Rūjiena.lv

Jaunumi

Rūjienā tiek uzsākts īstenot projektu "Proti un Dari"

2016-09-27

Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vai Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā. Projekta "PROTI un DARI!" mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki.

Swedbank modernizē bankomātus

2016-09-27

Swedbank nepārtraukti seko līdzi savu pakalpojumu pieprasījumam, tostarp, cik izmantoti ir tās bankomāti un arī analizē cilvēku plūsmu, lai bankomātus novietotu vietās, kurās tiem varētu piekļūt pēc iespējas vairāk cilvēku. Tādēļ bankomāti pamatā tiek novietoti tirdzniecības vietās vai satiksmes mezglu tuvumā, kur tie ir pieejami lielam cilvēku skaitam. Tāpat nepārtraukti notiek esošo bankomātu nomaiņa ar jauniem, modernākiem aparātiem, kuros ir apvienota gan naudas iemaksas, gan naudas izņemšanas funkcija.
Vadoties pēc šī paša principa, arī Rūjienas pašapkalpošanās filiāles naudas iemaksas bankomāts tika šajā vasarā nomainīts pret jaunu, un tagad klientiem ir iespēja gan iemaksāt, gan izņemt skaidru naudu katru dienu no plkst. 08:00 līdz plkst. 21:00. Ņemot vērā, ka turpmāk skaidras naudas saņemšana un iemaksa būs pieejama Rūjienas pašapkalpošanās filiālē, esošais bankomāts kas atrodas iepretim Swedbank filiālei - Valdemāra iela 2, ar 10. oktobri tiks slēgts. Aicinām klientus izmantot naudas iemaksas un izmaksas bankomātu Swedbank pašapkalpošanās filiālē Rūjienā, Rīgas ielā 2.
Savukārt uz konsultācijām visus savus klientus gaidām Rūjienas pašapkalpošanās filiālē, katru piektdienu no plkst. 10:00-13:00 un no plkst. 14:00-16:00.

Tikšanās ar Mārtiņu Bondaru

2016-09-27

30.septembrī plkst.12.00

Rūjienas novada tautskolā, Skolas ielā 8a, tikšanās ar Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru / Latvijas Reģionu Apvienība/

Visi interesenti laipni aicināti.


Diskusija par sportu novadā

2016-09-26

Rūjienas novada pašvaldība 28.septembrī plkst. 17.00 Rūjienas vidusskolas sporta hallē aicina visus novada sporta entuziastus un aktīvistus uz kopīgu diskusiju par dažādām sporta dzīves aktivitātēm novadā. Tikšanās laikā tiks prezentēts pašvaldības vadības redzējums par tautas sporta attīstību novadā, par pašvaldības dalību Nacionālo veselīgo pašvaldību tīklā un sporta interešu grupu veidošanu.
Uz tikšanos aicināts ikviens, kurš ieinteresēts darboties kādā no sporta veidiem.


Pieredzes brauciens uz bioloģiskajām saimniecībām

2016-09-26

Aicina 10. oktobrī uz Igauniju- pieredzes brauciens bioloģiskajām saimniecībām. Programmā- piena lopkopības saimniecība (arī pārstrāde), gaļas lopkopības saimniecība ar papildnozari- biškopību, saimniecība- skaistā sēta, tūrisms un vēl viena saimniecība- pārsteigums.


Miķeļdienas tirdziņš

2016-09-25

Foto
Skolēnu vecāki, radi un draugi tiek mīļi gaidīti
Miķeļdienas tirdziņā
29. septembrī no plkst. 9.00 - 10.30
mazās skolas zālē.

Kora "Latvija" koncerts Piksāru baznīcā

2016-09-25

Foto
30. septembrī pl. 18.00 Piksāru baznīcā
Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" koncerts. Diriģents Māris Sirmais
Programmā: Emīla Dārziņa kormūzikas un Latvijas komponistu vēstījumi Latvijas simtgadei.


Mobilais mamogrāfs

2016-09-22

Foto

Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 27.oktobrī.


Startē Rūjienas novada sporta skolas vieglatlēti

2016-09-21

Foto

 Sestdien, 17.septembrī Valgā notika tradicionālās sacensības vieglatlētikā "Javelin Cup2016". Sacensību atklāšanā jaunos šķēpa metējus uzrunāja un veiksmīgus startus vēlēja mūsu olimpietis Zigismunds Sirmais! Vienlaicīgi ar šķēpa mešanas sacensībām notika  Valgas sporta kluba Maret-Sport rīkotās sacensības C un D grupām. Veiksmīgi starti arī mūsējiem vieglatlētiem. Divas reizes uz goda pjedestāla kāpa  Annija Sniega - sudraba medaļa 60m skrējienā (8,76s) un sudrabs arī 300m skrējienā (48,21s)! Tuvu goda pjedestālam  Daniels Gaidamovičs tāllēkšanā - 5. vieta tāllēkšanā (4,10m). Vēl pirmajā desmitā iekļuva: Māris Parts 7. vietā 60m skrējienā (9,18s), Elvis Laškovs 8. vietā 300m (54,11s), Liene Engere 9. vietā tāllēkšanā (3,82m), Uģis Bērziņš 7. vietā šķēpa mešanā (20,12m).


Rūjienas novada Tautskolas piedāvājums no oktobra

2016-09-21

Iekļauj savā dienas kārtībā patstāvīgu mācīšanos un izaugsmi!

Senioru dienai veltīts Igauņu ģimenes koncerts

2016-09-21

Foto
1. oktobrī plkst. 12.00
Rūjienas kultūras nama 2. stāva zālē
Starptautiskajai senioru dienai veltīts Igauņu ģimenes koncerts.
Latviešu un latgaliešu tautas dziesmas, ziņģes, balādes un populāras latviešu komponistu dziesmas.
Laipni aicināti visi Rūjienas pilsētas un novada pensionāri.
Ieeja brīva.

Amatierteātra "Ramata" izrāde "Pēdējā griba"

2016-09-21

Foto
8. oktobrī plkst. 18.00
Rūjienas kultūras nama 2. stāva zālē
Amatierteātra "Ramata" izrāde
A. Niedzviedzis "Pēdējā griba".
Režisore - Gunta Maskaviča.
Ieeja brīva.

Rūjienas mūzikas skola aicina darbā flautas spēles pedagogu

2016-09-21

Rūjienas mūzikas skola aicina darbā flautas spēles pedagogu uz noteiktu laiku līdz 31.12.2016. Tuvāka informācija pa tālruni 29851762 vai rakstot uz e-pastu: muzikas.skola@rujiena.lv


Aicinājums atbalstīt grāmatas izdošanu

2016-09-20

Foto

Mūsu Rūjiena, veidojas kā zaļā mākslas un radošu ideju pārsteigumu pilsēta.

Lai pilsēta būtu un pastāvētu, ļoti svarīgi ir cilvēki šajā vietā.

Rūjienietis var un spēj būt strādīgs, atvērts visam jaunajam, nodoties saviem talantiem, hobijiem un tos parādīt pasaulei. Ja šodien esam iepazinuši mūsu puses ļaužu talantus mākslā, amatniecībā, uzņēmējdarbībā, tad ļoti maz zinām par Rūjienas puses cilvēkiem, kuri raksta dzeju.


Miķeļdienas pēcpusdiena

2016-09-19

Foto
29.septembrī no pl.16:00 aicinām visus uz Miķeļdienas pēcpusdienu Rūjienas novada Tautskolā
  • Rūjienas novada amatnieki  piedāvās dažādas praktiskas lietas vēsākam laikam (cimdi, zeķes, šalles, cepures u.c.).
  • Iespēja nodegustēt un iegādāties dažādus rudens ogu, augļu un dārzeņu ievārījumus un salātus.
  • Čaklajām adītājām piedāvāsim iegādāties dažāda veida dzijas.
  • Launagā gardā Miķeļdienas zupa.
  • Radošās darbnīcas – „Uzziedini savus  rudens zābakus” – ņemiet savus gumijas zābakus vai „kalošiņas” – krāsas piedāvās un nodarbību vadīs amatnieces no Igaunijas.
  • Rasmas Laubertes vadībā veidosim „Krāsainās rudens bezdelīgas”.
  • Iepazīstināsim ar Rūjienas novada tautskolas plānotajiem nodarbību cikliem.
  • Visus lustinās ansamblis „Aure” un dziedošās „Ievas”.

Apmācības augu aizsardzības līdzekļu lietotāju apliecības iegūšanai

2016-09-19

LAP 2014.-2020. apakšpasākuma “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi” ietvaros LLKC Ozolniekos septembra beigās tiks rīkotas apmācības lauksaimniecībā iesaistītajiem apliecības iegūšanai augu aizsardzības līdzekļu lietotājiem (PIRKT, LIETOT, TIRGOT augu aizsardzības līdzekļus).

Volejbola nodarbības

2016-09-14

Rūjienas novada sporta skolā tiek atvērta sākuma sagatavošanas grupa 2005-2007 g.dz. meitenēm volejbola nodaļā. Meitenes tiek aicinātas iesaistīties volejbola nodarbībās, kurās apgūsim volejbola spēles elementus izmantojot rotaļas un stafetes. Nodarbības notiek: Trešdien, ceturtdien no pl.-15.20.-16.20., piektdien no pl.15.00. – 16.00. Treneris: V.Markins  (m.t. 29435125)

Iedzīvotāji nodod otrreizējai pārstrādei ievērojamu daudzumu videi kaitīgu preču

2016-09-12

Foto
SIA „ZAAO“ (ZAAO) augustā, papildus ikdienā nodrošinātai nolietotu elektropreču savākšanai EKO laukumos un no klientu mājvietām, trešo gadu rīkoja akciju „Sper EKOsoli“. Akcijas mērķis bija panākt, ka elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumi tiek nodoti otrreizējai pārstrādei, samazinot iespēju tiem nonākt mežos vai citviet, kur var rasties apdraudējums videi un cilvēka veselība. Tāpat mērķis bija informēt iedzīvotājus par atkritumu veidiem, kurus pieņem EKO laukumos.

Aptauja par skolotāja profesijas prestižu sabiedrības skatījumā

2016-09-12

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Padomes sēdē š.g. 22.augustā tika nolemts, ka 2016.gada akcijā Pasaules Skolotāju diena lielāku uzmanību veltīsim jautājumiem, kas saistīti ar pedagogu profesijas prestižu. Šobrīd ir daudz diskusiju gan Latvijā, gan citviet par to, kāds ir pedagogu profesijas prestižs, tāpēc, uzrunājot pedagogus, skolēnus un plašāku sabiedrību, centīsimies noskaidrot atbildes uz šo jautājumu. LIZDA publicēs pētījuma rezultātus, kas tiks prezentēti noslēguma konferencē "Paaugstināsim profesijas prestižu - uzticoties, cienot un novērtējot pedagogu darba nozīmīgumu" š.g. 23.novembrī.
 Anketu Sabiedrības aptauja - www.visidati.lv/aptauja/1209005191/ lūdzam aizpildīt līdz 14.oktobrim. 


Paziņojums par elektrotīklu pārvades savienojuma "Igaunijas–Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums" pārbūvei un jaunbūvei paredzētās darbības akceptu

2016-09-12

Atbilstoši likuma "Par ietekmes uz vidi novērtējumu" prasībām, Ministru kabinets 2016. gada 31. augustā pieņēma un 1. septembrī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicēja rīkojumu Nr. 486 "Par elektrotīklu pārvades savienojuma "Igaunijas–Latvijas trešais 330 kV starpsavienojums" pārbūvei un jaunbūvei paredzētās darbības akceptu", ar kur pieņēma lēmumu akceptēt elektropārvades tīklu savienojuma jeb "Igaunijas–Latvijas trešā 330 kV starpsavienojuma" pārbūvei un jaunbūvei paredzēto darbību, nosakot paredzētās darbības vietu (elektrolīnijas trases izvietojumu) atbilstoši ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras "Igaunijas–Latvijas trešais elektropārvades tīkla starpsavienojums no Sindi (Kilingi–Nemme) Igaunijā līdz Salaspils (vai Rīgas TEC-2) apakšstacijām Latvijā" ietvaros izstrādātā ziņojuma 1. alternatīvai ar 1.2. M, 1B, 1B modifikācijām un paralēli plānotajai autoceļa E22 trasei.

Izstāde "Lelles pārvērtības"

2016-09-07

Foto
Lodes pagasta pārvaldes telpās no 12.09 skatāma Gaujienas amatierteātra "Kaķu nams" Radošā izstāde "Lelles pārvērtības".
134 lelles - 82 gleznās un kompozīcijās…

Dzejas dienas

2016-09-07

Foto
29.septembrī pl. 11.00 Ipiķu kultūras centrā
Dzejas dienās viesosies - Jānis Žagariņš un Marika Svīķe
Visi laipni aicināti!

„Meža dienu 2016” pasākums Rūjienā

2016-09-06

Foto

Visi laipni aicināti pievienoties stādījumu atjaunošanas talkā Ternejas parkā pie Raiņa ielas vidū 9.septembrī no plkst.13.00!
Informācija pa tālr.29224494 /Ieva Zemīte/
Pasākumu atbalsta Meža attīstības fonds un Rūjienas novada pašvaldība.

Meža dienās sabiedrība tiek aicināta turpināt aizsākto tradīciju - padarīt Latviju krāšņāku ar koku stādījumiem un pilnveidot atpūtas vietas. Pasākuma moto: „Kopā nākotnes mežam!”.

Tiekamies Ternejas parkā!


Atsākas sieviešu volejbola treniņi

2016-09-06

Atsākas sieviešu volejbola treniņi
* otrdienās pl.18:00 – 19:40 (lielajā zālē)
* ceturtdienās pl.18:00 – 20:00 (mazajā zālē)
pirmais treniņš ceturtdien, 8.septembrī, pl.18:00
treneris Valērijs Markins
Aicinām visas, kas vēlas spēlēt un iemācīties spēlēt volejbolu!
Tālrunis informācijai: 29113658

Brauciens uz VDT izrādi “Muiža kaņepēs”

2016-09-06

Foto
Ir iespēja pieteikties braucienam uz Valmieras drāmas teātra izrādi lielā zālē A.Ostrovskis “Muiža kaņepēs” 20.oktobrī plkst: 18:30.
Izbraukšana plkst.17:20 no Rūjienas kultūras nama
Biļetes cena: EUR 12.60, Ceļš: EUR 3.0
Pieteikties un samaksāt kultūras namā vai zvanīt 29430703(Ilze),64263556(k/n) līdz 1.oktobrim.

Ar skrejriteni pāri Igaunijas – Latvijas robežai

2016-09-05

Foto
Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programma 17. septembrī aicina Igaunijas-Latvijas sadarbības entuziastus – gan jauniešus, gan pieaugušos uz kopīgu talku Lilli dabas mājā, Igaunijā, uz sacensībās ar skrejriteņiem no Igaunijas-Latvijas robežas līdz Ķoņu dzirnavām un kopīgu maizes cepšanu Ķoņu dzirnavās, Latvijā. Visi pasākumi šajā dienā notiek 2016. gada Eiropas sadarbības dienas ietvaros.

Izrāde PADEGS un PADEGS Rūjienā

2016-09-05

Foto
9.septembrī 19:00 izrāde par gleznotāju un grafiķi Kārli Padegu (1911-1940) aktiera un režisora Vara Piņķa redzējumā Rūjienas Kultūras namā!

Rūjienas novada rudens čempionāts zolītē

2016-09-05

Foto
2016. gada 17. septembrī no plkst. 10.00
Rūjienas kultūras nama 2. stāvā norisināsies Rūjienas novada RUDENS čempionāts zolītē 2016
Pieteikšanās no 18 gadiem
Reģistrēšanās no plkst. 08:45 – 09:45
Dalības maksa 10 Eur. Vietu skaits ierobežots*
NOLIKUMS

Gleznu izstāde „Krāsu prieks”

2016-09-04

Foto
Ipiķu bibliotēkā apskatāma Limbažu lauku sieviešu apvienības „Lemisele” dalībnieču gleznu izstāde „Krāsu prieks”.

Darbi tapuši Jāņa (Džoņa) un Sandras Delgalvju „JD ART” klubā Saulkrastos. Ideja par sevis izteikšanu krāsās mums, citu jomu profesionāļiem, bet ne gleznotājiem, radās 2011.gadā. Autorēm gleznošana ir relaksācija no ikdienas darba, kas nevienai nav saistīts ar mākslas pasauli.

Noslēdzies metu konkurss Rūjienas estrādes rekonstrukcijai

2016-09-04

Foto
Rūjienas novada pašvaldība rīkoja metu konkursu „Meta izstrāde Rūjienas estrādes rekonstrukcijai”. Konkursa mērķis - iegūt vispiemērotāko risinājumu Rūjienas estrādei un tai piegulošās teritorijas labiekārtošanai (atjaunošanai). Risinājumam ir jābūt veiksmīgam gan no arhitektoniskā, funkcionālā, energoefektivitātes viedokļa, gan no ekonomiskā viedokļa.

Palīdzi mums atrast Latvijas iedvesmojošākos skolotājus – piesaki skolotāju apbalvojumam un uzdāvini viņam jaunu viedtālruni!

2016-09-01

Foto
Šodien, 1.septembrī, aizsākoties jaunajam mācību gadam, tiek izsludināta Vislatvijas iniciatīva “Iedvesmojošākais skolotājs”, kuras ietvaros esošie un bijušie skolēni, kā arī viņu vecāki, ir aicināti dalīties ar stāstiem par savu iedvesmojošāko skolotāju. Tie stāstu varoņi, kuri saņems visvairāk balsu, kā pateicību par smago darbu un ieguldījumu Latvijas bērnu un jauniešu audzināšanā, saņems jaunus viedtālruņus no Huawei. Iniciatīvas ietvaros tiks apbalvoti divi labāki skolotāji katrā reģionā, kopumā ar jauniem viedtālruņiem iepriecinot 10 iedvesmojošākos Latvijas skolotājus.

Sezonu atsāk amatierkolektīvi

2016-08-31

Foto
Sākot ar septembri Rūjienas kultūras namā 2016./2017. gada sezonu atsāk amatierkolektīvi
Amatierkolektīvu saraksts un nodarbību laiki
Gaidām jaunus dalībniekus!
Sīkāka informācija pa tālr. 642 63556