Rūjiena.lv

Jaunumi

2019-05-23

Piektdien, 24. maijā paredzētā regbija spēle pārcelta2019-05-23


Aicina pieteikties dalībai novadpētnieku mācībām ar lauka praksi Vecpiebalgas “Vēveros”

2019-05-22

Vecpiebalgas "Vēveros" š.g. 29.-30.jūnijā notiks Historia.lv sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju rīkotas Novadpētnieku mācības - seminārs ar lauka praksi. Dalība brīva, ar iepriekšēju pieteikšanos.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Informācija par pasākumu Historia.lv internet vietnē

Attēli: 1

Piedalies Lielajā Autofotoorientēšanās braucienā!

2019-05-22

15.jūnijā ikviens tiek aicināts piedalīties izzinošā un jautrā aufotoorientēšanās braucienā “Salacgrīva-Rūjiena-Igaunija”.

Komandām pēc organizatoru izsniegtās kartes būs jāatrod dažādi kontrolpunkti un pie tiem jānofotografējas. Kontrolpunkti tiks izvietoti interesantās un neparastās apskates vietās, kurām ikdienā, iespējams, daudzi pabrauc garām. Lai iegūtu papildpunktus, būs jāveic arī dažādi neparasti un interesanti papilduzdevumi.

Brauciena maršruts vedīs arī pie vietējiem novadu uzņēmējiem un mājražotājiem. Saimnieki būs parūpējušies par atraktīviem uzdevumiem komandām un degustācijām.

Lai diena būtu jauku pārsteigumu pilna, nedaudz paviesosimies arī Igaunijā.

Lai piedalītos, ir nepieciešama komanda vismaz no 2 cilvēkiem, vieglais automobilis vai busiņš (ar B kategorijas tiesībām), digitālais fotoaparāts/viedtālrunis ar izņemamu SD/microSD karti, ceļu karte "Ziemeļvidzeme", labs noskaņojums.

Esam draudzīgi ģimenēm ar bērniem un labi audzinātiem suņiem.

Reģistrē savu komandu www.brauciens.lv


E-asistents – neaizstājams palīgs e-pakalpojumu saņemšanā

2019-05-22

Lai e-pakalpojumus portālā Latvija.lv varētu saņemt arī tie iedzīvotāji, kuri neizmanto eID karti ar elektronisko parakstu vai internetbanku, ir izstrādāts īpašs risinājums – e-asistents jeb pilnvarotais e-pakalpojums. Šī pakalpojuma mērķis ir radīt vienlīdzīgu pieejamību valsts un pašvaldību pakalpojumiem visām sociālajām grupām, dodot iespēju ikvienam saņemt pakalpojumus elektroniski.Valkā notiks diskusija par drošības aspektiem mūsdienu Eiropā

2019-05-21

Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par pārrobežu sadarbību dažādos drošības aspektos, Eiropas Komisija (EK) īsteno informatīvo kampaņu “#EUprotects/ ES – sargājam kopā.”

Plašāka informācija: atvērt jaunā logāVieglatlētu starti

2019-05-21

15. maijā Valmieras vieglatlētikas sporta kluba rīkotajās sacensībās uzvara un jauns personiskais sasniegums diska mešanā Rotai Rullei - 45.59m!

14. maijā Valkā notika Ziemeļvidzemes skolu sacensības vieglatlētikā, kurās, spītējot vēsajam laikam, sasniegti vairāki teicami rezultāti - Loretai Bērziņai augstlēkšanā 1.48m, Annijai Sniegai 100m skrējienā 13,1s un 200m skrējienā 27,4s, Evelīnai Eglītei lodes grūšanā 10.94m, Rolandam Reiziņam lodes grūšanā 12,29m un šķēpa mešanā 41,75m, Ralfam Muskam 100m skrējienā 11.4 un 200m skrējienā 23,9s.


Biedrības un nodibinājumi vairākās NVA filiālēs vēl var pieteikties bezdarbnieku iesaistei darbā sabiedrības labā

2019-05-21

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiāles Balvos, Bauskā, Cēsīs, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Limbažos, Ludzā, Ogrē, Rēzeknē, Rīgā un Valmierā līdz šī gada 30.maijam pieņem biedrību un nodibinājumu pieteikumus pasākuma ”Darbam nepieciešamo iemaņu attīstība nevalstiskajā sektorā” īstenošanai, iesaistot bezdarbniekus vecumā no 18 līdz 29 gadiem darbā sabiedrības labā bez nolūka gūt peļņu.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Lielās BIM skaitīšanas rezultāti

2019-05-21

Saistoša lasāmviela visiem būvniecības tirgus dalībniekiem un profesionāļiem – pirmo reizi Latvijā apkopoti dati par būvniecības digitalizācijas līmeni. Iepazīsties ar datiem te – www.lielabimskaitisana.lv

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Rezultātu apkopojums: atvērt jaunā logā


2019-05-17


Informācija vēlētāju ievērībai

2019-05-17

Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām CVK pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā:

  • a) vienīgo mājokli neaplikt ar nodokli
  • b) atcelt 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus.
(vairāk info skat.CVK lapā)

Parakstu vietas pašvaldībās un darba laiki: (publicēti CVK lapā https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji )

Parakstīšana elektroniski: valsts portālā https://www.latvija.lv/pv )KONKURSS! IESPĒJA VINNĒT(iegūt) BUNGU KOMPLEKTU!

2019-05-16

Foto

KONKURSIŅŠ!

IESPĒJA VINNĒT(iegūt) BUNGU KOMPLEKTU!

Pieteikties var mazie bungot gribētāji, kuri mācās vai mācīsies Rūjienas vidusskolā (tāda ir sponsora vēlme).

Kas Tev jādara?

Piesakies pie manis uz norādīto info. Katrs pretendents saņems vingrinājumu lapas. Pēc izvēles jāizvēlas divi dažāda žanra skaņdarbi, kurus apgūsi(ar manu palīdzību, ja vēlēsies) un rudenī, sākoties jaunajam mācību gadam (par datumu vēl vienosimies), būs konkursiņš, kurā būs jāparāda savas prasmes.

Žūrijā būs pats bungu komplekta sponsors un ar mūziku saistīti cilvēki.

Un vēl. Varēsi spēlēt grupā VIA "ATESTĀTS"

Pieteikties: mob.tālr. 29490863, e-pasts: kaspars.berklavs@rujiena.lv (arī Messenger, WhatsApp)


Satiksmes drošības kampaņa “Tuvāk NĒ!”

2019-05-15

Sāpīgi, neērti, traucējoši un apgrūtinoši – lauzti kauli nav nekāda jaukā pieredze. Radio personībai Valdim Melderim un pavāram Mārtiņam Sirmajam stāstu par lauztiem kauliem netrūkst – to saauguma vietas glabā atmiņas par bīstamām situācijām. Ar dažādām riskantām situācijām satiksmē un sāpīgām pieredzēm saskārušies arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki. Visi vienprātīgi atzīst – labāk lauzt savus sliktos braukšanas ieradumus, nevis kaulus.
Notiks LOSP tikšanās ar Zemkopības ministru Kasparu Gerhardu

2019-05-14

15.maijā plkst.12:00, Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē notiks ikmēneša Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulce.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Pirmsskolnieki no Beverīnas novada – nepārspējami laureāti izlietoto bateriju vākšanas konkursā

2019-05-14

Noslēgusies “Zaļā josta” organizētā izlietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” 2018/2019. mācību gada sezona. Kampaņas ietvaros “Zaļā josta”, piedaloties vairāk nekā 55 tūkstošiem bērnu un jauniešu no 233 skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm, pārstrādei nogādāja 21,14 tonnas izlietotu bateriju. Vidzemes reģionu kampaņā pārstāvēja 3566 bērni no 29 izglītības iestādēm, kas pārstrādei nogādāja 3 tonnas 639 kg izlietotu bateriju. Bateriju vākšanā uzvaras laurus plūc Beverīnas novada pašvaldības Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa”.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā

Vidzemes reģiona labākie: atvērt jaunā logā


2019-05-14


Sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA vasaras nodarbinātības pasākumā

2019-05-14

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) mājaslapā sākas skolēnu elektroniskā reģistrācija dalībai NVA īstenotajā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Skolēnu reģistrācija tiek uzsākta pakāpeniski - katram valsts reģionam ir noteikts savs reģistrācijas sākuma datums!

13. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā sāka reģistrēties tie skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Latgalē.
14. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Zemgalē.
15. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Kurzemē.
16. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Vidzemē.
17. maijā no plkst. 16.00 dalībai vasaras nodarbinātības pasākumā varēs sākt reģistrēties skolēni, kuri vēlas vasaras brīvlaikā strādāt Rīgas reģionā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logāEtnofestivālā SVIESTS mājražotāju labumi un laika rituma izzināšana meistarnīcās

2019-05-14

Vasaras saulgrieži visos laikos ir bijuši lielākie gadskārtu svētki, ko arī Valmiermuižā jau devīto gadu atzīmēsim. Lielākais gada notikums mūspusē ir etnofestivāls „SVIESTS”, kurā 15. jūnijā Valmiermuižas parkā izzināsim laika ritējumu.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Attēli: 1 2 3 4 5

1.JŪNIJĀ - RŪJIENAS SALDĒJUMA SVĒTKI

2019-05-13

Foto

1.jūnijā Rūjienas estrādē

RŪJIENAS SALDĒJUMA SVĒTKI

SVĒTKU PROGRAMMA:

No plkst.9.00 (Laika skvērā) Amatnieku un mājražotāju tirdziņš

No plkst.10.00 Atrakcijas un spēles bērniem un jauniešiem (piepūšamās atrakcijas, brīvdabas spēles, velokarti, ponicikli)

No plkst.12.00-13.00 (Pie saldējuma fabrikas) Putojošais saldējums tieši Jums!

Plkst.13.00-15.00 Putu ballīte bērniem

Plkst.13.00; 14.00; 15.00 (Rūjienas kultūras namā) Saldējuma restorāns/šovs. (Galdiņu rezervācija. Biļešu iepriekšpārdošana Eur 3,-)

16.00-17.30 Amatierkolektīvu koncerts "Vasaras sapnis". (popgrupa "Dimantiņi", popgrupa "Smaidiņi"(Valmiera), VIA "Atestāts", VIA "Veseri"(Valmiera), deju kol. "Jampadracis", "Denči"u.c.)

Plkst.19.00 IVO FOMINA koncerts "Nekas jau nebeidzas"

Plkst.20.30 Rūjienas vārda dienas torte

Plkst.23.00 Balle kopā ar grupu "Zelta kniede"

Pacelšanās gaisa balonā (Atkarībā no laika apstākļiem)

Visas dienas garumā darbosies bufetes, saldējuma kokteiļu bārs un citas aktivitātes.


Rūjienas novada pašvaldības atbilde Vidzemes plānošanas reģionam “Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”

2019-05-12

Rūjienas novada pašvaldība ir saņēmusi Vidzemes plānošanas reģiona administrācijas vēstuli ar aicinājumu sniegt viedokli par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto informatīvo ziņojumu "Par sabiedriskai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli”.

Atbildot uz VARAM aicinājumu sniegt atzinumu par izstrādātā modeļa priekšlikumu, Rūjienas novada pašvaldība iebilst pret piedāvāto administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli un pamatojumiem, kas iekļauti šajā dokumentā.

Izlasīt atbildi pilnā apjomā: atvērt jaunā logā


Valmiermuižas teātra kafejnīcā uzstāsies iedviesmojošie SUDDEN LIGHTS

2019-05-10

Iespējams, ka daudzsološos „Sudden Lights” jau esat dzirdējuši festivālos „Laba Daba”, „SummerSound” un „Bauska TASTE”, taču šoreiz viņi ciemosies Valmiermuižas teātra kafejnīcā. Pagājušajā gadā „Sudden Lights” bija īpašie viesi „Prāta Vētras” „Skārda bungu tūrē”. Apmeklētākais koncerts „prātnieku” pastāvēšanas vēsturē, kurā dalību ņēma arī „Sudden Lights”, bija tūres noslēdzošais koncerts Mežaparka estrādē. 17. maijā plkst. 21.00 grupai būs iespēja atkal kāpt uz Mežaparka estrādes dēļiem, kas Valmiermuižas teātra kafejnīcā pārtapuši mainīgajā saimes galdā.
Biļetes uz koncertu Valmiermuižas teātra kafejnīcā var iegādāt iepriekš internetā, kā arī „Biļešu Paradīzes” un Valmieras drāmas teātra kasē, kā arī Valmiermuižas teātra kafejnīcā. Biļetes cena: 8 EUR.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Attēli: 1 2


Meža īpašnieki aicināti pieteikties konkursam “Sakoptākais mežs 2019”

2019-05-10

Lai veicinātu ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un pateiktu paldies labas mežsaimniecības prakses uzturētājiem Latvijā, sākta pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) rīkotajam konkursam “Sakoptākais mežs 2019”, kas šogad notiks jau trešo gadu. Pieteikumu konkursam ikviens interesents var iesniegt līdz 28. jūnijam.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Latvijas un Igaunijas dārzu tūrisma speciālisti rod iedvesmu Anglijas parkos un dārzos

2019-05-10

30 Latvijas un Igaunijas dārza tūrisma speciālisti piedalījušies profesionālās pilnveides un pieredzes apmaiņas braucienā Anglijā. Jauniegūtās zināšanās dārzu dizainā un vadībā tiks liktas lietā jau tūlīt, sākoties aktīvajai dārza tūrisma sezonai.VUGD rītdien veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

2019-05-09

Rītdien, 10.maijā no plkst. 10.30 līdz 10.50, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


Jauno vieglatlētu sasniegumi!

2019-05-09

6.maijā Ogres stadionā norisinājās Ogres novada atklātais čempionāts vieglatlētikā pieaugušajiem. Diska mešanā sievietēm, startējot pieaugušo konkurencē, Rota Rulle ar lielisku rezultātu (43,93m) izcīnīja 2.vietu!
VUGD aicina uz Atvērto durvju diena 17.maijā!

2019-05-09

Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 154.gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests jau septīto gadu pēc kārtas 17.maijā rīkos Atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos, kā arī Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas Praktisko mācību nodaļā.

Plašāka informācija: atvērt jaunā logā


2019-05-082019-05-07