Rūjiena.lv

Jaunumi

Kur saņemt medicīnisko palīdzību valsts svētku laikā?

2017-11-17

Pirms gaidāmajām valsts svētku brīvdienām, no 18. līdz 20. novembrim, Nacionālais veselības dienests (NVD) iedzīvotājiem atgādina par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām.

Tiek veikta Jauniešu aptauja Rūjienas novadā!

2017-11-17

Foto
Rūjienas novada jauniešu centrs aicina jauniešus vecumā no 13 - 25 aizpildīt anketu, lai izzinātu jauniešu vajadzības un intereses. Anketu rezultāti tiks apkopoti un izmantoti izstrādājot Rūjienas novada jaunatnes politikas attīstības stratēģiju 2018-2021. http://ej.uz/SD_Rujiena

Tiek īstenots "Strukturētais dialogs Rūjienas novadā"

2017-11-17

Projekts "Strukturētais dialogs Rūjienas novadā" tiek īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2017. gadam 1.5. apakšdaļas "Strukturētā dialoga vietējo konsultāciju nodrošināšana"ietvaros. Projekta nr. 2-25/47

Projekta mērķis  ir nodrošināt Strukturētā dialoga vietējās konsultācijas starp politikas veidotājiem un jauniešiem Vidzemes plānošanas reģionā, Rūjienas novadā.


Valsts ieņēmumu dienests aicina izmantot publiskojamo datu bāzē pieejamo informāciju

2017-11-17

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem. Publiskojamās informācijas veids un apjoms noteikts likumā "Par nodokļiem un nodevām" veiktajos grozījumos.

Latvijas jauno cilvēku iedvesmas stāsti lasāmi žurnāla IR speciālizlaidumā

2017-11-17

Foto

Īpašu dāvanu Latvijai dzimšanas dienā sarūpējusi žurnāla IR redakcija kopā ar Latvijas valsts simtgades iniciatīvas TUESI.LV komandu. Latvijas valsts Proklamēšanas dienas priekšvakarā pie lasītājiem nonāk Latvijas iedvesmas stāstu žurnāls. 17. novembrī žurnāla IR speciālizlaidumu saņem tā abonenti, ikviens lasīt aicināts to bezmaksas lasīt digitālajā platformā www.lv100.lv un www.irir.lv .


Konferencē “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam” diskutēs par darbinieku virs 50 gadu vecuma nodarbinātību

2017-11-16

Pašreizējās demogrāfiskās tendences liecina par sabiedrības novecošanos. Tas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā darba devējiem būs jādomā par darbinieku virs 50 gadu vecuma lielāku atbalstu darba tirgū un motivējošiem pasākumiem ilgākai darbaspēju saglabāšanai. Lai diskutētu par aktuālajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem – kā nodrošināt atbalstošu attieksmi, darbavietas un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko plašu konferenci “Pieredze, zināšanas un veselība ilgākam darba mūžam”.

Gaidāmas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas izmaiņas

2017-11-16

SIA “ZAAO” (ZAAO) ar savu līdzšinējo darbību veicina pakalpojuma pieejamību un drošu vidi iedzīvotājiem, piedāvājot arvien jaunus pakalpojumus un uzlabojot dalītās atkritumu vākšanas procesus. Lai īstenotu visas ieceres, obligātās prasības un segtu izmaksas, no 2018.gada 1.janvāra plānots mainīt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas tarifu Ziemeļvidzemes 22 novadu pašvaldībās, kurās pakalpojumus sniedz ZAAO.

Pieaug E-veselības līgumus noslēgušo ģimenes ārstu skaits – visaktīvāk līgumus slēdz Zemgalē

2017-11-16

Tuvojoties obligātajam E-veselības lietošanas uzsākšanas termiņam 2018. gada 1. janvārim, jau vairāk nekā 60 % ģimenes ārstu ir noslēguši līgumus par E-veselības lietošanu. Visaktīvāk ģimenes ārsti E-veselību lieto Zemgalē – līdz šim līgumus noslēguši jau 80 %.


Aicinām plānot un pieteikt interesi dalībai izstādē „Anuga 2019”

2017-11-16

Sākam intereses pieteikšanu uz vietām Latvijas kopstendos izstādē „Anuga 2019”. Izstāde „Anuga” notiek katru otro gadu un 2019.gadā tā ilgs no 5.-9.oktobrim- Ķelnē, Vācijā. Kopējā izstādes platība ir 284,000 kv.m. 2017.gadā izstādi apmeklēja nu jau ap 165 000 apmeklētāju. Šajā, 34.ajā izstādes pastāvēšanas reizē, tika sasniegts rekordliels dalībnieku skaits- 7400 uzņēmumi no 107 pasaules valstīm. Vairāk informācijas pieejama http://www.anuga.com.

Iesaisties grāmatas veidošanā

2017-11-15

Rūjienas amatnieku biedrība "Rūzele" plāno izdot jaunu grāmatu un lūdz palīdzību ikvienam, kurš vēlas dalīties savās atmiņās un pastāstīt savu ēdiena stāstu.
Vēlamies apkopot tradicionālas receptes, kuras ir raksturīgas Rūjienai un tās apkārtnei.
Tās nav receptes no pavārgrāmatām, bet gan tieši no jūsu virtuvēm laukos un pilsētā. Atcerieties, ko gatavoja jūsu vecāki un vecvecāki, pajautājiet veciem ļaudīm, atcerieties savu bērnību - ar ko jūs cienāja vecmāmiņa, kas ir jūsu bērnības garša...
Rakstiet uz e-pastu: guna.kibere@rujiena.lv vai zvaniet pa tālr.29464888

Uzvara pār Siguldu

2017-11-15

Foto
Latvijas Basketbola līgas 3.divīzijas spēle šovakar 20:30. Mūsu komandas pretinieki Siguldas Sporta skolas basketbolisti. Mums ļoti nepieciešama uzvara. Atbalstīsim savējos!

Pirms svētkiem Vidzemē savāktās 1992 pārtikas pakas nonāks pie trūkumā nonākušam ģimenēm

2017-11-15

Foto
Pateicoties Latvijas iedzīvotāju atsaucībai un rūpēm par līdzcilvēkiem, 10. novembrī labdarības kampaņā Rimi veikalos Vidzemē – Ogrē, Cēsīs, Madonā, Siguldā, Salaspilī un Valmierā tika savāktas 1992 pārtikas pakas. Kopumā akcijas ietvaros visā Latvijā Pārtikas banka Paēdušai Latvijai sakomplektēja 6776 pārtikas pakas, kas nokļūs pie 2260 trūkumā nonākušām ģimenēm ar maziem bērniem, pensionāriem un invalīdiem. Akcijas organizatori – lielveikalu tīkls Rimi un Latvijas Samariešu apvienības Pārtikas banka Paēdušai Latvijai – no sirds saka paldies ikvienam dalībniekam.

Sociālās aprūpes centros mītošie seniori saņems diasporas skoliņu sveicienus valsts svētkos

2017-11-15

Foto
2017.gada 16.novembrī Rūjienā tiešās pārvaldes iestāde “Latvijas institūts” (turpmāk – LI) sadarbībā ar Rūjienas senioru māju rīkos svinīgo pasākumu, kura laikā Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā, Ziemeļīrijas latviešu bērnu nogales skola "Zīļuks", Lesteras Latviešu skolas Lielbritānijā un Latviešu skolas Ālandu salās audzēkņu darinātie sveicieni valsts svētkos tiks pasniegti senioriem, pasākumā piedaloties diasporas skolu patronesei valsts prezidenta kundzei Ivetai Vējonei un Latviešu skolas "Jumītis" Īrijā audzēkņiem.

Teju 80 izklaides vietās 18.novembrī notiks Simtgades klubu nakts

2017-11-15

Foto
Jau otro gadu Latvijas valsts simtgades jauniešu rīcības komiteja jeb Svētku rota turpina Latvijas 90. dzimšanas dienā aizsākto tradīciju 18. novembrī aicināt klubus un izklaides vietas atskaņot tikai pašmāju mūziku. Šogad aicinājumam piedalīties Simtgades klubu naktī atsaukušās 78 vietas Latvijā un arī ārpus tās robežām.

LOSP: Esam izbrīnīti par politiķa noraidošo attieksmi pret PVN diferencēšanu augļiem un dārzeņiem

2017-11-15

Vairāku gadu garumā Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) kopīgi ar Zemkopības ministriju izstrādāja un pierādīja ieceri par samazināto 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām, dārzeņiem un kartupeļiem. Lēmums ir apstiprināts Valdībā, tomēr izsakām izbrīnu un neizpratni par politiskās partijas Kustība Par! valdes locekļa Inta Dāldera sociālajā kontā twitter pausto nostāju:” No lēmuma noteikt 5% PVN likmi dārzeņiem neiegūtu ne ražotāji, ne pircēji, bet tikai pārpircēji, tādēļ Kustības “Par!” vārdā iesniedzu priekšlikumu piešķirt šim pasākumam paredzētos 6 milj € LTV iziešanai no reklāmas tirgus.”

Radīts videodzejolis „Latvijai 99! Dzimšanas dienas”

2017-11-14

Foto
Lai sveiktu Latvijas iedzīvotājus mūsu valsts 99. dzimšanas dienā, radīts minūti garš videodzejolis, kurā dokumentēti dažāda vecuma, profesiju un interešu Latvijas cilvēki viņu dzimšanas dienās. Apkopotie dokumentālie kadri savīti ar Edgara Šubrovska dzejoli par dzimšanas dienām. Apsveikums skatāms Latvijas Televīzijas ēterā un Latvijas valsts simtgades Youtube kanālā.

LOSP tikšanās ar VARAM ministru Kasparu Gerhardu: Jautājumi un atbildes par lauku reģionu dzīvotspējas veicināšanu

2017-11-14

Rīt, 15.novembrī plkst.12:00 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

VID klientu apkalpošanas centru darba laiks 17. un 20.novembrī

2017-11-14

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) vērš uzmanību uz izmaiņām VID klientu apkalpošanas centru un VID Nodokļu un muitas informatīvā tālruņa darba laikā saistībā ar Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu – 18.novembri.

Aicina uz semināru meža īpašniekus un apsaimniekotājus

2017-11-13

Ceturtdien, 16. novembrī pulksten 10.00 Kārķu tautas namā notiks seminārs par likumdošanas prasībām un izmaiņām mežu apsaimniekošanā.

Izmaiņas VTU Valmiera reisos

2017-11-13

Atsaucoties iedzīvotāju ierosinājumam, no 2017. gada 15. novembra tiks veiktas izmaiņas SIA VTU Valmiera apkalpotajā maršrutā Nr.6623 Valmiera–Brenguļi–Staišas–Valmiera un Nr.5401 Rūjiena–Naukšēnu skola–Rūjiena. Maršrutos tiks atklāti jauni reisi, kā arī vienam reisam mainīsies izpildes sezona, pārvadājumus nodrošinot visu gadu.

Lūdz atbalstīt Sirdsapziņas skolas attīstību

2017-11-13

Biedrība “Dzīvot pēc Sirdsapziņas” sadarbībā ar nodibinājumu “Sokrata tautskola” attīsta Sirdsapziņas skolu ar mērķi radīt paraugu izglītības iestādei ar jaunu saturu, kas nodrošinās līdzsvarotu garīguma, intelekta, fiziskās kultūras un darba tikuma attīstību, attīstot jauno paaudzi atbilstoši Augstākajām vērtībām, kas būs pamats progresīvas Latvijas sabiedrības attīstībai un nākotnē palīdzēs uzņēmējiem atrast atbildīgus un gudrus darbiniekus. Strādājām pie pilnīgi jauna izglītības satura un pieejas. Vēlamies cieši sadarboties ar uzņēmējiem, lai laicīgi konstatētu kādas kompetences bērniem nepieciešams attīstīt un pakāpeniski sadarbības partneriem sagatavot vērtīgus darbiniekus, kuri strādātu ievērojot Augstākās vērtības.

Filma "Astoņas zvaigznes"

2017-11-10

Foto
21. novembrī Rūjienas kultūras nama kino zālē
Plkst. 16:00 un 18:00
Askola Saulīša filma "Astoņas zvaigznes"
Ieeja EUR 1,-

Ekrāna laiks – vai tiešām tik īss, kā mums šķiet?

2017-11-10

Pārlieku ilgais ekrāna laiks ir sasāpējis jautājums daudzās Latvijas ģimenēs, kurās aug bērni. Tā vietā, lai reālajā dzīvē piedzīvotu attiecības, satiktu draugus un ļautos piedzīvojumiem, bērni dažkārt pie ekrāniem pavada pat līdz 10 stundām dienā. Vecāki jūtas bezpalīdzīgi, jo ikdienā nespēj pienācīgi pārraudzīt bērnu ekrānā pavadīto laiku, turklāt nereti pat nezina, cik ilgs tas ir patiesībā. Tāpēc Amigo sadarbībā ar vairākām ģimenēm veica eksperimentu, lai noskaidrotu, kāds ir reālais ekrāna laiks pieaugušajiem un bērniem un vai tas tiešām ir tik īss, kā mums šķiet?

Lāčplēša diena

2017-11-10

Foto

Aicinām visus piedalīties Lāpu gājienā 11.novembrī Rūjienā.

Plkst.18.00 gājiena sākums no Rūjienas vidusskolas.

Plkst. 18.15 svinīgais brīdis pie pieminekļa ,,Tālavas Taurētājs".

Aicinājums gājiena dalībniekiem līdzi ņemt lāpas vai sveču lukturīšus.

11.novembrī plkst.16.00 un pl.19.00 Rūjienas kultūras namā 2.stāva zālē Dokumentālā spēlfilma “IEVAINOTAIS JĀTNIEKS”, rež.I.Brūvere, 95 min. Ieeja EUR 1,50


Cilvēki – Latvijas novadu dārgumi

2017-11-08

Foto
Katrā novadā ir plašākai sabiedrībai mazāk zināmi cilvēki, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu valsts attīstībā un ir vietējās sabiedrības balsti un virzītāji. Mēs meklējam vēl nedzirdētus stāstus un neatklātus dārgumus. Vairāk par konkursu lasiet: http://okupacijasmuzejs.lv/konkurss/. Konkursa uzvarētāji apmeklēs Eiropas Parlamentu Briselē.

Omulība

2017-11-08

Foto
25. novembrī pl. 22:00 Rūjienas kultūras namā
Pirmā sezonas Omulība
Kopā ar grupu Apvedceļš
Ieeja EUR 5,-
Galdiņu rezervācija līdz 24. novembrim zvanot 29430703, 64263556.

Seminārs ogu audzētājiem

2017-11-08

Foto
16. novembrī pl. 10:00 Rūjienas Tautskolā
Seminārs "Bioloģiski vērtīgu ogu audzēšana un pārstrāde"

Plašā konferencē diskutēs par gados vecāku cilvēku nodarbinātības jautājumiem

2017-11-08

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) sadarbībā ar Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) rīko plašu konferenci, kurā eksperti, uzņēmēji un valsts iestāžu pārstāvji diskutēs par aktuālākajiem Latvijas darba tirgus izaicinājumiem – kā nodrošināt darbavietas, atbalstošu attieksmi un karjeras iespējas darbiniekiem virs 50 gadu vecuma.

Pagarināta pretendentu pieteikšanās Iepirkumu Gada balvai 2017

2017-11-08

Līdz ar pretendentu izrādītu aktivitāti konkursam Iepirkumu Gada balva 2017, organizatori ir sagādājuši nelielu pārsteigumu tiem, kas vēl nav pieteikušies. Informējam, ka pretendentu pieteikšanās ir atvērta līdz 10. novembrim.

Simfonisko orķestru koncerts

2017-11-07

Foto
10.novembrī pl. 18.00 Rūjienas kultūras namā
Simfonisko orķestru koncerts


Notiks tradicionālais skrējiens apkārt Kārķiem veltīts Lāčplēša dienai

2017-11-07

Foto
Piektdien, 10. novembrī visi interesenti – iedzīvotāji, sportisti, līdzjutēji, Latvijas, novada un pagasta patrioti aicināti pulksten 14.00 pulcēties pie tautas nama, kur tiks dots starts un būs arī finišs tradicionālajam skrējienam apkārt Kārķiem.

“Melānijas hronika” pasaulē un LTV ēterā

2017-11-07

Foto
Režisora Viestura Kairiša un studijas “Mistrus Media” spēlfilma “Melānijas hronika” pašlaik intensīvi turpina ceļot pa festivāliem Eiropā un ASV, turklāt Lāčplēša dienā piedzīvos televīzijas pirmizrādi LTV, bet producenti aicina vēl izmantot arī iespēju noskatīties filmu uz lielā ekrāna Nacionālās Kino balvas Lielais Kristaps programmā, kur filma saņēmusi 12 nominācijas.

Aicina apmeklēt pasīvo ēku atvērto durvju dienas š.g. 10. - 12. novembrī

2017-11-06

Foto
Jau pēc nedēļas norisināsies pasīvo ēku atvērto durvju dienas, ko jau sesto gadu pēc kārtas organizē "Passive House Latvija". Šogad tās norisināsies 10.- 12. novembrī. Ikviens ir aicināts iepazīties klātienē ar pasīvajām ēkām un uzdot sev interesējošus jautājumus speciālistiem. Un šogad pasīvo ēku atvērtajās durvju dienās norisināsies kas pavisam jauns - interesentu klātbūtnē tiks montēta rūpnieciski ražota pasīvā ģimenes māja! (skat. zemāk objekta apskates laiku)

Piešķirti Goda pilsoņu un Gada cilvēku tituli

2017-11-03

Nosaukums "Rūjienas novada goda pilsonis" piešķirts

  • Verai Gladkinai  par mūža ieguldījumu medicīnā, iejūtīgu attieksmi un nesavtīgu darbu, rūpējoties par Rūjienas novada iedzīvotāju veselību.
  • Rutai Ansonei  par ilggadēju, nesavtīgu, profesionāli atbildīgu darbu neatliekamajā medicīniskajā palīdzībā un aktīvu pašreizējo darbību veselības aprūpē.

Nosaukums "Gada cilvēks - 2017" piešķirts

  • Sannijai Kalniņai  par Pasaules latviešu ģimeņu saieta 3x3 nometnes organizēšanu Rūjienā 2017.gadā, par latviskuma, tradīciju, attiecību un zināšanu kopšanu un vairošanu.
  • Madaram Kalniņam  par Pasaules latviešu ģimeņu saieta 3x3 nometnes organizēšanu Rūjienā 2017.gadā, par latviskuma, tradīciju, attiecību un zināšanu kopšanu un vairošanu.
  • Arturam Gruzdiņam  par veiksmīgu sevis pieteikšanu mūzikas pasaulē un Rūjienas vārda popularizēšanu.

Nosaukums "Gada skolēns 2017" piešķirts:

  • Norbertam Dukuram: Par labām un teicamām sekmēm mācībās, par sasniegumiem bioloģijā un angļu valodā. Par Rūjienas vārda popularizēšanu, iemantojot cieņu un autoritāti gan savā klasē, gan Rūjienas vidusskolā!
  • Renāram Roķim: Par labām un teicamām sekmēm mācībās, par dalību un sasniegumiem Rūjienas vidusskolas Pūtēju orķestrī, kā arī Rūjienas kultūras nama pūtēju orķestrī 'Tālavas taurētājs'. Par goda un cieņas pilnu attieksmi pret savu skolu un novadu, iemantojot cieņu un autoritāti gan savā klasē, gan Rūjienas vidusskolā!
  • Samantai Engerei: Par labām un teicamām sekmēm mācībās, par sasniegumiem bioloģijā. Par Rūjienas vārda popularizēšanu, iemantojot cieņu un autoritāti gan savā klasē, gan Rūjienas vidusskolā!

Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācija aicina pieteikties 2017. gada balvai

2017-11-03

Foto
Lai izceltu un godinātu Latvijas privātā un publiskā sektora, akadēmiskās vides pārstāvju un privātpersonu ieguldījumu atvērtu informācijas un komunikāciju tehnoloģiju izstrādē, izmantošanā, popularizēšanā, LATA izsludina konkursu “Latvijas atvērto tehnoloģiju asociācijas balva 2017”.

Kinorepertuārā nonāk Kristas Burānes “Pasaka par tukšo telpu”

2017-11-03

Foto
No 3. novembra Rīgā un citur Latvijā kinoteātru repertuārā atrodama Kristas Burānes dokumentālā filma “Pasaka par tukšo telpu”, kas sešās kategorijās nominēta Nacionālajai kino balvai “Lielais Kristaps”. 3. novembrī plkst. 18:00 kinoteātra “Splendid Palace” Lielajā zālē notiks īpašais seanss ar filmas galvenā varoņa, latviešu scenogrāfijas meistara Andra Freiberga un filmēšanas grupas piedalīšanos, 6. novembrī notiks īpašs seanss Cēsīs.

Notiks informatīvais seminārs par projektu gatavošanu mērķprogrammai „Latvijai–100”

2017-11-02

Foto
Līdz 24. novembrim organizācijas, biedrības un nodibinājumi aicināti iesniegt projektus Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas „Latvijai–100” konkursam, tā pretendējot uz līdzfinansējumu Latvijas valsts simtgadei veltītiem notikumiem.

Pārtikas banka Paēdušai Latvijai aicinās vidzemniekus piepildīt labdarības pakas

2017-11-02

Foto
10. novembrī no plkst. 10.00 līdz 21.00 Rimi veikalos lielākajās Latvijas pilsētās jau ceturto reizi norisināsies labdarības akcija, aicinot piepildīt pārtikas paku. Veikala apmeklētāji tiks aicināti līdzās saviem ikdienas pirkumiem iegādāties arī papildu produktus, lai palīdzētu kādai trūkumā nonākušai ģimenei ar bērniem, pensionāram vai invalīdam ar ienākumiem zem iztikas minimuma. Tuvākie akcijas veikali Vidzemē – Rimi Cēsis, Rimi Ogre, Rimi Madona, Rimi Sigulda, Rimi Skolas, un Rimi Valmiera. Akciju organizē pārtikas banka Paēdušai Latvijai un veikalu tīkls Rimi Latvia.