Rūjiena.lv

Jaunumi

Nodarbības Rūjienas vidusskolas sporta hallē

2016-08-26

Foto
Televīzijā nereti var vērot uzjautrinošu reklāmu, kas piedāvā iemantot brīnišķīgas auguma formas, vien piestiprinot pie vēdera, gurniem vai krūtīm pulsējošu taurenīti. Nevajag nedz sviedrus liet, nedz mocīt sevi ar “kaitīgiem” fiziskiem vingrinājumiem. Muļķības – ja nav slodzes, nav arī gandarījuma! Nereti sākam vingrot, lai kļūtu slaidāki un iegūtu skaistākas auguma formas. Taču jau pēc divām, trim pirmajām nodarbībām atzīstam, ka lielākais ieguvums no regulāras izkustēšanās ir enerģija, možums, labs garastāvoklis. Vingrošana ir viena no demokrātiskākajām iespējām uzturēt labu fizisko formu un līdz ar to arī možu garu. Lai uzsāktu fiziskās nodarbības, vajadzīga vien laba apņemšanās. Regulāras sporta nodarbības ir drošs veids, kā tikt galā ar nogurumu, un lieliskās sajūtas un emocijas, ko sniedz spraigs treniņš ar sviedriem, jums neaizstās pat visdārgākais “reklāmas taurenītis”.

Rūjienas vidusskolas Zinību dienas svētki

2016-08-25

Foto
Jaunā gada burtu mikslis
1. septembrī plkst. 9:00
skolas pagalmā (Rīgas ielā 30)


Zinību dienas gājiens (pulcēšanās no plkst. 8:30)
2016./2017. mācību gada atklāšanas pasākums
Atkalsatikšanās ar klasesbiedriem jaunā mācību gada pirmajā klases stundā!

Skolas autobusu kursēšanas laiki pa maršrutiem

Attaisnojuma dokumentus par bērnu interešu izglītību var krāt mobilajā lietotnē “Attaisnotie izdevumi”

2016-08-25

Foto
Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) informē, ka, sākot ar 2017.gadu, varēs atgūt arī daļu pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa no tās summas, kas šogad būs samaksāta par bērnu interešu izglītību. Lai saņemtu iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atmaksu, VID ir jāiesniedz gada ienākuma deklarācija, kurai pievienoti attaisnojuma dokumenti par saņemtajiem pakalpojumiem.

Mobilais mamogrāfs

2016-08-25

Foto

Sievietes tiek aicinātas veikt krūšu izmeklējumus tuvāk savai dzīvesvietai - Veselības Centrs 4 mobilajā mamogrāfā, kas ieradīsies 27.septembrī.


Rūjienas Mūzikas skolas audzēkņi un vecāki!

2016-08-23

Foto
Tiksimies 1.septembrī plkst.16:00, lai kopīgi uzsāktu jauno mācību gadu!

Rūjienas Mūzikas skola uzņem audzēkņus

2016-08-23

Foto
Rūjienas Mūzikas skola aicina audzēkņus uz papildus uzņemšanu 2016.gada 30.augustā no plkst.17:00 līdz 19:00.
    Piedāvājam uzsākt mācības šādās izglītības programmās:
  • Taustiņinstrumentu spēle
  • Stīgu instrumentu spēle
  • Pūšaminstrumentu spēle
Informācija pa tel. 29851762


Seminārs lauksaimniekiem

2016-08-23

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs sadarbībā ar Agroresuru un ekonomikas institūta Stendes pētniecības centru projekta Core Organic PLUS 7 ietvaros un ZS Ķiveļi rīko lauka demonstrējumu semināru Lielvārdes novada Kaibalas pagasta “Puteņos” 2016.g. 30. Augustā plkst. 11.00

Darbu atsāks "Bēbīšu skoliņa"

2016-08-23

Foto
Pirmā nodarbība – iepazīšanās 14. septembrī, pl.13-os, SPII "Vārpiņa".
Lūdzam iepriekš pieteikties līdz 1.septembrim- tel. 64263995, vai mob. 26452271, vai personiski - Dārza ielā 8, Rūjienas pilsētas SPII "Vārpiņa".

Noslēgusies 4. Rūjienas strītbola vasara

2016-08-23

20. augustā Rūjienas vidusskolas slidotavā komandas no Rūjienas, Mazsalacas, Valmieras, Rīgas un Ādažiem sacentās Rūjienas strītbola vasara 2016 finālposmā 3x3 basketbolā. Turnīrā dalību pieteica 17 komandas.


Ikgadējos Vidzemnieku dārza svētkos godināti Vidzemes veiksmes stāsti

2016-08-19

Trešdien, 17. augustā, viesmīlīgajā Ērgļu novada Jumurdas muižā notika Vidzemes plānošanas reģiona (VPR) organizētie Vidzemnieku dārza svētki, kuru ietvaros tika godināti 26 Vidzemes veiksmes stāsti – strādīgi, apņēmīgi un entuziastiski cilvēki, kas ar savu piemēru parāda, ka, neatkarīgi no apstākļiem, ir iespējams sasniegt augstas virsotnes, turklāt palīdzot ne tikai sev, bet arī citiem.

Baltijas ceļu atceroties

2016-08-17

Foto
23. augustā pl. 19.00 aicinām visus kopā iedegt sveču liesmiņas ceļa posmā Valmiera – Rūjiena Endzeles ciemata teritorijā un pl.19.30 ar pašvaldības autobusu kopīgi apmeklēt pasākumu uz Latvijas - Igaunijas robežas. Šajā trauksmainajā un politiski saspringtajā laikā būsim vienoti un stiprināsim kopējo draudzību ar mūsu kaimiņiem igauņiem!

Pēdējā zaļumballe

2016-08-17

Foto
27.augustā pl.20.00 Ipiķos pie pagasta pārvaldes
“Atvadas vasarai “- pēdējā zaļumballe.
Ielūdz grupa “Avantūra“.
Lietus gadījumā – balle kultūras centrā !

Valdība nosaka minimālās prasības pašvaldībām sadzīves atkritumu apsaimniekotāja izvēlei

2016-08-17

Otrdien, 2016. gada 16.augustā valdība apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotos priekšlikumus minimālajām prasībām pašvaldībām izvēloties atkritumu apsaimniekotāju*.

Notiks bezmaksas informatīvs pasākums par dzemdes kakla vēža profilaksi

2016-08-16

Šo trešdien, 17. augustā, plkst. 17.00 “Fon Stricka villa” notiks bezmaksas informatīvs pasākums par dzemdes kakla vēža profilaksi un sieviešu veselību. Pasākums noris valsts organizētās informatīvās kampaņas par vēža profilaktiskajām pārbaudēm ietvaros un to var apmeklēt ikviens interesents.

Baltijas ceļa 27 gadu atceres pasākums

2016-08-16

Foto
23.augustā plkst. 20.00 pie Igaunijas robežas Ķoņu pagastā
BALTIJAS CEĻA 27 gadu atceres pasākums.
Šajā trauksmainajā un politiski saspringtajā laikā būsim vienoti un stiprināsim kopējo draudzību ar mūsu kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem! Iedegsim svecītes Baltijas valstu brīvībai un neatkarībai! Lai mūs spēcina vienotība, cerība un sirdsspēks! Ar dziesmām mūs stiprinās Valmieras politiski represēto vīru koris “Baltie bērzi” un Karksi Nuijas ermoņiku spēlmaņu ansamblis “Lõõtsavägilased”, kurš ir viens populārākiem ansambļiem Igaunijā”.
Autobuss aties plkst. 19: 00 –Naukšēni –(vidusskola, pietura), Rūjiena (Kalnkrogs, stāvlaukums), Eriņi, Ļepas, Igaunijas robeža.
Ņemiet līdzi sēžamos!

Jau šonedēļ Vidzemnieku dārza svētkos godinās Vidzemes veiksmes stāstus

2016-08-15

Foto
Trešdien, 17. augustā Jumurdas muižā, Ērgļu novadā plkst. 12:30 Vidzemes plānošanas reģions (VPR) rīkos ikgadējos Vidzemnieku dārza svētkus, kuros godinās 26 Vidzemes veiksmes stāstu varoņus - uzņēmīgus un entuziastiskus cilvēkus, kas nav bijušies darba, uzsākot savu uzņēmējdarbību, un ar savu degsmi un aizrautību ir spējuši iedvesmot arī citus biznesa uzsākšanā.

Skolēnu darbu izstāde

2016-08-15

Foto
Rūjienas pilsētas bibliotēkā apskatāma Rūjienas vidusskolas 8. un 9. klašu skolēnu darbu izstāde "Mans laiks". Skolotāja Antra Galzone

Kur bērnam labāk augt – dārziņā vai mājās?

2016-08-15

Foto
Nē, šodien uz dārziņu es neiešu! To dzirdējusi bezmaz vai katra otrā mamma, un savulaik tā teicis ne viens vien no mums. Vai tam ir bijis pamats? Šis jautājums ir raisījis ne mazums diskusiju gan ģimeņu, gan ekspertu vidū. Mazo ekspertu skolas (www.mazoekspertuskola.lv) vecāki un psiholoģe Zane Avotiņa norāda būtiskākos PAR un PRET bērnu skološanai dārziņā un atgādina, ka izvēle ir katra paša ziņā.


Bērnu tiesību aizsardzība

2016-08-11

Sociālo Interešu Institūts aicina pedagogus un tehniskos darbiniekus 19.08.2016. Rīgā uz 8 stundu profesionālās kvalifikācijas pilnveides programmu „Bērnu tiesību aizsardzība”.

Projekts gatavs, būvatļauja saņemta

2016-08-11

Vienu īsu brīdi nesniedzām publisku informāciju par ziedojumu vākšanas rezultātiem un mūsu ieceres: "Tornim būt!" virzību, jo pacietīgi gaidījām torņa atjaunošanas un jumta pārbūves projektu, kas, kā zināms, ir ļoti svarīgs un būtisks, lai ķertos klāt tik kultūrvēsturiskam objektam kā Sv. Bērtuļa baznīca. Beidzot projekts ir gatavs. To veidoja SIA “Firma L4” un pati tehniskā projektēšana izmaksāja vairāk nekā desmit tūkstošus eiro. Te jāteic laba ziņa - projektētāji SIA “Firma L4” (valdes priekšsēdētājs Gunārs Valinks) savu radošo darbu - tehnisko projektu ziedo Rūjienas baznīcai. Esam par to viņiem ļoti pateicīgi. Torņa un jumta celtniecībai saņemta arī būvatļauja.
Ziedojumu vākšanā Baznīcas tornim un jumtam līdz šim esam saņēmuši 21 500 eiro, bet iecerētajiem vērienīgajiem darbiem naudu vajadzēs daudz.

Rūjienas strītbola vasaras 3. posmā komandu rekordskaits

2016-08-11

Foto
6. augusta rītā Rūjienas vidusskolas slidotavas sporta laukumā notika basketbola sacensības 3x3 formātā. Iepriecināja dalībnieku rekordskaits – 22 komandas. Sacensības norisinājās Rūjienas pilsētas svētku ietvaros. Posmā startēja komandas no Naukšēniem, Rūjienas, Rīgas, Mazsalacas un Valmieras.

Aicinām piedalīties Rūjienas novada Vasaras skolā

2016-08-10

„Iemesls priekam man ir katru dienu! Šodien es vēlos nevis ātri nodzīvot dienu, bet gan pavadot dienu dzīvot.”
2016.gada 12.augustā pl.11:00
Aicinām piedalīties Rūjienas novada Vasaras skolā „Viens vārds...”
Savu dalību Vasaras skolā pieteikt iepriekš.
Dalības maksa 5.00eur.

BALTA kliente Gunda: „Laima slimība nav tikai mīts!”

2016-08-10

Šī gada maija beigās apdrošināšanas sabiedrība BALTA (PZU grupa) ieviesa jaunu pakalpojumu – ērču izraisītu slimību apdrošināšanu, piedāvājot klientiem iegādāties šo apdrošināšanu par vienreizēju fiksētu maksājumu 5 eiro apmērā neatkarīgi no tā, vai persona ir vakcinējusies.

LAD atgādina

2016-08-09

Šī gada jūlijs un augusta sākums lielā daļā Latvijas ir nesis daudz nokrišņu, kas daļai lauksaimnieku, īpaši lopkopībā iesaistītajiem, ir radījis pamatotas grūtības nopļaut un novākt sienu vai zāles masu lopbarības vajadzībām. Ziņas par siena un skābsiena ieguves grūtībām saņemtas no Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) un arī no pašiem lauksaimniekiem dažādos Latvijas novados, īpaši no lauksaimniekiem Vidzemē un Latgalē.
Tādēļ, ņemot vērā radušos ārkārtas apstākļus, pēc LOSP un daudzu lauksaimnieku ierosinājuma tiem lauksaimniekiem, kuri izmanto zālājus lopbarības vajadzībām, tiek sniegta iespēja nopļaut un novākt līdz šī gada 15. septembrim tos zālājus, kurus biežo nokrišņu un lielā mitruma dēļ nevarēs nopļaut un novākt līdz 15. augustam.


Ielūgums uz TRUŠU DIENĀM „MEŽIŅOS”

2016-08-09

Foto
20. augustā plkst.11.00 Trušu audzētāju dienas norisināsies Kocēnu novada Dikļu pagastā Valdmaņu ģimenes šķirnes trušu saimniecībā „Mežiņi”.
Pasākums „Mežiņos” notiks jau trešo gadu pēc kārtas un šoreiz būs apskatāms rekordliels trušu šķirņu skaits – 19, turklāt apmeklētāji varēs iepazīties ar šo šķirņu raksturojumiem.


Augusta peldūdens kvalitātes pārbaužu rezultāti

2016-08-08

Veselības inspekcija (turpmāk – Inspekcija) informē, ka 1. un 2. augustā veiktajās ūdens kvalitātes pārbaudēs ūdens paraugos mikrobioloģiskais piesārņojums nav konstatēts. 56 oficiālajās peldvietās* peldūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts.

Piesaki savu kūku!

2016-08-05

Foto
2018. gads solās būt ļoti, ļoti īpašs,jo Latvija svinēs savu 100. dzimšanas dienu!
Un viena no gardākajām dāvanām dzimšanas dienā ir paša gatavota kūka. Mēs vēlamies Latvijai uzdāvināt ne tikai vienu, bet veselas simts kūkas, tāpēc piesakies arī tu ar savu kūkas recepti, lai taptu šī brīnišķīgā dāvana par godu valsts simtgadei – grāmata „100 kūkas un 1 svecīte”! Pirmā savu kūkas recepti šim projektam ir dāvinājusi tā vēstnese Vaira Vīķe-Freiberga.
Iesūti savu recepti līdz 01.10.2016. www.gardezi.lv vai www.cetrassezonas.lv. Un, iespējams, tieši tavs meistardarbs tiks iekļauts grāmatā „100 kūkas un 1 svecīte”, kas iznāks 2018. gadā!

Volejbols Viesturkvartālā turpinās

2016-08-04

Foto
Rūjienas pilsētas svētku ietvaros notiks 3. turnīra Pludmales volejbols Viesturkvartālā posms. Reģistrācija 5.08. no pl.10:00, sacensību sākums pl.11:00.
Sacensības atbalsta Rūjienas novada pašvaldība un Rūjienas saldējums.

Rīt sāksies “Labdarības bumbu rallija” biļešu tirdzniecība

2016-08-04

Foto
Piektdien un sestdien, 5.-6. augustā, līdz plkst. 15.00 Valmieras novada fonda (VNF) teltī pie tirdzniecības centra “Valleta” varēs iegādāties Labdarības bumbu rallija biļetes. Balvu fondā ne tikai jūras ceļojums ar “Tallink”, bet arī gardas un praktiskas balvas no vietējiem uzņēmējiem. 30 laimīgos rallija uzvarētājus varēs uzzināt 13. augustā, kad bumbiņas vienlaikus tiks izbērtas Gaujas Kazu krācēs, lai tās trauktos uz finiša līniju.

Dāvini savu aizmirsto LEGO pirmklasniekam!

2016-08-03

Ja Tavās mājās stāv aizmirsts vai nepilns LEGO komplekts – piešķir tam otro dzīvi, nesot to uz Valmieras novada fondu. Tur sadarbībā ar Latvijas LEGO fanu klubu “Latlug” tiks izveidoti jauni komplekti, kas reizē ar akcijas “Skolas soma” atbalstu tiks uzdāvināti mazturīgo un daudzbērnu ģimeņu pirmklasniekam.

A. Galzones izstāde "Pacelties spārnos"

2016-08-03

Foto
Antras Galzones gleznu izstādes "Pacelties spārnos" atklāšana Rūjienas izstāžu zālē (Upes ielā 7) 6.08.2016 plkst. 15.00​

Lauksaimnieku apvienība: Lai nepieļautu cilvēku aizbraukšanu, darba devēji laukos cīnās par katru darbinieku

2016-08-03

Pētot situāciju saistībā ar personu nodarbināšanu laukos, biedrība „Lauksaimnieku apvienība” secina, ka arvien vairāk laukos strādājošo darba devēju izjūt iepriekšējo gadu kreditēšanas ietekmi uz darba ņēmēju. Ļoti bieži rodas situācija, kad darba devējiem ir jāizpilda tiesu izdoti izpildu raksti, tādējādi esot spiestiem samazināt nelielo darba ņēmēju mēneša atalgojumu, kas situāciju padara kritisku jau tā sarežģītajā laikā, kad trūkst darba roku. Lauksaimniekiem tiekoties ar Labklājības, Ekonomikas, Zemkopības ministriju, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts darba inspekcijas, Nodarbinātības valsts aģentūras un Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāvjiem, tika secināts, ka problēma ir aktuāla un tā steidzami ir jārisina, veicot attiecīgos grozījumus normatīvajos aktos.

3x3 basketbols Rūjienas pilsētas svētku ietvaros

2016-08-03

Foto
Jūnija nogalē Rūjienā sākās ikgadējās 3x3 basketbola sacensības Rūjienas strītbola vasara 2016. Aizvadīti 2 posmi, kārta trešajam, kas norisināsies Rūjienas pilsētas svētku laikā 6.augustā. Iepriekšējos posmā startēja 18 un 17 komandas no Rūjienas un apkārtējiem novadiem. Gan vietējie iedzīvotāji, gan pilsētas viesi aicināti ņemt dalību šajās sacensībās.

Pārliecinies par savām zināšanām: pirmā palīdzība bērnam

2016-08-02

Atvaļinājuma laiks pie ūdens, pārgājieni un ceļojumi – saprotama ir vecāku vēlme atpūsties, ļaujoties bērniem brīvu vaļu. Speciālisti atgādina – neatstāj mazo bez uzmanības un laikus izrunā ar bērnu iespējamos negadījumu riskus. Mazo ekspertu skola (www.mazoekspertuksola.lv) un Latvijas Dzīvības glābšanas asociācijas (LDzGA) prezidents Roberts Fūrmanis stāsta būtiskāko, kas vecākiem un bērniem jāzina par pirmo palīdzību vasarā.

Teātra izrāde

2016-08-01

Foto
10.augustā plkst: 19:00
Rūjienas pilsētas centrā
Naukšēnu novada iedzīvotāju teātra izrāde M.Horna "Ļaujies un viss"
Ieeja bez maksas