gaisa kuģis vai kura vēlas veikt bezpilota gaisa kuģa lidojumus, kā arī uz komersantiem un personām, kas organizē bezpilota gaisa kuģu lidojumus.

Top Rūjienas vidusskolas 100.gadadienai veltīta grāmata

2017-08-16

Foto
Sagaidot Rūjienas vidusskolas 100.gadadienu, vēlamies izdot šim nozīmīgajam notikumam veltītu grāmatu. Jau otro.
Pirmā pie interesentiem nonāca 1994.gadā – skolas 75.jubilejā. Pagājuši gadi, un nu jau stāvam uz simtgades sliekšņa. Tīsim atmiņu kamolu kopīgi, tādēļ lūdzam arī Jūsu palīdzību šīs ieceres realizēšanā.


Novirzīs līdzekļus ambulatoro medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošanai

2017-08-16

Izvērtējot šim gadam plānotā valsts finansējuma izlietojumu ārstniecības iestādēs, Nacionālais veselības dienests veiks ambulatoro pakalpojumu finansiālo līdzekļu pārdali starp ārstniecības iestādēm. Neizmantotais finansējums tiks novirzīts ārstniecības iestādēm, kurās ir garākas pakalpojumu saņemšanas rindas un vienlaikus pietiekama kapacitāte pakalpojumu sniegšanai atlikušajā gadā. Kopumā starp ārstniecības iestādēm tiks pārdalīti aptuveni 1,5 miljoni eiro.

LOSP: Lai mazinātu ēnu ekonomiku aicinām ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu

2017-08-16

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) sadarbībā ar Zemkopības ministriju jau ilgstoši darbojas pie ēnu ekonomikas ierobežošanas jautājumu sakārtošanas. Jūlijā notikušajā starpinstitūciju darba grupā LOSP kā vienu no problēmas risinājumiem, lai mazinātu nelikumīgos darījumus aicināja Finanšu ministriju, Valdību un Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju mainīt esošo kārtību un ieviest elektronisko preču pavadzīmju sistēmu.

No jaunā mācību gada būs vienota atbalsta programma izglītības iestāžu apgādei ar augļiem, dārzeņiem un pienu

2017-08-16

Zemkopības ministrija (ZM) ir sagatavojusi jaunus noteikumus valsts un ES atbalstam par izglītības iestāžu apgādi ar augļiem, dārzeņiem un pienu Latvijā no 2017/2018. mācību gada, ko valdība trešdien, 16. augustā, apstiprināja.

Sveiksim mūsu sargātāju dzimšanas dienā!

2017-08-15

Foto
Pirms 80 gadiem 15.augustā pašā Rūjienas centrā risinājās notikums visas Latvijas mērogā. Atklāja un iesvētīja pieminekli Rūjienas atbrīvotājiem un kritušajiem karavīriem. Atbrīvošanas cīņu vēsturē neizdzēšamiem burtiem ir ierakstīts Rūjienas vārds.

Par „Sakoptākā meža” titulu cīnīsies septiņi finālisti

2017-08-14

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa „Sakoptākais mežs” žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, ir izvirzījusi septiņus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par „Sakoptākā meža” titulu. Otrās kārtas ietvaros žūrijas locekļi dosies pie mežu īpašniekiem un vērtēs izvirzītos mežus klātienē. Pirmais žūrijas izbraukums jau šonedēļ – 17.augustā.

Programmu “Skolas piens” un “Augļi skolai” līdzšinējās darbības rezultāti

2017-08-14

Zemkopības ministrijas (ZM) īstenotās Eiropas Komisijas programmas “Skolas piens” un “Augļi skolai” vairāku gadu laikā iemantojušas lielu popularitāti skolēnu vidū. Programma “Skolas piens” tiek īstenota kopš 2004./2005. mācību gada, bet programma “Augļi skolai” – kopš 2010./2011. mācību gada.

Septembrī darbu atsāks "Bēbīšu skoliņa"

2017-08-14

Foto
Pirmā nodarbība – iepazīšanās 6.septembrī, pl.13-os.
"Bēbīšiem" / no 3 mēn. – 10 mēn./
"Mazulīšiem" / no 10 mēn. līdz 1.5 g./
"Kāpēcīšiem" / 1.5 līdz 2 g./

Papildus iespēja skoliņas bērniem: "Silto smilšu terapija", "Sāls istabas terapija", "Montesori terapija", logopēda konsultācijas.

Lūdzam iepriekš pieteikties līdz 1.septembrim- tel. 64263995, 26452271, vai personiski Dārza ielā 8, Rūjienas pilsētas SPII "Vārpiņa".

Augusta peldūdens kvalitātes pārbaudes

2017-08-14

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka pēc 7. un 8. augustā veiktajām peldūdens kvalitātes pārbaudēm mikrobioloģiskais piesārņojums ūdens paraugos nav konstatēts – visās 56 oficiālajās peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Kapitācijas nauda ieturēta, jo protesta laikā ģimenes ārsti nesniedza valsts apmaksātus pakalpojumus

2017-08-11

Atsaucoties uz Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas publiski pausto informāciju par kapitācijas naudas ieturēšanu, Nacionālais veselības dienests (NVD) sniedz skaidrojumu, ka tiem ģimenes ārstiem, kuri piedalījās asociācijas pieteiktajā protesta akcijā (~ 40 % ģimenes ārstu), netiks veikta kapitācijas naudas izmaksa par dienām, kurās pacientiem nav bijusi iespēja saņemt valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Jura Krūmiņa personālizstāde

2017-08-11

Foto

Personālizstādē patiesās vērtības Juris Krūmiņš dalās par tādām esamības parādībām kā cilvēks, daba un sabiedrība. Šī objektīvā pasaule un pazīstamu tēlu mijiedarbība viennozīmīgi ir svarīga arī pašam autoram. Pielietojot atšķirīgu materialitāti un formātu autors sev raksturīgā veidā, bieži ar nelielu devu humora, runā par ikdienišķām lietām, notikumiem un procesiem. Nav noslēpums, ka tie steigā bieži mēdz paskriet garām neuztverti un līdz ar to nenovērtēti. Kā nozīmību savā konceptuālajā izteiksmē autors vēlas uzsvērt pozitīvas emocijas un viegluma stāvokli it visā ko darām, jo tieši dzīves patiesās vērtības mums dotas par brīvu.


Aicina atzīmēt vasaras noslēgumu Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā!

2017-08-11

Foto
Tuvojoties Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta (ZBR) dibināšanas 20 gadu jubilejai, Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar ZBR teritorijas pašvaldībām 26.-27. augustā organizē ZBR Ceļotāju dienas.
PROGRAMMA, KARTE, U.C.

Baznīca vasaras krāsās

2017-08-11

Foto
19. augustā no plkst. 10.00 līdz 22.00 Rūjienas Sv. Bērtuļa ev. lut. baznīcas apkārtnē zīmēšanas plenērs bērniem un jauniešiem.
Pieteikšanās līdz 18. augustam.
Dalība pasākumā bez maksas.

Valsts nodrošinātais atbalsts

2017-08-10

Juridiskās palīdzības administrācija informē par pakalpojumiem un aicina būt informētiem par to nodrošināšanas kārtību:

Kursi mežsaimniekiem un lauksaimniekiem

2017-08-09

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC)LAP investīciju pasākumu 2014. -2020. gadam ietvaros piedāvā programmas- kursus-
1. NOTURĪGA MEŽAUDZE UN MEŽAUDZES AUDZĒŠANAS RISKI 21. un 22. augustā 2017.(kursi notiek Jelgavā un tās apkaimē)
2. EFEKTĪVAS MEDĪBU SAIMNIECĪBAS VEIDOŠANA (t.sk. medību infrastruktūra, medību produkcijas tālāka pārstrāde: gaļa, ādas, trofeju utt.) 25. un 26 augustā 2017. (kursi notiek Jelgavā un tās apkaimē)

Atkārtoti pagarināta pieteikšanās konkursam – pārvadātāji pieteikumu varēs iesniegt līdz 14.septembrim

2017-08-09

Pasažieru pārvadātāji savu pieteikumu konkursam par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 10 maršrutu tīkla daļās varēs iesniegt līdz 2017.gada 14.septembrim. Iesniegšanas termiņš pagarināts, ņemot vērā apstākli, ka ar nodokļu reformu saistītie likumi vēl nav izsludināti normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, kā arī pamatojoties uz Autotransporta direkcijas un Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas panākto vienošanos attiecībā uz izmaiņu veikšanu līguma nosacījumos, kā rezultātā nepieciešamas korekcijas arī konkursa nolikumā.


Noslēgusies Rūjienas strītbola vasara 2017

2017-08-08

Foto
5. augustā, Rūjienas pilsētas svētku ietvaros, Rūjienas vidusskolas sporta laukumā pulcējas 24 komandas, lai piedalītos 4. sacensību posmā. Pēc sezonas noslēguma posma tika sadalītas godalgas arī šīs vasaras kopvērtējumā. Sezonas kopvērtējumā tika ieskaitīti 3 komandas labākie rezultāti 4 posmos.
FOTOGALERIJA

Akcija "Pieci dienā"

2017-08-08

Foto
Akcija "Pieci dienā" nozīmē, ka Tu katru dienu savāc piecus atkritumus un izmet atkritumu tvertnē. Kopā darīsim labu apkārtējai videi, sakopsim mūsu pilsētu un kopīgi vērosim pozitīvās izmaiņas!
Tu vari dalīties ar saviem “atradumiem” un augšupielādēt bildes Instagram, pievienojot mirkļbirku #rūjiena5aday
Aktīvākie akcijas dalībnieki tiks apbalvoti!
Akcija noslēgsies 11.septembrī.

Projekts "Neiepazītā Ziemeļlatvija"

2017-08-02

Visi četri projekta dalībnieki—Naukšēnu, Rūjienas, Mazsalacas novada pašvaldības un biedrība “Ziemeļvidzemes ģeoparks”, aktīvi turpina darbu pie projekta “Neiepazītā Ziemeļlatvija” (projekta reģ. nr. 1-08/199/2016) aktivitāšu īstenošanas. Projektu 2016.gada septembrī apstiprināja Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija.

Rūjienas strītbola vasaras 3.posmā startē komandu rekordskaits

2017-08-02

Foto
29.jūlija rītā Rūjienas vidusskolas sporta laukumā uz 3 laukumiem norisinājās sacensību 3. posms. Kopumā startēja 30 komandas. Sacensībās piedalījās komanda no Viļņas U10 vecuma grupā un zēnu komandas no Tartu, Mazsalacas, Rūjienas, Valmieras un Rīgas.

Programmās “Skolas piens” un “Augļi skolai” paredzētas būtiskas izmaiņas

2017-07-28

Lauku atbalsta dienests (LAD) vērš uzmanību, ka 2017.gada 31.jūlijā noslēdzas valsts un Eiropas Komisijas programmu “Skolas piens” un “Augļi skolai” augļu, dārzeņu un piena izdales periods. Abas programmas no gaidāmā mācību gada tiek apvienotas vienotā programmā, tāpēc šobrīd notiek darbs, lai ieviestu visas nepieciešamās izmaiņas gan normatīvajos aktos, gan kārtībā, kādā turpmāk tiks nodrošināta bezmaksas piena produktu un dārzeņu un augļu porciju skolās izdale. Izmaiņas Zemkopības ministrija izstrādā sadarbībā ar lauksaimniecības nozares organizācijām, piena pārstrādātājiem un augļu un dārzeņu ražotājiem, kā arī Veselības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības speciālistiem.

LOSP aicina izvērtēt elektrības tarifu plānu piemērotību saimniecības vajadzībām

2017-07-28

Kā jebkurai mājsaimniecībai, arī lauku saimniecībām nozīmīga ir jebkuru izdevumu optimizēšana, lai neradītu nevajadzīgu un lieku slogu uz ražošanas izmaksām. Tāpēc vēlreiz vēršam lauksaimnieku uzmanību uz to, ka katrai saimniecībai individuāli ir jāizvērtē tarifu līdzsvarošanas, tarifu plānu, optimālo pieslēgumu jaudu un īslaicīgu jaudu nepieciešamību saimniecībā.

Rūjienas strītbola vasaras 3. posms

2017-07-27

Foto
29. jūlijā sporta laukumā pie Rūjienas vidusskolas norisināsies Rūjienas strītbola vasaras 3. posms. Reģistrācija no plkst. 10.00.

Vidzeme– ainavu dārgumiem bagātākais reģions Latvijā; saņemti 333 pieteikumi

2017-07-26

Foto
Pagājušajā nedēļā noslēdzās skaistāko Vidzemes ainavu pieteikšana Latvijas ainavu dārgumu krātuvei, un saņemto pieteikumu skaits apliecina – Vidzemē netrūkst vietu, ar kurām lepoties. No 928 pieteiktajām Latvijas ainavām 333 pieteikumi saņemti tieši Vidzemes plānošanas reģionā (salīdzinājumam, 193 pieteikumi iesniegti Latgales reģionā, 139 – Zemgales reģionā, 133 – Rīgas reģionā, 130 – Kurzemes reģionā).

Zemes īpašnieki aicina nepieļaut nekontrolētu aprobežoto teritoriju paplašināšanu

2017-07-25

Foto
„Atbalsti iespēju saimniekot savā zemē!" – ar šādu saukli pie sabiedrības vēršas kā mežu, tā lauksaimniecības zemes īpašnieki, aicinot atbalstīt iniciatīvu, nepieļaujot nekontrolētu aprobežoto teritoriju palielināšanu. Ikviens ir aicināts parakstīties par iniciatīvu portālā Manabalss.lv – ej.uz/nobalso_manabalsslv.

Latvijas valsts simtgades karogs tiks godināts diasporas skolotāju seminārā Cēsīs

2017-07-25

Foto
Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata līdz valsts simtgadei apceļo tautiešus pasaulē. Otrdien, 25.jūlijā, simtgades karogs tiks godināts seminārā Cēsīs, kur tiksies vairāk nekā 60 diasporas skolotāji un augstskolu mācībspēki.

Aklais randiņš ar grāmatu

2017-07-25

Foto
Vai Tu kadreiz esi bijis aklajā randiņā? Valmieras novada fonda Jauniešu ideju laboratorija (VNF JIL) aicina - nāc uz Valmieras pilsētas svētkiem 29. jūlijā un varbūt tieši Tu satiksi savu īsto un vienīgo - grāmatu!

Nodarbības Rūjienas Tautskolā jūlijā

2017-07-25

Veselības skolas nodarbība vadītāja QUN DU 31.jūlijā pl.16.00. Kā stiprināt veselību vasarā. Ķīnas tradicionālās medicīnas skatījumā.


Neformālās izglītības pasākums Meditācija un deja

2017-07-20

Rūjienas novada pašvaldība īsteno projektu „ Esi vesels, Rūjienas novada iedzīvotāj!” Nr. 9.2.4.2/16/I/053. Aicinām Rūjienas novada iedzīvotājus piedalīties bezmaksas pasākumos. Jūlijā projekta ietvaros ir paredzēta šāda aktivitāte:

Neformālās izglītības pasākums Meditācija un deja

Rūjienas kultūras nama zālē Upes  ielā 9

21.jūlijā pl.18:00 mērķauditorija jaunieši

24.jūlijā pl.18:00 mērķauditorija senjori

31.jūlijā pl.18:00 aicināts ik viens interesents

1.augustā pl.18:00 aicināts ik viens interesents


Gaidāmas izmaiņas maršruta Valmiera–Mazsalaca–Rūjiena–Valmiera reisā

2017-07-20

Lai pasažieri Mazsalacā varētu pārsēsties no viena reģionālā maršruta autobusa citā, no 2017. gada 1. augusta tiks veiktas izmaiņas maršruta Nr.6500 Valmiera–Mazsalaca–Rūjiena–Valmiera reisā. Turpmāk autobuss no Valmieras autoostas izbrauks 10 minūtes agrāk – plkst.12.50.
Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un ņemt biļetes par braucienu, atgādinot, ka ikviena reisa lietderība tiek mērīta pēc izsniegtā biļešu skaita.

Rūvenieti, mums vajag Tavu palīdzību!

2017-07-19

Foto
2017.gada 18.jūlijs Rūjienas vēsturei turpmāk kļūs par pieminēšanai svarīgu dienu.
Rūjienas baznīca no jauna ieguva senās aprises. 43 gadus gaidījis, tornis atkal sniedzas debesīs.

Skolas soma 2017

2017-07-19

Foto
Līdz 31. jūlijam aicinām pieteikties ģimenes, kuras nevar atļauties nodrošināt nepieciešamo bērniem skolas gaitu uzsākšanai, un sociālo dienestu darbiniekus, kuriem šādas ģimenes ir zināmas.
Projekta ietvaros tiks sniegta palīdzība ģimenēm, kuras nonākušas finansiālās grūtībās un nevar nodrošināt nepieciešamo skolas gaitu uzsākšanai!

Uzvara vieglatlētikas sacensībās

2017-07-19

Foto
12.-13.jūlijā Valmierā notika starptautiskās sacensības vieglatlētikā "Valmieras spēles - 2017".Rotai Rullei kārtējā uzvara diska mešanā U-18 vecuma grupā jaunietēm! Ar rezultātu 35,51m, otrajā vietā atstājot diska metēju no Somijas, Rotai zelta medaļa!

Konkursam „Sakoptākais mežs” pieteikts 21 meža īpašums no visas Latvijas

2017-07-19

Noslēdzoties konkursa „Sakoptākais mežs” pieteikšanās posmam, konkursa organizatori saņēmuši 21 pieteikumu par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā. Vislielākais pieteikumu skaits ir Kurzemes reģionā. Pieteikumi saņemti arī no Vidzemes un Latgales, savukārt no Zemgales nav saņemts neviens pieteikums. Žūrijas pārstāvji pašlaik strādā pie īpašumu izvērtēšanas.