Rūjiena.lv

Jaunumi

“Čārlija krustmāte” tikās ar senioriem Rūjienā

2017-05-29

Foto
Pagājušā nedēļā 16. maijā Rūjienas Kultūras namā bija sanākuši ap 200 seniori, lai noskatītos tautā pazīstamo situāciju komēdiju “Čārlija krustmāte” ar pārģērbšanos un kurioziem pārpratumiem, kuru spēlēja Ausekļa Limbažu teātris. Izrādi un satikšanos organizēja Valmieras novada fonds ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu.

Izmaiņas autobusu kustībā no 1.jūnija

2017-05-29

SIA “VTU Valmiera” informē, ka no 1.jūnija gaidāmas izmaiņas autobusu kustībā.
Līdz 31.augustam (ieskaitot) būs slēgts Valmieras pilsētas 12.maršruts.
Līdz 9.jūnijam (ieskaitot) maršruta Valmiera – Bērzaine – Vākšēni – Valmiera reiss plkst.15:30 no Valmieras autoostas kursēs tikai darba dienās. No 10.jūnija līdz 31.augustam (ieskaitot) slēgts reiss Valmiera – Bērzaine – Vākšēni – Valmiera no Valmieras autoostas plkst. 15.30.
Tāpat gaidāmas izmaiņas reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos. Slēgs maršruta Smiltene – Trikāta – Strenči – Smiltene reisu plkst.14:15 no Smiltenes autoostas, tā vietā atklās reisu plkst.14:20 no Smiltenes autoostas. Kā arī slēgs maršruta Smiltene – Strenči – Ēvele – Smiltene reisu plkst.15:50 no Smiltenes autoostas, tā vietā atklās reisu plkst.13:35 no Smiltenes autoostas. (Reiss netiks novirzīts līdz Ēveles pienotavai un Sedai.) Izpildes laiks: no 1.jūnija līdz 31.augustam.
Izmaiņas maršrutu autobusu kustības sarakstos būs arī skolēnu vasaras brīvlaikā, no 1.jūnija līdz 31.augustam (ieskaitot). Mainītie saraksti skatāmi uzņēmuma mājaslapas vtu-valmiera.lv sadaļā “Pasažieru pārvadājumi”, “Izmaiņas kustību sarakstos”.

Iespējams ērti noskaidrot, kurās iestādēs izmanto E-veselības sistēmu

2017-05-25

Turpmāk iedzīvotāji ērtā un pārskatāmā veidā varēs noskaidrot, kuras ārstniecības iestādes un aptiekas  ir noslēgušas līgumu ar valsti par E-veselības sistēmas lietošanu. Šīs informācijas noskaidrošanai iedzīvotāji tiek aicināti izmantot interaktīvo karti, kas ir pieejama E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.


Zemkopības ministrija un Latvijas Pašvaldību savienība vienojas par turpmāko sadarbību

2017-05-25

Foto
Trešdien, 23.maijā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini, lai pārrunātu un vienotos par turpmāko Zemkopības ministrijas (ZM) un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) sadarbību. Jānis Dūklavs un Andris Jaunsleinis parakstīja gadskārtējo turpmākās sadarbības protokolu, kurā vienojās par vairākiem reģionu attīstībai svarīgiem jautājumiem.

Latvijā top unikāla vides izglītības infrastruktūra – dabas un tehnoloģiju parks „URDA”

2017-05-25

Foto
Atklājot tēlnieka Matiasa Jansona veidotu saules pulksteni, 22. maijā, Starptautiskā bioloģiskās daudzveidības dienā, Pārgaujas novada pašvaldība un SIA “ZAAO” uzsāk darbu pie Latvijā pirmās nacionālas nozīmes vides izglītības infrastruktūras – dabas un tehnoloģiju parka „URDA”. Tas piedāvās modernu un aizraujošu vides izglītības apguvi, kur teorētiskās zināšanas tiks papildinātas ar praktisku darbošanos dabā, un dos iespēju piedzīvot apkārtējās vides un mūsdienu tehnoloģiju sinerģiju. „URDA” būs pieejama ne tikai skolēniem, studentiem un zinātniekiem, bet ikvienam dabas draugam un atradīsies Pārgaujas novadā, līdzās reģionālajam atkritumu apsaimniekošanas centram „Daibe”.

Uzvara vieglatlētikas čempionātā

2017-05-24

22. un 23.maijā Ogrē norisinājās Rīgas Jaunatnes čempionāts vieglatlētikā. U-18 vecuma grupā jaunietēm diska mešanā ar rezultātu 37,27m uzvaras laurus plūca Rota Rulle! Sveicam ar uzvaru un jaunu personīgo sasniegumu!

Iedzīvotājus aicina veikt bezmaksas profilaktiskās veselības pārbaudes

2017-05-24

Nacionālais veselības dienests atgādina, ka iedzīvotājiem no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas noteiktas profilaktiskās veselības pārbaudes un vakcinācija, kas sniedz iespēju uzraudzīt savu veselību, savlaicīgi pamanīt izmaiņas veselības stāvoklī un pasargāt sevi no saslimšanām.

Šonedēļ ar 12 bezmaksas koncertiem ceļā dosies Latvijas ekspresis simtgadei

2017-05-24

Foto
Šonedēļ, no 26. līdz 28. maijam, cauri Latvijas vēsturiskajiem novadiem ceļā dosies speciāls vilciena reiss „Latvijas ekspresis simtgadei” ar vairāk nekā 180 dziedātājiem un dejotājiem. Gatavojoties Latvijas valsts simtgadei un XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, trijās dienās gaidāmi 12 unikāli bezmaksas koncerti. Īpašais vilciens piestās Latvijas vietās un dzelzceļa staciju laukumos, sniedzot koncertus kopā ar koriem BALSIS, Monēta un Rīga, deju ansambļiem Ačkups, Auda, Dardedze un vietējiem māksliniekiem,

Četri Vidzemes industriālā mantojuma objekti iesaistās Igaunijas - Latvijas programmas projektā "Industriālais mantojums"

2017-05-24

Foto
Veicinot industriālās vēstures liecības saglabāšanu Vidzemē, četri tūrisma objekti no Vidzemes plānošanas reģiona iesaistījušies pārrobežu projektā “Industriālā mantojuma atdzīvināšana tūrisma attīstībai”. Kopā ar vēl citiem objektiem Latvijā un Igaunijā, Gulbenes – Alūksnes bānītis, Ķoņu dzirnavas, Līgatnes papīrfabrikas ciemata strādnieku dzīvoklis un Zilākalna ciemā esošais ūdenstornis būs tie Vidzemes tūrisma objekti, kuros projekta ietvaros notiks ievērojami uzlabojumi. Tūrisma piedāvājums tiks papildināts ar pavisam jauniem objektiem, kā arī tiks uzlabota infrastruktūra līdz šim jau labi pazīstamos objektos. Vienlaikus sabiedrība tiks aicināta pievērst uzmanību industriālā mantojuma saglabāšanas nozīmīgumam. Kopumā projektā piedalīsies 25 Latvijas un Igaunijas industriālā mantojuma objekti.

Regbijs

2017-05-24

Sezonas atklāšanas spēle REGBIJĀ –
sestdien, 27. maijā plkst.14:00 pilsētas stadionā.
Komanda “FĒNIKSS“ pret “ULRE / ĶNSS“. Visi laipni aicināti!

Audzēkņu uzņemšana Rūjienas Mūzikas skolā

2017-05-23

Foto
Audzēkņu uzņemšana Rūjienas Mūzikas skolā 2017./18. māc. gadam 29. un 30. maijā no plkst. 17.00-19.00.

    Aicinām apgūt šādas programmas:
  • Taustiņinstrumentu spēle (klavieres, akordeons)
  • Pūšaminstrumentu spēle (flauta, klarnete, saksofons, trompete, eifonijs, trombons, mežrags, tuba)
  • Stīgu instrumentu spēle (vijole)

Vidzeme kļūst tīrāka

2017-05-19

Tīras vides uzturēšanas un saudzēšanas pamatā ir iedzīvotāju ikdienas paradumi un to maiņa. SIA ZAAO (ZAAO) jau vairāk nekā 15 gadus ar dažādām aktivitātēm un kampaņām veicina sabiedrības izglītošanu. Vides izglītības aktivitātes vērstas uz sabiedrības izglītošanu, informēšanu un līdzdalību vides kvalitātes uzlabošanā savā dzīves vietā. Lai nodrošinātu mūsdienīgu, videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un piesārņojuma samazināšanu apkārtējā vidē, ZAAO speciālisti vienmēr gatavi atbildēt uz iedzīvotāju jautājumiem un labprāt piedalās pasākumos, dzīvokļu īpašnieku kopsapulcēs vai interešu pulciņos, lai stāstītu par pareizu atkritumu apsaimniekošanu.

Projekta "Apmācības Rūjienā" nodarbības Tautskolā

2017-05-19

Foto
  • 20.maijā pl.10:00 Dārzkopības nodarbība
  • 23.maijā no pl.10:00 – 18:00 Lietišķais stils

Sacensības vieglatlētikā

2017-05-19

Foto
3.maijā Rūjienas novada sporta skolas un Valmieras Bērnu sporta skolas jaunāko grupu audzēkņi piedalījās pārbaudes sacensībās vieglatlētikā. Sacensības notika J.Daliņa stadionā Valmierā un šajās sacensībās tika sasniegti labi rezultāti.

Jauno vasaras sezonu uzsāk vieglatlēti

2017-05-18

Foto
16.maijā Valmierā, J.Daliņa stadionā, piedaloties Valmieras vieglatlētikas kluba un Valmieras Bērnu sporta skolas rīkotajās sacensībās, jauno sezonu uzsāka U-14, U-16 un U-18 vecuma grupu vieglatlēti! U-14 grupā meitenēm ar teicamu jaunu personīgo rezultātu lodes gūšanā (12,17m), pirmo vietu izcīnīja Evelīna Eglīte. Šajā pāšā grupā meitenēm diska mešanā Annai Jolkinai arī jauns personīgais rezultāts un izcīnīta 1.vieta (23,17m). U-14 zēniem Danielam Gaidamovičam 2.vieta 80m barjerskrējienā (14,3s). U-18 grupā meitenēm Kristai Āboltiņai 1.vieta lodes grūšanā (10,25m), Rotai Rullei 1.vieta diska mešanā (35,64m), Laurai Jundzei 2.vieta augstlēkšanā (1,40m), bet Rolandam Reiziņam U-18 vecuma grupā lodes grūšanā jauniešiem, arī jauns personīgais rezultāts (10,98m) un 5.vieta!

Projekts “Zaļie Dzelzceļi”

2017-05-17

Foto
Vidzemes Tūrisma asociācija (VTA), sadarbojoties ar 25 Vidzemes un Dienvidigaunijas pašvaldībām un organizācijām, ir uzsākusi Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railway” (nr. Est-Lat 24) īstenošanu.

Bērnu zīmējumu konkurss

2017-05-17

Foto
Saimniecība “Kunturi” sadarbībā ar Rūjienas saldējumu izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Kā Kuntur’cūciņa ar Rūjienas saldējumu svētkus svinēja”.

"Lauku ceļotājs" aicina uz akciju "Atvērtās dienas laukos"!

2017-05-16

Foto
"Lauku ceļotājs" sadarbībā ar Lietuvas tūrisma asociāciju "Atostogos kaime" aicina uz akciju "Atvērtās dienas laukos", kas notiks 2017. gada 27. - 28. maijā. Šogad akcija norisināsies gan Latvijā, gan Lietuvā. Abās valstīs akcijā apvienojušās 180 lauku tūrisma saimniecības, kas šajās divās dienās apmeklētājiem sarūpējušas īpašus pārsteigumus un akcijas piedāvājumus.

Baznīcu nakts

2017-05-16

Foto
2. jūnijā visā Latvijā norisināsies Baznīcu nakts. Pasākuma ietvaros Rūjienas Sv. Bērtuļa Evaņģēliski luteriskā baznīca laipni aicina visus interesentus.

Priekšvēlēšanu diskusijas

2017-05-15

Foto
Šovakar, 15.maijā kanāls Re:TV no plkst. 17:00 – 18:00 pārraidīs priekšvēlēšanu diskusiju raidījumu "Novadi izvēlas", kurā piedalīsies Varakļānu un Rūjienas novada deputātu kandidāti.

Veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana

2017-05-15

Nacionālais veselības dienests (NVD) ir veicis ikgadējo ģimenes ārstu darbības novērtēšanu par darbu 2016. gadā atbilstoši noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem. Kopumā tika izvērtēts 1278 ģimenes ārstu darbs, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bijuši līgumattiecībās ar NVD un nav tikuši aizvietoti.

Līdz 1. jūnijam vēl var pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2017”

2017-05-15

Foto
Zemkopības ministrija (ZM) aicina lauku uzņēmējus, jaunos zemniekus, kā arī ģimenes laukos pieteikties lauksaimnieku vidū iecienītajam konkursam “Sējējs 2017”. Izvirzīt pretendentus konkursam aicinātas ne tikai pašvaldības, lauksaimnieku un pārtikas ražotāju nevalstiskās organizācijas, bet arī lauku attīstības konsultanti. Atgādinām, ka konkursa dalībniekus šogad vērtēs astoņās nominācijās un tiks pasniegta arī balva par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā.

Līdz 1. jūnijam vēl var pieteikties gada balvai zivsaimniecībā “Lielais loms 2017”

2017-05-15

Foto
Zemkopības ministrija (ZM) aicina zivsaimniecības nozares uzņēmējus un jaunos darbiniekus pieteikties balvai “Lielais loms 2017”. Balvas mērķis ir veicināt zivsaimniecības nozares attīstību un nozīmīgumu sabiedrībā. Izvirzīt pretendentus konkursam aicināti ne tikai paši zivsaimniecības nozares uzņēmumi un nevalstiskās organizācijas, bet arī pašvaldības.

Sākas oficiālā peldsezona

2017-05-15

Lai gan ūdens temperatūra vēl ir zema un peldēšanai nav piemērota, oficiāli Latvijā peldsezona sākas jau pirmdien, 15. maijā.

Izvēlies Rūjienas novada nākotni!

2017-05-13

Foto
22. maijā plkst. 18.00 Rūjienas kultūras namā
"Rūjienas Vēstnesis" aicina iedzīvotājus uz tikšanos ar deputātu kandidātiem no visiem trīs Rūjienā iesniegtajiem sarakstiem:
  • "Vidzemes partija"
  • "Vienotība"
  • "Vienoti Latvijai"

Veselības inspekcija aicina pievērst īpašu uzmanību grila aizdedzināšanas šķidrumu drošai lietošanai un izplatīšanai

2017-05-13

Pavasaris ir laiks, kad daudzi, siltā laika mudināti, atklāj grilēšanas sezonu, kā arī veic mājokļa pavasara tīrīšanu. Gan grilēšanā, gan tīrīšanas darbos tiek izmantoti ķīmiskie maisījumi - grila aizdedzināšanas šķidrumi vai sadzīves ķīmijas līdzekļi. Tādēļ Inspekcija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un pievērst uzmanību izmantoto ķīmisko maisījumu marķējumā norādītajai informācijai - ne tikai pareizai lietošanai un drošai uzglabāšanai, bet arī bīstamības piktogrammām un citiem brīdinājumiem.

Rūjienas Mākslas skolas audzēkņi piedalās izstādē Madonā

2017-05-12

Foto
28.aprīlī Madonā notika visas Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina skolu valsts konkursa noslēguma seminārs pedagogiem, ko rīkoja Jāņa Simsona Madonas mākslas skola. Paralēli semināram Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta izstāde “VISI KOPĀ”, kurā trīs lielajās zālēs un mansardā eksponēti Latvijas mākslas skolu audzēkņu – valsts konkursa dalībnieku – darbi. Šajā mācību gadā konkursa tēma bija grafikas dizains. Jaunākie konkursa dalībnieki konkursa uzdevuma ietvaros veidoja grafisko noformējumu konfektēm, bet lielākie - veidoja iepakojuma dizainu smūtijam un veselīgam našķim. Izstādē ir aplūkojami arī Rūjienas Mākslas skolas audzēkņu Lienes Segliņas, Evelīnas Skujiņas, Annas Elizabetes Baunes un Jēkaba Jostsona konkursa darbi. Lielajā konkurencē Atzinību saņēma Anna Elizabete Baune un Jēkabs Jostsons. Izstāde apskatāma līdz 2017.gada 28.maijam.

LAD: Turpinās pieteikšanās platību maksājumiem – pieteikumi jāiesniedz līdz 22.maijam!

2017-05-11

Šā gada aprīļa un maijā mēnesī aktīvi norit pieteikšanās platību maksājumiem. Lauksaimnieki atbalsta maksājumiem bez samazinājuma sankcijas var pieteikties līdz šā gada 22.maijam, iesniedzot Vienoto iesniegumu LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS). Pēdējā diena, kad atbalsta maksājumiem varēs pieteikties ar kavējuma sankciju, ir 15.jūnijs.

Aicinājums līdzdarboties!

2017-05-10

Rūjienas novada iedzīvotāji, uzņēmēji, sociāli aktīvās grupas, biedrības, skolēni, ģimenes un draugu kopas tiek aicināti aktīvi piedalīties un līdzdarboties šī gada lielākajos kultūras pasākumos.


Rūjienas kauss 2017

2017-05-10

Foto
No 29. – 30. aprīlim Rūjienas sporta hallē bija vērojamas spraigas basketbola spēles. Sporta klubs Rūjiena sadarbībā ar Rūjienas novada sporta skolu rīkoja starptautisku basketbola turnīru Rūjienas Kauss 2017. Turnīrā piedalījās 8 komandas: Rūjienas NSS, BC Tartu, Tartu Palliklubi, Mārupes SC, BS Rīga/Basketbola klase, DSN Rīga, BS Liepāja, BK Ķekava. Turnīrā piedalījās zēni, kas dzimuši pēc 2008. g. Zēnu pieredze basketbolā pārsvarā 1-2 gadi, vairumam zēnu šis bija pirmais turnīrs.

Iepazīsti Mūzikas skolu!

2017-05-09

Foto
15. maijā plkst. 17.00
Rūjienas Mūzikas skolā
Pirmsskolas vecuma bērnus, jaunāko klašu skolēnus un viņu vecākus uz koncertu ielūdz Rūjienas Mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi.
Kopā iepazīsim dažādos mūzikas instrumentus un iespējas mūzikas skolā.
Visi laipni aicināti!

Senioriem organizēts pasākums ar izrādi “Čārlija krustmāte”

2017-05-09

2017.gada 16.maijā plkst. 11.00
Rūjienas kultūras namā
Valmieras novada fonds organizē pasākumu novada senioriem
Ausekļa Limbažu teātra viesizrāde “Čārlija krustmāte” (komēdija)
Uz pasākumu kursēs pašvaldības norīkots autobuss.

Vasaras sezonas atklāšana Lanģezerā

2017-05-09

Foto
3. jūnijā atklāsim Vasaras sezonu Lanģezera atpūtas vietā
No pl.15.00- 19.00 iespēja vizināties ar laivām pa ezeru;
Pl. 16.00 – Rūjiena novada amatierkolektīvu koncerts;
Darbosies SIA "Zaltes" izbraukuma bufete;
Pl. 19.00 - ar koncertu priecēs Andris Eriņš un Dricānu Dominante (Rēzekne);
Pl. 21.00- Vasarsvētku zaļumballe kopā ar grupu "Deficīts".

Robežpunkta tirgus

2017-05-09

Foto
Svētdien, 4.jūnijā no pl. 9.00 līdz pl. 16.00
Moisakilas robežpunktā
Igaunijas-Latvijas pavasara Robežpunkta tirgus
Pārdevēji no visas Igaunijas un Latvijas.
Lielā izvēlē augi,rokudarbi un visādas aizraujošas tirgus preces
pl. 9.00- tiks atklāts tirgus ar sirēnas gaudojumu
pl. 12.00- Igaunijas-Latvijas pašdarbnieku koncerts
Moisakilas BIGBAND un Rūjienas kultūras nama jaunatnes deju kolektīvs "Deņči"
pl. 14.00- Moisakilas baznicā. Rūjienas Svēta Bērtuļa baznicas draudzes koris.
pl. 16.00- tirgus slēgšana.


Vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par vasaras brīvlaikā strādājošu skolēnu

2017-05-08

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka vienam no vecākiem ir tiesības saglabāt nodokļa atvieglojumu par bērnu, kurš ir vecumā līdz 19 gadiem un mācās vispārējās, profesionālās, augstākās vai speciālās izglītības iestādē, ja tas strādā vasaras brīvlaikā (no 1. jūnija līdz 31. augustam).

Ķoņu kalna apvidus šķēršļu pārvarēšanas skrējiens

2017-05-08

Foto
27. maijā pl. 12.00
Ķoņu kalna apvidus šķēršļu pārvarēšanas skrējiens.
Reģistrācija - pl. 11.30;
Iepazīšanās ar trasi - pl. 11.45;
Sacensību starts - pl. 12.00.
Gaidīti gan skrējēji, gan līdzjutēji.

Biedrība „No Salacas līdz Rūjai” izsludina LEADER projektu konkursa 2. kārtu

2017-05-03

10.05. plkst.11.00 Rūjienas Tautas skolā Skolas ielā 8a informatīvs seminārs par nosacījumiem projektu konkursam.
Aicināti visi interesenti.

Lielais pavasara gadatirgus

2017-05-02

Foto
12.maijā pl. 13.00 Jeros – skolas pagalmā
Gaidot Ģimenes dienu-
Lielais pavasara gadatirgus
pl. 14.00 ar koncertu priecēs kapela ”Vecie Turnavieši“
Aicināti visi pirkt un pārdot gribētāji !
Savu dalību tirgotājiem lūgums pieteikt – Jeru pagasta pārvaldē vai zvanot Kaijai Laurei - 28362011