Rūjiena.lv

Jaunumi

Tautisko deju kolektīvu koncerts DANCĀŠANA RŪVENĀ

2018-02-23

Foto
3.martā pl.18.00 Rūjienas kultūras namā vidējās paaudzes deju kolektīvs Luste ielūdz uz ikgadējo tautisko deju kolektīvu koncertu DANCĀŠANA RŪVENĀ. Ieeja Eur 1

Siguldas Tautas teātra izrāde L.Stumbre “Burvīgie blēži”

2018-02-23

Foto
24.februārī pl.15.00 Rūjienas kultūras namā Siguldas Tautas teātra izrāde L.Stumbre “Burvīgie blēži”. Ieeja Eur 2.

Igaunijai-100. Atpūtas vakars “Omulība”

2018-02-23

Foto
23.februārī pl.21.00 (Mūzika no pl.22.00) Rūjienas kultūras namā Igaunijai-100. Atpūtas vakars “Omulība” kopā ar grupu “C- duur”/Igaunija/ un Karksi Nuijas pašdarbniekiem. Ieeja Eur 5. Galdiņus lūgums rezervēt līdz 22.februārim.

Mazo vieglatlētu starti

2018-02-22

20.februārī ap 250 mazo vieglatlētu no Rūjienas novada sporta skolas, Valmieras bērnu sporta skolas, Limbažu sporta skolas un Smiltenes sporta skolas mērojās spēkiem pārbaudes sacensībās vieglatlētikā U-10 un U12 vecuma grupās meitenēm un zēniem!

Rūjienas novada domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins sasauc ārkārtas domes sēdi pirmdien, 2018.gada 26.februārī, plkst. 9.00, Raiņa ielā 3 (2.stāva zālē).

2018-02-22

DARBA KĀRTĪBĀ: 1. Par dalību Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020. gadam projektā.

LOSP: Atsevišķu radikālu organizāciju ideoloģija nedrīkst kavēt bērnu attīstību

2018-02-22

Periodiski Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijām nākas atspēkot dažādu dzīvnieku aizsardzības organizāciju tieši vai netieši vērstus apvainojumus vai uzbrukumus nozarei. Publiskajā telpā izskanējusi informācija par biedrības “Dzīvnieku brīvība” aktivitātēm un esam saņēmuši ziņas no bērnu vecākiem, kuri satraucas par biedrības pasniegtajām nodarbībām skolās, maskējoties aiz lozunga par dzīvnieku un vides aizsardzību, aicina bērnus un jauniešus pievērsties vegānismam (tikai augu valsts pārtika). LOSP kā visu lauksaimniecības nozaru apvienojoša organizācija kategoriski iestājas pret sabiedrības vismazāk aizsargātās un visvieglāk ietekmējamās grupas kā jaunieši un bērni klaji demagoģisku ietekmēšanu.

LOSP: Elektrības pieslēguma jaudām jābūt garantēti un sezonāli atjaunojamām

2018-02-22

13.februārī atsevišķu organizāciju saceltā ažiotāža masu medijos un atbildīgo institūciju gaiteņos, lauku saimniecībām un citiem elektroenerģijas patērētājiem situāciju neuzlaboja, kamēr nenotika konstruktīvs un kompetents lauksaimnieku lobija darbs. Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) enerģētikas eksperti regulāri piedalās ne tikai Ekonomikas ministrijas (EM) organizētajās darba grupās, bet arī Saeimas un visu citu iesaistīto institūciju sanāksmēs. Mūsu eksperti ir gatavojuši neskaitāmas pamatojuma vēstules, lai mainītu un sakārtotu situāciju elektroenerģijas tirgū.


Aizraujošas ekskursijas pa Daugavpils cietoksni

2018-02-20

Aicinām apmeklēt Daugavpili un doties aizraujošās un izzinošās ekskursijās pa Daugavpils cietoksni, kas ir nozīmīgs 19. gadsimta arhitektūras un kultūrvēstures objekts ar unikālu ārējo un iekšējo uzbūvi.

Koncerts BRAVO-BRAVISSIMO

2018-02-20

Foto
24.februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Lielajā aulā būs iespēja dzirdēt XXIII Latvijas mūzikas skolu Pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu izpildītāju konkursa laureātu koncertu BRAVO-BRAVISSIMO. Rūjienas Mūzikas skolas audzēknis Ričards Krūmiņš šajā konkursā ieguva 1.vietu un iespēju kopā ar Latvijas Universitātes orķestri atskaņot solo tubai.


No 15. februāra līdz 3. aprīlim jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācija par 2017. gadu

2018-02-20

Laikā no 2018. gada 15. februāra līdz 3.aprīlim ieskaitot valsts amatpersonām ir jāiesniedz kārtējā gada valsts amatpersonas deklarācija par 2017.gadu. Deklarācijas jāiesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS). Atbilstoši VID rīcībā esošajai informācijai kārtējā gada deklarācija par 2017.gadu jāsniedz 57 676 valsts amatpersonām.Par izmaiņām Vidzemes tiesu apgabala tiesu darba organizācijā

2018-02-18

Ar Tieslietu padomes 2017.gada 12.jūnija lēmumu Nr.42 apstiprināts Vidzemes tiesu apgabalā ietilpstošo rajonu (pilsētu) tiesu reorganizācijas plāns, kas paredz, ka no 2018.gada 15.februāra Vidzemes tiesu apgabalā būs viena rajona tiesa – Vidzemes rajona tiesa. (Proti, atbilstoši minētajam lēmumam Alūksnes rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Gulbenes rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Madonas rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Cēsu rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, Limbažu rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa, kā arī Valkas rajona tiesa un tās sastāvā esošā zemesgrāmatu nodaļa tiek pievienota Valmieras rajona tiesai un attiecīgi tās sastāvā esošajai zemesgrāmatu nodaļai, mainot reorganizētās tiesas nosaukumu – Vidzemes rajona tiesa un attiecīgi – Vidzemes rajona tiesas zemesgrāmatu nodaļa.)

Notāru dienas 2018 - kā sevi pasargāt?

2018-02-16

27. un 28. februārī jau 13. reizi visā Latvjiā norisināsies Notāru dienas. To laikā ikvienam interesentam ir iespēja apmeklēt notāra bezmaksas konsultāciju un iegūt atbildes uz sev interesējošajiem juridiskiem jautājumiem. Šogad Notāru dienās īpaša uzmanība tiks pievērsta gan sabiedrības informēšanai par to, kā sevi pasargāt no krāpniekiem, gan arī tam, kā nekļūt par upuri iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Efektīviem uzņēmumiem šogad samazinājušās izmaksas par elektroenerģiju

2018-02-15

2018. gada 1. janvārī stājās spēkā jaunais obligātās iepirkumu komponentes (OIK) finansēšanas modelis, un februārī uzņēmumi saņēma pirmos elektroenerģijas rēķinus ar būtisku izmaksu samazinājumu energoefektīviem uzņēmumiem.

Zaudējums un uzvara.

2018-02-15

Divas spēles Latvijas basketbola līgā aizvadījuši SK “Rūjiena “basketbolisti.

Slidošana visai ģimenei

2018-02-15

Foto
Šodien (15.02.2018) slidošanas nodarbības notiks sekojošos laikos: 1. 19:00 - 20:00; 2. 20:00 - 21:00

Pieņemts 2018.gada budžets. Kā tērēs?

2018-02-15

Ir pieņemts Rūjienas novada pašvaldības budžets 2018.gadam. Cik un kam šogad tiks tērēta mūsu kopējā nauda, stāsta Rūjienas novada pašvaldības izpilddirektors IVO VIRSIS, uzskaitot galvenos, novada iedzīvotājiem nozīmīgākos šogad paveicamos darbus un mērķus.

Vidzemē aicina vecākus, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem (un kuriem noteikta invaliditāte), pieteikties bezmaksas sociālo pakalpojumu saņemšanai savās pašvaldībās

2018-02-15

Īstenojot deinstitucionalizācijas procesu Latvijā, Vidzemes plānošanas reģions aicina tos vecākus, kuriem ir bērni ar funkcionāliem traucējumiem un kuriem ir noteikta invaliditāte, doties uz savas pašvaldības sociālo dienestu, lai pieteiktos sociālo rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai bez maksas. Vidzemē projektā “Vidzeme iekļauj” iesaistījušās visas 26 pašvaldības, un ikvienā no tām jau šobrīd bērni ar funkcionāliem traucējumiem (kuriem noteikta invaliditāte) var saņemt dažādus pakalpojumus.


Ivars Zviedris un "Zāģeri" apceļo Latviju

2018-02-15

Atkal viena Latvijas filma devusies ceļā pa Latviju, izbraucot ārpus Rīgas un tuvāk reģionu skatītājiem – Ivars Zviedris un viņa filma “Zāģeri” nupat jau pabijuši Cēsīs, Kuldīgā, Talsos, Ventspilī, un tā uz priekšu, kamēr vien būs pieprasījums. Galu galā Latvijā ir apmēram 15 000 zāģeru, un cik vēl viņiem draugu un radu!

ALTUM aicina pievērst uzmanību izmaiņām biznesa uzsācēju atbalsta programmā

2018-02-15

No šī gada februāra būtiski paplašināts saimnieciskās darbības veicēju loks, kas Attīstības finanšu institūcijā ALTUM var saņemt valsts atbalstu uzņēmējdarbības sākšanai vai jauna biznesa projekta finansēšanai. Vienlaikus ir atviegloti aizdevuma atmaksas nosacījumi.
Nodokļu sloga salīdzinājums Baltijas valstīs: Latvija joprojām vadībā

2018-02-14

Lai gan vērienīgā nodokļu reforma nesusi virkni jauninājumus nodokļu likumdošanā, Latvija joprojām ir valsts ar augstāko darbaspēka nodokļu slogu Baltijā - secināts Swedbank Finanšu institūta veiktajā Baltijas valstu nodokļu sloga salīdzinājumā. Latvijas nodokļu politika nelutina kā darba ņēmējus, tā arī darba devējus, radot Baltijā lielākos kopējos izdevumus uz vienu darbinieku.

Swedbank šī gada pirmajā pusē visā Baltijā ieviesīs norēķinus ar mobilo tālruni

2018-02-14

Jau šā gada pirmajā pusē Swedbank Latvijas iedzīvotājiem nodrošinās iespēju veikt maksājumus ar mobilo tālruni, to veikalā vienkārši nopīkstinot līdzīgi kā bezkontakta karti. Šādas norēķinu iespējas būs pieejamas līdz ar Swedbank jaunās mobilās lietotnes izveidi, kurā jau izstrādes laikā varēs iesaistīties arī klienti. Mobilo norēķinu iespējas Swedbank ieviesīs visās trīs Baltijas valstīs vienlaikus.

Bioekonomikas jomas attīstībai reģionos nepieciešams palielināt arī privātā finansējuma īpatsvaru

2018-02-14

30. janvārī norisinājās Vidzemes plānošanas reģiona un Vides risinājumu institūta organizētā ar bioekonomikas jomu saistīto ekspertu sanāksme. Tajā vienuviet pulcējās nozīmīgi jomas pārstāvji – pētniecības, attīstības un inovāciju institūti, biznesa atbalsta organizācijas, uzņēmēji, lēmējinstitūcijas, nozares speciālisti, lai diskutētu par bioekonomikas attīstībai Latvijā nepieciešamajiem pasākumiem, priekšnosacījumiem un izaicinājumiem.
Novusa spēlētāji Baldonē!

2018-02-09

Turpinās republikas 1. līgas komandu čempionāts vīriešu komandām.

Šūberta un Plakida mūzika Oleru muižā

2018-02-09

Foto
Oleru muižā 10.februārī plkst.17.00. Kamermūzikas koncerts ,,Šuberts… Plakidis…In Memoriam .”


Vēl viena uzvara!

2018-02-07

Spēlējot savā laukumā, pie vēl vienas uzvaras tika “SK Rūjiena “ basketbolisti, kuri ar rezultātu 78 : 76 pieveica komandu no Rugājiem.

Pašvaldību pārstāvji aicināti pieteikties starptautiskam ilgtermiņa projektam darba ar jaunatni kvalitātes celšanai

2018-02-07

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA), turpinot pagājušajā gadā uzsākto stratēģiskās partnerības projektu „Europe Goes Local: Supporting Youth Work in Municipal Level”, aicina Latvijas pašvaldību jaunatnes lietu speciālistus (vai citus darbiniekus, kas atbildīgi par jaunatnes jomu), līdz 16. februārim pieteikties dalībai projektā.

Aicinājums atbalstīt un aizpildīt sabiedrības aptauju par pašvaldību saistošo noteikumu pieejamību (sabiedrības līdzdalība par konceptuālu ideju) (līdz 02.03.2018.)

2018-02-07

Pašvaldību saistošie noteikumi veido daļu no Latvijas tiesību sistēmas. Tieslietu ministrija šobrīd vērtē pašvaldību saistošo noteikumu pieejamību Latvijā. Likums paredz atšķirīgas prasības saistošo noteikumu pieejamībai. Prasības ir atkarīgas no tā, vai saistošos noteikumus izdevusi republikas pilsētas dome vai novada dome.